Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa do wody i baterie fotowoltaniczne

delir203 26 Wrz 2013 20:04 7984 35
  • #31 26 Wrz 2013 20:04
    delir203
    Poziom 12  

Tak właśnie o tej samej mocy i napięciu

Dodano po 4 [godziny] 20 [minuty]:

Dziś po ponownym załączeniu zaczeły wszystkie jednakowo świecić podejrzewam że to zawilgotniały dwie i dlatego tak świeciły .
    Sprawdzałem podłączenie przetwornicy do załącznika pompy (sprawdzałem czujnikiem z żarówką ) okazało sie że na wyjściu przetwornicy w gniazdku jest napięcie w obu wyjściach czy to normalne ?

• Pomocny post
    #32 26 Wrz 2013 20:10
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii

Na obu wyjściach, to znaczy jest faza w obu "dziurach" tego gniazda do którego wtykasz wtyczkę odbiornika?
    Tak, jest to normalne, że na obu wyjściach jest faza - jak sprawdzasz próbnikiem.

• #33 27 Wrz 2013 19:08
    delir203
    Poziom 12  

Z braku czasu podpiołem silnik bramy pod przetwornice po testach było ok do dziś od przetwornicy mimo iż dalej pracuje czuć spalenizną czyżby zabezpieczenia nie działały ?

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Okazuje się iż pompa do wody i silnik od bramy to za durze obciążenie przetwornicy -
    czy ktoś mi doradzi jakie zabezpieczenie przetwornicy wstawić by jej nie spalić ?

• #34 27 Wrz 2013 20:19
    CzystyZYSK
    Poziom 24  

Nie ma specjalnie opcji co wstawić - powinna mieć wewnętrzne zabezpieczenie termiczne/przeciążeniowe i zdejmować wyjście przy przeciążeniu...

Ewentualnie można by wstawić termik silnikowy - no Moeller PKZ.
    Puścić przez niego 3 razy wyjście i nastawić odpowiedni prąd zabezpieczenia.

• #35 27 Wrz 2013 23:10
    putas
    Specjalista - odnawialne źródła energii

delir203 napisał:
    Okazuje się iż pompa do wody i silnik od bramy to za durze obciążenie przetwornicy -
    czy ktoś mi doradzi jakie zabezpieczenie przetwornicy wstawić by jej nie spalić ?

Generalnie przetwornica ma wewnętrzne zabezpieczenie, ale dla pewności możesz dać przekaźnik priorytetowy, na którym ustawiasz przy jakim prądzie i z jakim opóźnieniem ma rozłączyć odbiornik niepriorytetowy.

• #36 25 Maj 2014 17:27
    delir203
    Poziom 12  

Ostatecznie instalacje zbudowałem przeszedłem na on grid (więcej paneli , inwerter , tłoczenie nadmiaru w sieć )