Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FTP i router DGT VDSL2 FG4

04 Mar 2012 16:47 3525 6
  • Poziom 2  
    Witam. Od niedawna korzystam z routera DGT VDSL2 FG4 (z Neostrady fiber) i mam potworne problemy z ponownym postawieniem serwera FTP.
    Serwer ftp (Filezilla Server) już kiedyś posiadałem jednak nie miałem wcześniej żadnego routera i wszystko śmigało, a teraz problemy są kosmiczne.
    Co do tej pory zrobiłem:
    Zacząłem od takich rzeczy jak przekierowanie w NAT- Virtual Servers portów 20 i 21 dla tcp i udp - Niestety nie działało
    postanowiłem włączyć w trybie pasywnym zakres portów oraz dodanie tego zakresu w ten sam sposób w routerze - nie działa
    Również w tej zakładce, w ipv4 specific próbowałem zmieniać opcje by sam pobierał ip, wpisywałem aktualne ip na sztywno lub pozostawiałem adres który mam z dyndns.com - nie działa
    próbowałem zmienić domyślny port 21 na inny oraz oczywiście zmienić to w routerze - nie działa
    W międzyczasie wyłączałem również zaporę by mieć 100% pewności, że to nie jej wina. Dodam, że sprawdziłem i filezilla jest przepuszczona w firewallu.
    W przypływie desperacji dodatkowo przepuściłem te same porty w zakładce Port Triggering - nie działa.
    Sam serwer działa gdy z tego kompa wpisze ip tego kompa z sieci domowej, jednak nie gdy robię to samo z innego komputera w sieci ;/
    Co do adresu z dyndns.com wiem, że to nie on jest problemem ponieważ strony do testowania serwera ftp podczas próby połączenia zawsze wyrzucały mój aktualny adres ip.
    Wydaje mi się, że opisałem już wszystkie próby jakie przeprowadziłem.
    Męczę się z tym już drugi dzień.
    Oczywiście możliwe jest, a nawet pewne, że coś i tak źle zrobiłem, więc proszę was drogich forumowiczów o pomoc.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Filezill ma doskonałe wsparcie do pracy za routerem z NAT-em.
    Filezilla w konfiguracji można ustawić zakres portów jakie będzie używać. Przekeruj te porty tylko w routerze.

Czy 20 i 21 tcp + zakres tcp.

Jeśli coś nie działa to zainstaluj wireshark-a po obu stronach (na kliencie i serwerze) i wykonaj przechwyt (*.cap) i zamieść tutaj.

Dodano po 1 [minuty]:

Adder1812 napisał:
    W międzyczasie wyłączałem również zaporę by mieć 100% pewności, że to nie jej wina

W wyjątkach zapory dodaj filezilla serwer program do wyjątków.
  • Poziom 2  
    Może mój post napisałem trochę niezrozumiale, ale to były moje pierwsze czynności jakie zrobiłem. Napisałem tam również, że filezilla jest w firewallu puszczona :D
    Ok zainstaluje i przetestuje.
    Dzięki za odpowiedź
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Adder1812 napisał:
    Zacząłem od takich rzeczy jak przekierowanie w NAT- Virtual Servers portów 20 i 21 dla tcp i udp - Niestety nie działało
    postanowiłem włączyć w trybie pasywnym zakres portów oraz dodanie tego zakresu w ten sam sposób w routerze - nie działa

Próbowałeś połączenia z serwerem FTP z innego IP (innej sieci) czy tylko z komputera za DGT VDSL2 FG4.
    Brak szczegółów jakie błędy masz.
    Na razie z klienta łącz się po IP, nie po nazwie hosta.
  • Poziom 2  
    Więc tak. Zainstalowałem wireshark-a u mnie jako serwerze i na drugim w sieci jako kliencie.
    Ustawiłem na kliencie aby próbował się dostać przez zewnętrzne ip i włączyłem program. Ode mnie na kompie zaczął przechwytywać masę danych od włączenia, natomiast na kliencie ani grama...
    Zamieszczam więc tylko log serwera z testu internetowego (http://ftptest.net/).
    Przepraszam, że linkiem ale tutaj nie pozwolił mi pliku umieścić (Niedozwolone rozszeżenie):
    http://www.fileden.com/files/2008/9/12/2093126/ftp.pcap
    Jak testujesz z klienta na tym samym lan-ie to używaj wew IP serwera.
    Jak testujesz z klienta z zewnętrz to używaj zewn ip.
    Adder1812 napisał:
    Niedozwolone rozszeżenie

do zipa i zamieszczasz co dusza zapragnie.

Z cap-a podejrzewam że zapora blokue. Brak odzewu na pakiet SYN na porcie 21.