Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór studiów, proszę o poradę, bo już się zgubiłem.

Sirbu 04 Mar 2012 15:50 1329 13
    Sirbu
    Level 15  
    Witam. Chcę iść na jakiś kierunek techniczny, a GSM to moja największa pasja. Już nie wiem jaki kierunek i gdzie wybrać. Chciałbym aby ten kierunek tyczył się telefonów. Co polecacie?
    markovip
    Level 34  
    Jeżeli Ty nie wiesz, to "my" bardziej nie możemy wybrać za Ciebie... Jeżeli GSM to jakiś kierunek telekomunikacji.

Pozdrawiam
    Sirbu
    Level 15  
    Chodzi mi o to, że nie wiem który kierunek najbardziej jest skierowany w kierunku serwisowania telefonów.
    bobi1326
    Level 19  
    Pozostaje telekomunikacja lub teleinformatyka.
    McMonster
    Level 32  
    Do serwisowania telefonów najlepiej nauczyć się podstaw elektroniki, poćwiczyć lutowanie i znaleźć od razu pracę w serwisie jako pomocnik. Żadne studia nie nauczą niczego w temacie serwisowania telefonów, bo wtedy trzeba by sprowadzić studia do poziomu zawodówki lub technikum, a to zupełnie nie o to chodzi.

Chyba, że chcesz projektować telefony komórkowe, ale skromne słowa "nie będzie lekko" zdecydowanie nie wyczerpią tematu. Wtedy studia mają sens.
    bobi1326
    Level 19  
    Dokładnie. Możesz sobie studia robić ale do serwisowania telefonów musisz sam przysiąść, bo tam Ciebie raczej nie nauczą tego czego oczekujesz.
    Sirbu
    Level 15  
    To doskonale wiem, ale jakieś studia chciałbym mieć. I teraz jest mój problem na co pójść? Informatyka? telekomunikacja? teleinformatyka(jeśli jest coś takiego)? Proszę o propozycje kierunków.
    McMonster
    Level 32  
    Studiowanie dla studiowania to strata czasu i prędzej lub później to stwierdzisz.
    Sirbu
    Level 15  
    Ale nigdy nie wiadomo co mi się przyda w życiu więc... Jaki kierunek proponujecie?
    McMonster
    Level 32  
    Takie, które najbardziej powiązane są z twoimi zainteresowaniami. Ale to już musisz sam sprawdzić czytając m.in. plany studiów poszczególnych kierunków. Bez motywacji do studiowania będziesz się tylko tam męczył.
    Sirbu
    Level 15  
    Hmm a czy mógłby ktoś mi napisać kilka kierunków? zainteresowania są w pierwszym poście;)
    revolt
    Level 34  
    Studia w celu serwisowania telefonów (bo jakieś chciałbym mieć (!!!)). Boże widzisz i nie grzmisz.

A więc skoro lubisz gsm to chyba nie zostaje nic innego jak elektronika i telekomunikacja. Pójdziesz, za 2 lata jeszcze złudzenia jakieś będą a potem stwierdzisz, że to było bez sensu. I tak to się skończy. Chyba, że jakaś dziwna metamorfozę masz w planach.
    adam cs
    Level 14  
    Jak chcesz to idź na studia, ale wiedz że:
    - to co Ciebie akurat interesuje będzie zawarte może w 5% całego programu studiów.
    - prawie z nikim ze swoich przyszłych rówieśników nie porozmawiasz na konkretne tematy związane z elektroniką bo większość studiuje dla papieru
    - ok 10% wykładowców potrafi zmotywować do samodzielnego myślenia, reszta to "papugi"
    - na czas studiów będziesz musiał porzucic swoje hobby(ew. mocno ograniczyć czasowo) na rzecz siedzenia przed książkami
    - wybierając specjalność z jakiejs dziedziny myślisz że nauczą cię wdrażać ją do praktyki a tu się okazuje że uczysz się jeszcze bardziej abstrakcyjnych rzeczy związanych z tą dziedziną
    Ponadto wykładowcy kochają symulacje i wykłady z rzutnika.
    Plusem jest to że poznajesz nowe rozwiązania, technologie i wogóle masz szerszy pogląd na to wszystko