Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór Tabletu. (Xoom 2 vs Tablet S vs Galaxy 10.1 vs ?? )

04 Mar 2012 19:57 2589 15
  • Poziom 12  
    Witam!
    Planuje zakup tabletu z górnej półki, więc w grę wchodzą tylko (Motorola Xoom 2, Sony Tablet S, Samsung Galaxy Tab 10.1). Tablet potrzebuje głownie dlatego, że potrzebuje coś lekkiego ponieważ dużo się przemieszczam. Jeżeli chodzi o przeznaczenie to bardzo różnorodne. Ważne dla mnie są długi czas pracy na baterii oraz jak wiadomo wydajność oraz raczej Android. Niezbędnym dla mnie jest również modem 3g bo co to za tablet jak nie ma się dostępu do internetu wszędzie. A własnie mam iplus(a) , jak kupię tablet z 3g to tylko wkładam kartę sim i działa tak ?.

Zapraszam do głosowania :)

Bardzo proszę o pomoc:) Z góry bardzo za nią dziękuje bo nie mogę się zdecydować.

Btw. Wahałem się czy to tablety to dział komputery czy gsm. Więc jeżeli wybrałem źle to proszę o przeniesienie do Gsm. [/i]
  • Poziom 12  
    Witaj,
    Ja mam galaxy tab-a 10.1 kupiłem go na przedsprzedaży. Po kilku miesiącach mogę śmiało polecić, oczywiście nie obeszło się bez małych problemów np. po 3 tygodniach pojawiła się dziwna plamka - wymieniono matrycę na nową. Co do systemu to z każdą aktualizacją jest coraz lepiej, ma świetną nakładkę na androida. Co do konkurencji bawiłem się Xoomem wg. mnie matryca zdecydowanie ciemniejsza i jest ciężki, niewątpliwą zaletą jest obecność usb i czytnika kart. Tablet jako urządzenie super sprawa, pisanie jak i przeglądanie internetu świetne.
    Nie wiem jak motorolla ale galaxy ma pakiet biurowy na pokładzie
    Polecam pobawić się w sklepie
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    alll napisał:
    Witaj,
    Ja mam galaxy tab-a 10.1 kupiłem go na przedsprzedaży. Po kilku miesiącach mogę śmiało polecić, oczywiście nie obeszło się bez małych problemów np. po 3 tygodniach pojawiła się dziwna plamka - wymieniono matrycę na nową. Co do systemu to z każdą aktualizacją jest coraz lepiej, ma świetną nakładkę na androida. Co do konkurencji bawiłem się Xoomem wg. mnie matryca zdecydowanie ciemniejsza i jest ciężki, niewątpliwą zaletą jest obecność usb i czytnika kart. Tablet jako urządzenie super sprawa, pisanie jak i przeglądanie internetu świetne.
    Nie wiem jak motorolla ale galaxy ma pakiet biurowy na pokładzie
    Polecam pobawić się w sklepie
    Pozdrawiam

Dziękuje za odpowiedź :) Chciałbym też zwrócić uwagę, że chodzi mi o xoom 2 a nie xoom 1. No niestety o ile Samsunga i Sony przyszło mi oglądać na żywo, tak niestety Xoom 2 dopiero wchodzi do Polski od 1 marca więc niestety nie mogę się nim jeszcze pobawić. A jak z baterią ogólnie w Samsungu rzeczywiście trzyma tak długo jak zapewnia producent?
  • Poziom 12  
    markovip napisał:
    Mogę z całą pewnością polecić linie tabletów Asus. W szczególności model Eee Pad Transformer Prime. Jeżeli chodzi o wydajność i czas pracy na akumulatorze (akumulatorach) na rynku nie ma sobie równych...

I nie tylko jak tak mówię. http://pl.asus.com/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_Transformer_Prime_TF201/#Awards
    Pozdrawiam

Niestety, ale z tego co mi wiadomo Asus Transformer nie posiada modemu 3g, a jak dla mnie tablet bez modemu 3g to nie tablet.
  • Poziom 34  
    Widać że kolega słabo się orientuje. Eee Pad Transformer TF101G posiada modem 3G, ba, nawet Quad band i HSPA+. Eee Pad Transformer TF101G

Transformer Prime dopiero co wyszedł i w przeciągu kilku tygodni powinien dostać modem 3G.
  • Poziom 12  
    markovip napisał:
    Widać że kolega słabo się orientuje. Eee Pad Transformer TF101G posiada modem 3G, ba, nawet Quad band i HSPA+. Eee Pad Transformer TF101G

Transformer Prime dopiero co wyszedł i w przeciągu kilku tygodni powinien dostać modem 3G.

