Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fisher 504 zablokowany(przeładowany) amplituner kwadrofoniczny

slawek543 04 Mar 2012 18:50 1596 2
  • #1 04 Mar 2012 18:50
    slawek543
    Poziom 9  

Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc w odblokowaniu wzmacniacza w amplitunerze. Stary amplituner Fishera 504 z 73r.
    Ma dosyć skomplikowane zabezpieczenia diodowe.
    Amplituner jest kwadrofoniczny i problem powstał niewłaściwym obchodzeniem się z nim. Prawdopodobnie był ustawiony 4-ro kanałowo przy słuchaniu w stereo. Głowy nie dam czy tak było, bo dawno to było ale grał, grał i jeden kanał padł podczas działania. Drugi wzmacniacz działa.
    Załączam zdjęcia z opisem zabezpieczeń po angielsku i zdjęcie PCB jednego ze wzmacniaczy.

Generalnie problem polega na tym, że działa obwód AUTO SHUTDOWN. Wszędzie występują napięcia zaznaczone na schemacie gwiazdką czyli kiedy jest zablokowany(przeładowany).
    Zmierzyłem wszystkie napięcia, tranzystory, rezystory. Elementy są sprawne. Darlingtony na wyjściu też.

Jedynie inne napięcie występuje na bazie Q822 Przy włączonym Auto Shutdown powinno być + 34 V a jest minus.
    W serwisówce stoi, że 30 sekund po wyłączeniu zasilania układ powinien sam się odblokować ale tak nie jest.

Nie rozumiem, co konstruktor miał na myśli z tym „przeskokiem” : The circuit can be reset by momentarily jumping pin AA(B+) to pin 99.

0 2
  • #2 04 Mar 2012 19:03
    kdvc
    Poziom 24  

Konstruktor miał na myśli szybkie zwarcie (krótkie) punktu AA(B+) do pinu 99
    aby zrestartować.

0
  • #3 04 Mar 2012 19:08
    slawek543
    Poziom 9  

no tak przypuszczałem ale nie działa. Rozładowywałem c823 wiele razy i nic

0