Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stroboskop Scanic Giga Strobe 1000 + SHOWTEC SC-10

szuldek 04 Mar 2012 18:28 2364 4
  • #1 04 Mar 2012 18:28
    szuldek
    Poziom 8  

Witajcie,
    posiadam 4szt stroboskopów stroboskop Scanic Giga Strobe 1000 oraz sterownik 0-10V SHOWTEC SC-10,
    1szt stroboskopu nie reaguje na zewnętrzny sterownik SC-10 (0-10V), działa po podłączeniu do prądu, działa także regulacja błysków (wbudowany regulacja), po podłączeniu sterownika kablem JACKmono - JACK mono zero reakcji, te sprawne zaraz po włożeniu wtyku JACK przestają mrygać i reagują na sterownik.
    Rozkręciłem go by sprawdzić zimne luty itp, nic nie przypalone, wtyki JACK kontaktują, ścieżki łączą się z tym co się ma łączyć (rezystory itp.),
    posiadam miernik, co należało by zmierzyć, sprawdzić?

nie mam w okolicy elektroników, więc muszę to sam zrobić, posiadam lutownice itp
    proszę o porady,pomoc

0 4
  • #2 04 Mar 2012 18:40
    Dragas
    Poziom 26  

Jeśli po włożeniu jacka przestaje działać, to znaczy, że przewód/wtyk(gniazdo) może mieć połączenie sygnału do masy. A czy wcześniej nie było z tym strobo problemu, czy tak jest od początku posiadania jego przez Ciebie, czy takie objawy ma dopiero od np kilku dni?

0
  • #3 04 Mar 2012 18:46
    szuldek
    Poziom 8  

Dragas napisał:
    Jeśli po włożeniu jacka przestaje działać, to znaczy, że przewód/wtyk(gniazdo) może mieć połączenie sygnału do masy. A czy wcześniej nie było z tym strobo problemu, czy tak jest od początku posiadania jego przez Ciebie, czy takie objawy ma dopiero od np kilku dni?

po włożeniu kabla łączącego ze sterownikiem powinien przestać reagować na regulacje wbudowaną - tak jest prawidłowo - tutaj po włożeniu kabla zero reakcji, mryga nadal (wbudowana regulacja) - na I rzut oka jakby gniazdo
    JACK miało nie kontakt, ale tak nie jest

0
  • #4 04 Mar 2012 19:18
    Dragas
    Poziom 26  

Jeśli po włożeniu wtyczki do gniazda, nadal występuje efekt domyślny, znaczy że w gnieździe jest zwarcie. Układ ten działa na podobnej zasadzie, jak gniazdo słuchawkowe w komputerze typu laptop. Bez słuchawek dźwięk leci przez głośniczki wewnętrzne, lecz po włożeniu słuchawek, głośniczki są odłączane (a dokładnie sygnał, masa pozostaje cały czas podłączona), dźwięk zaczyna się wydobywać ze słuchawek. Możesz rozebrać obudowę stroboskopu, aby zobaczyć czy coś jest nie tak z blaszką. Jeśli masz możliwość, to rozbierz również działający egzemplarz, i sprawdź czy nie brakuje jakiegoś elementu lub nie jest spalony.

0
  • #5 04 Mar 2012 22:02
    szuldek
    Poziom 8  

Dragas napisał:
    Jeśli po włożeniu wtyczki do gniazda, nadal występuje efekt domyślny, znaczy że w gnieździe jest zwarcie. Układ ten działa na podobnej zasadzie, jak gniazdo słuchawkowe w komputerze typu laptop. Bez słuchawek dźwięk leci przez głośniczki wewnętrzne, lecz po włożeniu słuchawek, głośniczki są odłączane (a dokładnie sygnał, masa pozostaje cały czas podłączona), dźwięk zaczyna się wydobywać ze słuchawek. Możesz rozebrać obudowę stroboskopu, aby zobaczyć czy coś jest nie tak z blaszką. Jeśli masz możliwość, to rozbierz również działający egzemplarz, i sprawdź czy nie brakuje jakiegoś elementu lub nie jest spalony.

zapomniałem dodać:
    mam wtyk JACK z przylutowanymi kablami, miernikiem sprawdzałem czy dane połączenie przewodzi, jeden kabel prowadzi do jakiegoś rezystora, drugi do kostki (6 pin z czego kilka jest podłączonych do układu scalonego), identycznie jest w sprawnym stroboskopie, wyklucza to "zepsute" gniazda JACK

0