Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pentagram nomad q 7.0 (p9570) automapa...

szumi30 04 Mar 2012 15:31 7564 6
    szumi30
    Level 9  
    Witam zakupiłem pentagrama nomad q 7.0 ze względu na jego duży wyświetlacz. Po zainstalowaniu automapy 6.9 pl wyskakuje komunikat że zarejestrowana jest fałszywym numerem a mapę mam oryginalną. Gdzieś wyczytałem że to wina firmware nomada i trzeba czekać na aktualizację. Nie wiecie czy to prawda, miał ktoś już taki problem i może go jakoś rozwiązał. Proszę o pomoc
    tyszek
    Level 17  
    Witam,

Ja walczyłem i udało mi się na p 9560 pokonać ten błąd.

1. Proszę skopiować te 3 pliki na root karty pamięci (najlepiej SD)

SerialNumberAutoSet-add-00-09-10.exe
    SerialNumberAutoSetConfig.exe
    SerialNum.dll

2. Uruchom GPS, po uruchomieniu włóż kartę i wskaż w ścieżce aplikacji (nawigacji) dostęp do pliku "SerialNumberAutoSetConfig.exe"

3. Uruchom "SerialNumberAutoSetConfig.exe" tak jak byś uruchamiał program do nawigacji. W tym momencie uruchomi się ww program - podaj nr seryjny w polu pierwszym, zamieniając literkę 'Q' na 'F' i dodając na końcu odpowiednią ilość zer, aby w sumie znaków było 32 ( w moim przypadku było to 19 zer)
    W polu count proszę wpisać wartość 1.

4. Proszę Zapisać zmiany naciskając OK. Powinno się pokazać okienko i m.in. napis successful i na nim klikamy OK.

5. Kolejnym krokiem jest wskazanie podobnie jak w pkt 1, w ścieżce aplikacji (nawigacji) dostęp do pliku "SerialNumberAutoSet-add-00-09-10.exe"

6. I jak w pkt 3 uruchamiamy "program do navi": "SerialNumberAutoSet-add-00-09-10.exe" Powinno się pokazać okienko z dotychczasowym SN który miał same zera i niżej nowy SN z tym co wpisaliśmy.

7. Potwierdź zmianę numeru.

A dalej jak zawsze instalacja Automapy i wycieczka żeby testować nowe mapy :D

Pozdrawiam
    Attachments:
    szumi30
    Level 9  
    Wielkie dzięki działa. Mam tylko jeden problem jak zrobić skrót na pulpicie. Bo jak go tworze to po ponownym uruchomieniu on znika. Jak automapa jest uruchomiona na na samym dole jest pasek startu itp. i zasłania to trochę ekranu. Jest na to jakieś rozwiązanie? I chciałbym uruchamiać AM bez wchodzenia w Windows tylko z głównego pulpitu. Robiłem takie rzeczy w MIO a tu nie daję rady.
  • Helpful post
    tyszek
    Level 17  
    Się cieszę ze działa :) :smoke:

Co do skrótu to musisz poszukać.
    Co do uruchamiania to robisz podobnie jak z programami co w poprzednim moim poście tylko wybierasz automapa i potem plik którym uruchamiasz automapę.

I teraz jak to ustawisz powinieneś mieć po wciśnięciu GPS w głównym menu automapę bez tego paska na dole.

Pozdrawiam
    patka139
    Level 1  
    Witam.
    Moglibyście podać numer seryjny?
    z góry dziekuję
    tyszek
    Level 17  
    Witam

Numer seryjny masz na pudełku urządzenia.
    mmaacckkii
    Level 13  
    Swietna Robota Tyszek u mnie tez zadziałało a już straciłem nadzieje :) (Pentagram P9570) i Automapa 6.10