Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalny kontroler PWM do przetwornic.

ghost666 04 Mar 2012 20:19 970 0
 • Uniwersalny kontroler PWM do przetwornic.

  ISL8130 to nowoczesny i wszechstronny kontroler, integrujący w sobie wiele funkcji. Są to między innymi, kontrola i regulacja wyjścia PWM oraz monitoring działania układu wraz z odpowiednimi funkcjami zabezpieczającymi. Układ został przewidziany jako kontroler synchronicznych przetwornic buck, boost, SEPIC i flyback.

  ISL8130 zapewnia prostą pętlę sprzężenia zwrotnego, sterowaną napięciowo z szybką odpowiedzią na zmianę napięcia i inne warunki. Napięcie wyjściowe może być precyzyjnie regulowane aż do 0,6V. Częstotliwość przełączania przetwornicy regulowana jest od 100kHz do 1,4MHz.

  Wzmacniacz błędu wbudowany w układ charakteryzuje się pasmem 15MHz i szybkością narastania napięcia wynoszącą 6V/μs, co pozwala na bardzo szybką reakcję na przepięcia itp. Układ może pracować z wypełnieniem od 0% do 100%, co pozwala na osiąganie wysokiej efektywności i minimalizację strat. Kontroler ten posiada także wbudowany układ soft-startu, pozwalające ograniczyć szybki skok napięcia przy załączaniu przetwornicy.

  Wbudowany monitor napięcia wyjściowego generuje sygnał PGOOD, oznaczający poprawność napięcia i zakończenie sekwencji soft-startu. Wbudowane zabezpieczenie przeciwprzepięciowe zabezpiecz zasilane układy przed przekroczeniem o więcej niż 15% zaprogramowanego napięcia. Zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe pozwala na monitorowanie prądu płynącego przez przetwornicę. W konfiguracji buck oraz buck-boost monitorowany jest rDS(ON) górnego MOSFETa co zmniejsza sytraty i komplikację układu. W przypadku innych topologii przetwornicy wymagany jest dodatkowy opornik pomiarowy.

  Układ produkowany jest w obudowach QSOP oraz QFN. Producent wycenił go na $1,51/szt przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.intersil.com/products/deviceinfo.asp?pn=ISL8130


  Fajne! Ranking DIY