Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio 2 98 Odbiornik IR Centralny Zamek - Uszkodzony

04 Mar 2012 20:52 6539 9
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z centralnym zamkiem w Renault Clio 2 1.6 RXE 1998 Automat. Przez okres zimy został zalany kilkakrotnie odbiornik IR ( podczerwieni ) umieszczony nad lusterkiem. Kiedyś wystarczyło poprawić luty i śmigało. Na dzień dzisiejszy odbiornik prawdopodobnie padł. Robiłem z nim wszystko, ale nie chce ruszyć. Pilot działa sprawdzany w kamerze telefonu. Teraz mam kilka pytań do osób wtajemniczonych:

1. Czy posiada ktoś schemat odbiornika IR ( żeby spr czy da się go uratować )
    2. Czy sam odbiornik da się wymienić z innego auta bez kodowania? Jeśli nie jak przeprowadzić ponowne zakodowanie.
    3. Jak podłączyć osobny sterownik centralnego zamaka np z allegro ? Ktoś to robił?

Dodam że w tym modelu immo jest osobno prawdopodobnie w kluczyku osobny układ. I przycisk w konsoli środkowej jest spr i zamyka i otwiera.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 42  
    Niczym zamontujesz dodatkowy sterownik na pilota , sprawdź dobrze ścieżki w tym odbiorniku / lupa , miernik/ , a szczególnie od diody odbiorczej oraz tranzystory wyjściowe.Nowy sterownik podpinasz pod piny przycisku O/Z na konsoli.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    livestyle napisał:
    1. Czy posiada ktoś schemat odbiornika IR ( żeby spr czy da się go uratować )
    Wg. mojej wiedzy schemat jest nieosiągalny.
    livestyle napisał:
    2. Czy sam odbiornik da się wymienić z innego auta bez kodowania? Jeśli nie jak przeprowadzić ponowne zakodowanie.
    Np.: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1017290.html
    livestyle napisał:
    3. Jak podłączyć osobny sterownik centralnego zamaka np z allegro ? Ktoś to robił?
    Instrukcja podłączenia uniwersalnego sterownika centralnego zamka do Clio 1998> w załączniku:
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Niczym zamontujesz dodatkowy sterownik na pilota , sprawdź dobrze ścieżki w tym odbiorniku / lupa , miernik/ , a szczególnie od diody odbiorczej oraz tranzystory wyjściowe

Sprawdzałem miernikiem, niby wszystko ma przejścia. Diody IR maja opór okolo 800kΩ jenad ma okolo 400kΩ. Ostatnio podczas odwilży zebrała się tam duża ilość wody. Poprawiałem luty ale nic nie dało. Nie wiem jakie wartości powinny być.
  • Poziom 42  
    Kupuj sterownik zamka i wpinaj tak , jak podał Kolega CameR.
  • Poziom 9  
    OK , wiec zakupiłem moduł centralnego zamka BLOCKER 60 i mam takie pyt.
    Jest możliwość podłączenia domykanie szyb, jak podłączyć ?
    Kierunkowskazy, jak podłączyć ?
    Odcięcie zapłonu, jak podłączyć ?
    Jest jeszcze możliwość podłączenia otwarcia samej klapy bagażnika, również jak podłączyć ?

Może ktoś podłączał i zrobił jakiś poradnik, jeśli ktoś wie to poprosiłbym o linka.
  • Poziom 43  
    Bez modułu dodatkowego nie podłączysz domykania.
    Kierunki podłącz pod kable w lewym progu, obok nogi kierowcy(nie pamiętam kolorów, łatwe do wyłapania probówką)
    Klapy osobno nie otworzysz, trzeba domontować siłownik zwalniania rygla klapy i zasilanie tego siłownika do samej klapy.
    Jako blokadę ciachnij sobie rozrusznik, kabel w wiązce stacyjki
  • Poziom 9  
    Tak sobie przeglądałem schematy instalacji i jeśli chodzi o domykanie szyb to można się podłączyć pod przekaźnik , syg z modułu idzie około 30sek wiec jakby wystarczyło na domykanie.
    Jeśli chodzi o siłownik klapy jakbym się wpiął w przewody dochodzące do instalacji siłownika w klapie. Może źle myślę, ale na logikę powinno się udać tym bardziej ze każdy z siłowników osobno wchodzi do oryginalnego sterownika zamka centralnego.

Jakby ktoś miał wyraźne skany instalacji do silnika K7M 1.6 RXE 98. to chętnie bym przyjął, bo to co mam to nie wyraźny strasznie i nie mogę dojść gdzie co jest.
  • Poziom 43  
    Niestety ale żadne z twoich przemyśleń nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, ani domykanie szyb, ani oddzielne podłączenie siłowników zamka(wszystkie zbiegają się do dwóch kabli na module), do prawidłowego i bezpiecznego domykania szyb niezbędny jest moduł, chcesz spalić silniki albo auto to rób po swojemu. Poza tym oryginalny siłownik klapy nie otwiera jej tylko uniemożliwia lub umożliwia wciśnięcie przycisku otwierania na klapie, do zdalnego otwarcia klapy musisz wsadzić dodatkowy siłownik, który za ciebie wciśnie ten guzik
  • Poziom 9  
    Ja też mam renault i z 3 razy rozkodował mi się centralny ,ale jest na to sposób, w samochodzie jest przycisk do otwierania i zamykania. wystarczy przycisnąć ten przycisk w pozycji (nie jestem pewien spróbuj tak i tak )zamknij 3 do 5 sekund z przyciśniętym przyciskiem na pilocie spróbuj jeszcze pozycję otwórz i 3 do 5 sekund przytrzymaj to razem z przyciskiem na pilocie. U mnie skutkuje tak koduje się kluczyk .Pozdrawiam w razie pytani jestem do dyspozycji.