Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do migomatu Atmega8.

magazynier100 04 Mar 2012 19:59 4255 4
  • #1 04 Mar 2012 19:59
    magazynier100
    Poziom 12  

Witam.
    Jak w temacie. Prośba o schemat (jeśli da radę z programem) takiego sterownika na Atmega8. Temat pomocniczy
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1399035.html
    Na razie wykombinowałem coś takiego:

Sterownik do migomatu Atmega8.

ale czymś to trzeba sterować , a póki co mój poziom nie pozwala na to abym sam dał radę. Proszę więc kogoś biegłego w temacie o pomoc. Działać ma to mniej więcej (bardziej więcej niż mniej ) tak:
    Po naciśnięciu przycisku sterującego w rączce:
    -włącz gaz
    -włącz prąd
    -włącz podajnik drutu (z opcją płynnej regulacji prędkości podawania, jeśli da radę)
    a po puszczeniu przycisku:
    -wyłącz drut
    -wyłącz prąd
    -wyłącz gaz

-Gaz powinien być podawany z wyprzedzeniem 0,2 (w miarę możliwości regulacja w zakresie 0,2s do 1s) sekundy przed rozpoczęciem spawania, wyłączenie wypływu gazu regulowane w zakresie około 1s do 3s.
    -Sterowanie opóźnieniem wyłączenia prądu spawania w zakresie 0,2-1sekundy.
    Przydałby się jakiś wyświetlacz - preferowany LED.
    Czy coś takiego jest w ogóle możliwe ?
    Pozdrawiam.

1 4
  • #2 04 Mar 2012 20:12
    janek1815
    Poziom 38  

Jest to możliwe tylko po co ci tam kontroler i wyświetlacz poszukaj gotowych sterowników nawet na aukcjach które bez problemu zaadoptujesz do spawarki i są bez wodotrysków. Nie zapomnij w swoim projekcje o eliminacji zakłóceń ponieważ w spawarce trochę ich jest.

0
  • #3 04 Mar 2012 21:09
    magazynier100
    Poziom 12  

Zgadza się, są takie sterowniki ale trochę kosztują. Ja chcę wykonać coś takiego we własnym zakresie z tego co mam pod ręką - cięcie kosztów :). A przede wszystkim satysfakcja z tego, że wykonałem to sam.
    Pozdrawiam.

0
  • #4 04 Mar 2012 22:41
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Powiem krótko, jak zauważyłeś sam nie dasz rady i proszisz o gotowca - czegoś takiego chyba nikt z elki z doświadczeniem Ci za dziękuję nie zrobi, a gwarantuje Ci że wykonanie projektu na zamówienie z takimi funkcjami taniej niż gotowe układy nie wyjdzie.

0
  • #5 30 Maj 2012 08:48
    magazynier100
    Poziom 12  

W takim razie pozdrawiam.

0