Fakt przyznaje rację. Jednak okazuje się, że Prime nie dostanie 3g (podobno Asus oficjalnie potwierdził to) więc odpada niestety...
  • Poziom 12  
    Bateria trzyma powyżej 7godzin przy ciągłym korzystaniu. Podczas normalnej eksploatacji ładuję taba co 3-5 dni. Irytujący jest czas ładowania ok 5 godzin, ale zapewne ładowanie mniejszym prądem znacznie oszczędza ogniwa ( mam taką nadzieję).
    Sorry za xoma, drugiej generacji nie widziałem.
    Jedno jest pewne, piszę do Ciebie z mojego taba, gdyby mnie denerwował zapewne został by wymieniony na inny model :-)
  • Poziom 34  
    Transformer Prime był tylko przykładem. Masz jeszcze całą linie tabletów Asus: Transformer, Slider a już niedługo... PadFone.

Transformer y Slider ma taką samą specyfikację jak konkurencja, to Transformer Prime bije na głowę resztę.

Tak poza tematem. Ja czekam teraz tylko na PadFon'a aby przejść na niego z HTC Desire HD, chociaż sentyment do HTC Sense zawsze zostanie...
    I na koniec mała anegdota: "PadFone i nie wstał..." :D
  • Poziom 12  
    @alll

Bardzo dziękuje za pomoc i odpowiedź :)

@markovip
    Tak slajder bardzo ciekawe rozwiązanie. Rozważałem jego zakup no ale też bez modemu 3g jest. Co co Prime no to owszem bije konkurencję na głowę ale raczej tylko pod względem procesora, co tak do końca też nie jest prawdą. Tegra 3 w testach wydajności nie zawsze spisuje się tak świetnie. W przypadku niektórych aplikacji testach wychodziło, że dwu rdzeniówki były szybsze.

Ale to też jest w sumie jakieś wyjście. Bo problem 3g niby mogę rozwiązać za pomocą Huawei E5, i łaczyć się z nim przez wi-fi, no ale to jest jakaś komplikacja.

No ale w każdym razie bardzo dziękuje za pomoc. Dałbym bo tu kiedyś był taki przycisk pomógł ale go nie widzę...
  • Poziom 34  
    Nie ma za co...
    Przycisku "Pomógł" nie ma, bo zrobił kolega ankietę. Następnym razem proponuję zwyczajnie pytać. A tak swoją drogą, wyniki są wyrównane - 1 dla każdego. :D
  • Poziom 10  
    i jaka decyzja co do zakupu?

ja stoję przed taką samą i mam podobne priorytety czyli 3G/4G musi być, przydałoby się chociaż miniUSB i mini(micro)SD.
    sony tablet s - nie podoba mi się konstrukcja, źle leży w rękach i ciężki jest w porównaniu z innymi,
    xoom 1 - bardzo ciężki, niestety xoom'a 2 nie widziałem jeszcze,
    samsung 10.1 - cienki, lekki, przyjemny w dotyku ale brak mi trochę portów,
    z tej trójki zdecydowanym zwycięzcą jest samsung - naprawdę jest klasą samą w sobie!

transformery za to mają klawiaturę która oprócz ułatwienia pisania dorzuca dodatkową baterię, ale znów tf101g jest ciężki i gruby w porównaniu do samsunga, a technicznie jest taki sam, tf201 nie ma modułu 3G, a slider przez jego stałą klawiaturę jest gruby i ciężki! do tego znane są problemy z jakością tabletów asus - kiepski montaż, problemy z gps i light blending (czy jak to się pisze)

ja osobiście chyba poczekam chwile na asus transformer pad 300 - bo jeśli będzie w miarę szybko i w miarę rozsądnej cenie to będzie najlepszym wyborem! lekki, cienki, 3G/4G/LTE i dla mnie plastikowa obudowa jest przyjemniejsza w dotyku niż aluminium.
  • Poziom 12  
    Dla mnie jak narazie prowadzi Motorola Xoom 2 dzięki najmocniejszemu procesorowi spośród "dwu-rdzeniówek 1.2 Ghz", również bardzo pozytywnie prezentuje się czas pracy na baterii. Więc z tych obecnie dostępnych wygrywa na pewno u mnie Motorola. Wygląd też jest bardzo fajny. Niestety tego modelu nie widziałem na żywo też. Wchodzi dopiero do sprzedaży.

Tak tu się dokładnie zgodzę. Czytając opinie na temat Prim`a rzeczywiście, jeżeli chodzi o jakość i bezawaryjność to bardzo słabo. Na forach można znaleźć ogromną ilość tematów w których ludzie opisują problemy z tymi urządzeniami.

Tak, rozważam również i tą możliwość. Jednak nie ma gwarancji, że i z tymi modelami nie będzie problemów technicznych, ale miejmy nadzieję, że Asus uczy się na błędach. Również nie do końca widzę sens posiadania cztero-rdzeniowego tabletu. Nie wiem czemu ma to służyć tak samo jak w telefonach....

