Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór studiów, proszę o poradę, bo już się zgubiłem.

Sirbu 04 Mar 2012 15:50 1128 13
  • #1 04 Mar 2012 15:50
    Sirbu
    Poziom 15  

Witam. Chcę iść na jakiś kierunek techniczny, a GSM to moja największa pasja. Już nie wiem jaki kierunek i gdzie wybrać. Chciałbym aby ten kierunek tyczył się telefonów. Co polecacie?

• #2 04 Mar 2012 16:36
    markovip
    Poziom 34  

Jeżeli Ty nie wiesz, to "my" bardziej nie możemy wybrać za Ciebie... Jeżeli GSM to jakiś kierunek telekomunikacji.

Pozdrawiam

• #3 04 Mar 2012 19:53
    Sirbu
    Poziom 15  

Chodzi mi o to, że nie wiem który kierunek najbardziej jest skierowany w kierunku serwisowania telefonów.

• #4 04 Mar 2012 20:23
    bobi1326
    Poziom 19  

Pozostaje telekomunikacja lub teleinformatyka.

• #5 04 Mar 2012 20:43
    McMonster
    Poziom 32  

Do serwisowania telefonów najlepiej nauczyć się podstaw elektroniki, poćwiczyć lutowanie i znaleźć od razu pracę w serwisie jako pomocnik. Żadne studia nie nauczą niczego w temacie serwisowania telefonów, bo wtedy trzeba by sprowadzić studia do poziomu zawodówki lub technikum, a to zupełnie nie o to chodzi.

Chyba, że chcesz projektować telefony komórkowe, ale skromne słowa "nie będzie lekko" zdecydowanie nie wyczerpią tematu. Wtedy studia mają sens.

• #6 04 Mar 2012 22:41
    bobi1326
    Poziom 19  

Dokładnie. Możesz sobie studia robić ale do serwisowania telefonów musisz sam przysiąść, bo tam Ciebie raczej nie nauczą tego czego oczekujesz.

• #7 08 Mar 2012 18:31
    Sirbu
    Poziom 15  

To doskonale wiem, ale jakieś studia chciałbym mieć. I teraz jest mój problem na co pójść? Informatyka? telekomunikacja? teleinformatyka(jeśli jest coś takiego)? Proszę o propozycje kierunków.

• #8 09 Mar 2012 02:08
    McMonster
    Poziom 32  

Studiowanie dla studiowania to strata czasu i prędzej lub później to stwierdzisz.

• #9 09 Mar 2012 20:07
    Sirbu
    Poziom 15  

Ale nigdy nie wiadomo co mi się przyda w życiu więc... Jaki kierunek proponujecie?

• #10 10 Mar 2012 00:12
    McMonster
    Poziom 32  

Takie, które najbardziej powiązane są z twoimi zainteresowaniami. Ale to już musisz sam sprawdzić czytając m.in. plany studiów poszczególnych kierunków. Bez motywacji do studiowania będziesz się tylko tam męczył.

• #11 18 Mar 2012 18:24
    Sirbu
    Poziom 15  

Hmm a czy mógłby ktoś mi napisać kilka kierunków? zainteresowania są w pierwszym poście;)

• #12 18 Mar 2012 19:01
    revolt
    Poziom 34  

Studia w celu serwisowania telefonów (bo jakieś chciałbym mieć (!!!)). Boże widzisz i nie grzmisz.

A więc skoro lubisz gsm to chyba nie zostaje nic innego jak elektronika i telekomunikacja. Pójdziesz, za 2 lata jeszcze złudzenia jakieś będą a potem stwierdzisz, że to było bez sensu. I tak to się skończy. Chyba, że jakaś dziwna metamorfozę masz w planach.

• #13 19 Mar 2012 20:09
    adam cs
    Poziom 14  

Jak chcesz to idź na studia, ale wiedz że:
    - to co Ciebie akurat interesuje będzie zawarte może w 5% całego programu studiów.
    - prawie z nikim ze swoich przyszłych rówieśników nie porozmawiasz na konkretne tematy związane z elektroniką bo większość studiuje dla papieru
    - ok 10% wykładowców potrafi zmotywować do samodzielnego myślenia, reszta to "papugi"
    - na czas studiów będziesz musiał porzucic swoje hobby(ew. mocno ograniczyć czasowo) na rzecz siedzenia przed książkami
    - wybierając specjalność z jakiejs dziedziny myślisz że nauczą cię wdrażać ją do praktyki a tu się okazuje że uczysz się jeszcze bardziej abstrakcyjnych rzeczy związanych z tą dziedziną
    Ponadto wykładowcy kochają symulacje i wykłady z rzutnika.
    Plusem jest to że poznajesz nowe rozwiązania, technologie i wogóle masz szerszy pogląd na to wszystko

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME