Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kabel sieciowy -> wifi

ePable 04 Mar 2012 18:26 2018 11
    ePable
    Level 9  
    Cześć. Na mieszkaniu do tej pory korzystałem z internetu przez kabel sieciowy do laptopa. Jest to niewygodne, dlatego zależy mi na wifi. Mam do dyspozycji router Pentagram cerberus p 6331-42. Czy jak wepnę w niego ten kabel sieciowy, to będzie działał normalnie jak na kablu telefonicznym?
    Dacomos
    Level 33  
    ePable wrote:
    Cześć. Na mieszkaniu do tej pory korzystałem z internetu przez kabel sieciowy do laptopa. Jest to niewygodne, dlatego zależy mi na wifi. Mam do dyspozycji router Pentagram cerberus p 6331-42. Czy jak wepnę w niego ten kabel sieciowy, to będzie działał normalnie jak na kablu telefonicznym?

Masz adsl ?
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Od kogo i przez jakie urządzenia masz obecnie podłączony internet?
    PPK
    Level 28  
    Przeczytaj co napisałeś ! O co właściwie pytasz ? Czy ma być (WEJŚCIE) podłączony do kabla Ethernet z sygnałem Ethernet czy też wyobrażasz sobie jakąś pracę na kablu telefonicznym (wejście ?). Jeżeli opcja pierwsza, to TAK , będziesz miał WIFI ale na WYJŚCIU routera. Czy twój komputer TEŻ MA WiFi ? Czy tylko port Ethernet RJ45.
    ePable
    Level 9  
    Sprawa ma się tak, że wynajmuję mieszkanie, właściwie pokój. Nie wiem z jakiego źródła jest internet. Wiem tyle, że przez ścianę mam wypuszczony kabel sieciowy, a ciągłe podpinanie go do lapa jest irytujące.

Najprościej mam do dyspozycji kabel sieciowy, przez który mam dostarczany internet, wyżej wymieniony router, lapa z wifi i chcę odbierać internet przez wifi na lapie.
    jimasek
    ePable wrote:
    Najprościej mam do dyspozycji kabel sieciowy, przez który mam dostarczany internet, wyżej wymieniony router i lapa z wifi.

Wszystko zależy jak zabezpieczony (autoryzacja) jest ten dostęp do internetu.
    Czy jak podłączysz inny komputer też internet działa?

Dodano po 32 [sekundy]:

ePable wrote:
    Pentagram cerberus p 6331-42

To router ADSL typowo do linii telefonicznej.
    ePable
    Level 9  
    Czyli muszę dalej bawić z kablem? :(
    jimasek
    ePable wrote:
    Czyli muszę dalej bawić z kablem?

Nie odpowiedziałeś mi na pierwsze pytanie wiec nie umiem ci powiedzieć. Jeżeli występuję filtracja mac to niestety nic nie zrobisz z tym routerem, natomiast jeżeli nie ma takich ograniczeń wystarczy wyłączyć serwer DHCP na Pentagramie i powinno działać. Oczywiście trzeba by sprawdzić adresację w sieci aby nie spowodować konfliktu adresów w sieci i jej nie stabilnej pracy.
  • Helpful post
    misiekmwm
    Level 15  
    Cerberus o którym piszesz to modem adsl.
    Wnioskuję, że podłączony jesteś do prostej sieci z NATem i DHCP.
    Niestety musisz dostać się na swojego Cerberusa zanim podłączysz go do sieci. Najprościej podepnij Lapka do cerberusa w jedno z 4 wejść ethernet. Poczekaj, aż uzyskasz adres IP. Potem Start -> uruchom -> CMD (lub w oknie wyszukiwania CDM). W oknie konsoli wpisujesz IPCONFIG. W wyświetlonych informacjach szukasz adresu IP i bramy domyślnej (brama prawdopodobnie będzie adresem IP Cerberusa). Wpisujesz adres IP w przeglądarke i logujesz sie do urządzenia. (W oryginale adresem będzie 192.168.1.100 użytkownik: admin hasło: pentagram). W konfiguracji wyłączasz DHCP i ustawiasz sieć WLAN jak ci pasuje. Potem restarcik routera i już możesz podpiąć kabel ze ściany w jedno z 4 wejść.
    To ci się powinno przydać:
    http://www.pentagram.pl/content/download/5010...ion/2/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6331-42+PL.pdf
    ePable
    Level 9  
    Niestety nie znam się na sieciach i nic dokładniej na temat tego internetu powiedzieć nie mogę. Jak się wprowadzałem, tylko pokazali mi kabel. Włożyłem wtyczkę do lapka i śmigało. Nie musiałem wpisywać żadnych haseł czy coś. Spróbuję tak jak mówił misiek i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Helpful post
    jimasek
    ePable wrote:
    Spróbuję tak jak mówił misiek i zobaczymy co z tego wyjdzie

Tylko wyłącz DHCP w routerze aby nie narobić zamieszania w sieci. Najpierw do twojego komputera potem dopiero do sieci.
    ePable
    Level 9  
    DHCP właśnie wyłączyłem. W mieszkaniu będę za 2h to napiszę czy coś się udało. Dzięki za zainteresowanie sprawą ;)

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Sorry za double, ale wszystko śmiga. Koniec z internetem przez kabel. Wielkie dzięki ;)