Narazie czekam, jak będzie mi dane zobaczyć Xoom`a 2 na żywo to wtedy zdecyduje :)
  • Poziom 10  
    mam netbooka asus eee pc i to im się udało, liczę w poprawią się w tabletach :)

na chwilę obecną cztery rdzenie nie mają większego sensu ale za rok może już być trochę inaczej, a czytając opinie innych to jednak te nowesze maszyny już teraz są szybsze i płynniej wszystko działa więc nie demonizowałbym tak czterch rdzeni.

xoom 2 - poczytałem chwile i ja bym się w to nie pchał...
    600gram - niby masa już bardziej przystępna, ale samsung nadal lżejszy,
    bateria - 4-5h pracy to nie dużo, a 7h ładowania do pełna to już baaardzo długo,
    system - stary HC, zamiast ICS - tego nie rozumiem! większośc producentów starszych tabletów już szykuje aktualizacje do ICS, a moto wypuszca nowy sprzęt ze 'starym' systemem,
    wsparcie techniczne - ogólnie motorolla ma złą prasę w tej kwestii i warto się zastanowić co będzie jak za rok skończą się aktualizacje, etc

no coż mnie xoom 2 nie przekonał - drobny kroczek do przodu, a nie super skok. wg mnie dalej samsung 10.1 jest najciekawszą propozycja, ale poczekam jeszcze na transformer'a 300, ew. wbudowany modem 3G/4G do prima i poprawę softu ;)
  • Poziom 12  
    misioq napisał:
    mam netbooka asus eee pc i to im się udało, liczę w poprawią się w tabletach :)

na chwilę obecną cztery rdzenie nie mają większego sensu ale za rok może już być trochę inaczej, a czytając opinie innych to jednak te nowesze maszyny już teraz są szybsze i płynniej wszystko działa więc nie demonizowałbym tak czterch rdzeni.

xoom 2 - poczytałem chwile i ja bym się w to nie pchał...
    600gram - niby masa już bardziej przystępna, ale samsung nadal lżejszy,
    bateria - 4-5h pracy to nie dużo, a 7h ładowania do pełna to już baaardzo długo,
    system - stary HC, zamiast ICS - tego nie rozumiem! większośc producentów starszych tabletów już szykuje aktualizacje do ICS, a moto wypuszca nowy sprzęt ze 'starym' systemem,
    wsparcie techniczne - ogólnie motorolla ma złą prasę w tej kwestii i warto się zastanowić co będzie jak za rok skończą się aktualizacje, etc

no coż mnie xoom 2 nie przekonał - drobny kroczek do przodu, a nie super skok. wg mnie dalej samsung 10.1 jest najciekawszą propozycja, ale poczekam jeszcze na transformer'a 300, ew. wbudowany modem 3G/4G do prima i poprawę softu ;)

Coś chyba, ze złego źródła brałeś te info o Xoom 2 :)

Xoom 2 10.1 ma podobną baterię jak samsung, pozwala to na czas pracy na poziomie 10 godzin co jest bardzo dobrym wynikiem.
    Co do systemu, Xoom 2 we wszystkich praktycznie krajach Europy jest oferowany od grudnia/stycznia (Polska premiera marzec). Dlatego został wydany z HC. Aktualizacja do ICS ma być w 3 kwartale roku 2012.
  • Poziom 10  
    akurat o baterii wyczytałem na chip'ie i myślę że jest to wiarygodne źródło --> http://www.chip.pl/testy/sprzet-mobilny/tablety/motorola-xoom-2 (recenzja bardzo świeża, z 2 marca 2012r)

co do aktualizacji - transformery mają już teraz, choć wychodzą w nich bugi. myślę że lepiej chwilę poczekać na dopracowany soft, ale wiele opini jest takich że support motorolli jest kiepski i żeby nie okazało się że aktualizacja wyjdzie w 1 kwartale 2013.....

oczywiście moim celem nie jest przekonywanie że to jest zły zakup, po prostu chcę Ci uwypuklić wady :) a dobry produkt i tak obroni się sam ;)

warto też poczytać o różnicach między 2 i 4-rdzeniowcami - w cenie xoom2 masz np. prime z 4-rdzeniami i rozumiem że nie jest Ci to porzebne do przeglądania internetu, ale kolejne systemy będą coraz bardziej zaawansowane graficznie i do płynnej pracy z czasem 2 rdzenie mogą niewystarczyć, a przecież tabletu nie kupujesz na rok, tylko kilka lat pewnie go potrzymasz zanim będziesz zmieniał....
    do tego jeśli cena xoom2 będzie oscylować ok. 2,5k to jest to trochę dużo, raczej powinna ledwo dobijać do 2k.

no ale ja przedstawiam tylko swoje zdanie i jak najbardziej możesz się ze mną nie zgodzić :D