Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adobe Flash Player strasznie przecina! Stary PC. Jakieś pomysły?

__ShAdOw__ 04 Mar 2012 21:02 10307 25
    __ShAdOw__
    Level 9  
    Witam. Posiadam starego pc'ta ale to tylko tymczasowo, ponieważ w nowym laptopie padła matryca (inwerter) ale przejdźmy do tematu. W moim starym PC strasznie przecina flash, w tym filmy na yt oraz zwykłe gierki online (nie wymagające shockwave) na youtube filmy muszę zmniejszać do jakości 240p bo na 360p strasznie mi ścina, nie mówiąc już o jakości 720p. Problem jest w tym, że to chyba wina słabego pc, tutaj macie mój sprzęt:

System: Windows XP Professional SP3
    Procesor: Intel(R) Celeron(R) 2.40GHz
    Pamięć RAM: 224MB
    Karta graficzna: SiS 650 (32mb)

Ludzie! Próbowałem już wszystkiego, szukałem na różnych forach nawet tych zagranicznych i nie znalazłem żadnego rozwiązania. Zmniejszałem nawet rozdzielczość w komputerze z 1024x768 na 640x480 i to pomogło ale ciągle przecina. Próbowałem z 640x480 obniżyć nawet do 320x240 ale wtedy filmy w ogóle się nie odtwarzały. Czy macie jakieś pomysły aby przynajmniej troszeczkę poprawić sytuację z tymi filmikami? By tak strasznie nie przecinało? Przeglądarki jakiej używam to Mozilla Firefox ale nie ta najnowsza, ponieważ na najnowszej jeszcze gorzej przecina.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
    Kasek21
    Level 43  
    Nic nie zrobisz z taka ilością pamięci, słabym CPU i zintegrowaną grafiką.
    __ShAdOw__
    Level 9  
    Chodzi o to, że ma za mało pamięci RAM?

Dodano po 3 [minuty]:

A da się zmniejszyć jakość samego Adobe Flash Player?
    maniek1818
    Level 22  
    Adobe korzysta z akceleracji sprzętowej GPU. A skoro grafika jest taka, jaka jest to całość spada na procesor o też nie najwyższych lotach. Spróbuj przeglądarkę K-meleon. Jest lekka, ale nie wiem jak sobie poradzi z flashem.
    Artek_łódź
    Level 17  
    __ShAdOw__ wrote:
    Chodzi o to, że ma za mało pamięci RAM?

Ile masz ustawione pamięci wirtualnej?
    __ShAdOw__ wrote:

A da się zmniejszyć jakość samego Adobe Flash Player?

Spróbuj zmienić ustawienia w samym Flashu. W tym celu wejdź np. na You Tuba, odpal jakikolwiek film i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Z menu wybierz Ustawienia i na zakładce Wyświetlacz, od ptaszkuj opcję Włącz przyspieszenie sprzętowe. Zresetuj przeglądarkę i spróbuj ponownie. Ta czynność powinna rozwiązać problemy związane ze zgodnością sprzętu lub sterownika w programie Flash Player.
    __ShAdOw__
    Level 9  
    Artek_łódź wrote:
    Ile masz ustawione pamięci wirtualnej?

a jak to można sprawdzić? Kiedyś w to wchodziłem ale już nie pamiętam.
    Artek_łódź
    Level 17  
    __ShAdOw__ wrote:
    a jak to można sprawdzić? Kiedyś w to wchodziłem ale już nie pamiętam.

Wejdź w Panel sterowania, następnie System -> Zaawansowane ustawienia systemu.
    Na karcie Zaawansowane znajdź obszar Pamięć wirtualna i kliknij przycisk Zmień.
    Jeśli masz zaznaczone pole wyboru Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków - odznacz je. Wybierz dysk na którym znajduje się plik stronicowania i kliknij Rozmiar niestandardowy. Wpisz nowy rozmiar w MB, w zależności od tego ile masz miejsca na dysku dodaj co najmniej drugie tyle ile miałeś ustawione. Sprawdź czy to podniosło wydajność systemu.
    pipałosia
    Level 26  
    Ja mam do ciężarówki inspirionka DEL 910 to tylko 1.6 giga procek 512 ramu i śmiga do gier sie nie na daje a grafika jakiś z intela nie napisze ponieważ teraz nie pamiętam a jestem w domu.
    bardzozlysim
    Level 19  
    Jakiej przeglądarki używasz? I czy masz program antywirusowy i ewentualnie jaki?
    __ShAdOw__
    Level 9  
    Artek_łódź wrote:
    Wejdź w Panel sterowania, następnie System -> Zaawansowane ustawienia systemu.
    Na karcie Zaawansowane znajdź obszar Pamięć wirtualna i kliknij przycisk Zmień.
    Jeśli masz zaznaczone pole wyboru Automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania dla wszystkich dysków - odznacz je. Wybierz dysk na którym znajduje się plik stronicowania i kliknij Rozmiar niestandardowy. Wpisz nowy rozmiar w MB, w zależności od tego ile masz miejsca na dysku dodaj co najmniej drugie tyle ile miałeś ustawione. Sprawdź czy to podniosło wydajność systemu.

Ehh, nie podałeś prawidłowej ścieżki (a napisałem, jaki system posiadam). Po wejściu w system idę kolejno do: Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna -> zmień

I teraz dla dysku lokalnego C ustawiałem już wcześniej wartość z niższej na wyższą (nie pamiętam niższej ale wyższą jaką posiadałem to była 600mb) I teraz zmieniłem ją na 1200.

I jest tak:
    Dostępne miejsce: 1387mb

* Rozmiar niestandardowy (zaznaczyłem)
    Rozmiar początkowy (MB): 1200
    Rozmiar maksymalny (MB): 1300

Dopuszczalne minimum jest domyślnie na 2mb i nie można tego zmienić.

Natomiast co do dysku D (na początku nic nie było) Zrobiłem tak:
    Dostępne miejsce: 21698mb

Rozmiar początkowy (MB): 4096 (full)
    Rozmiar maksymalny (MB): 4096 (full)

Tylko teraz na dole mi pisze, że "Całkowity rozmiar plików stronicowania dla wszystkich dysków:

Dopuszczalne minimum: 2mb
    Zalecane: 334mb
    Aktualnie przydzielono: 1200mb

Czy ja to dobrze poustawiałem? Wyskoczyło mi okienko że trzeba zrestartować system, za chwilę to zrobię i dam znać czy coś lepiej chodzi ten flash.

A i mam pytanko co do Microsoft Silverlight. Ile ten program waży i czy on ma jeszcze jakieś inne opcje prócz uruchamiania samego flasha? Bo na stranie jest ich multum wypisanych. Pozdrawiam.
    bardzozlysim
    Level 19  
    Microsoft Silverlight nie uruchamia flasha tylko go zastępuje to raz.
    Więcej jak 2 gb pamięci wirtualnej ci nic nie da to dwa.
    Jeżeli masz 1 dysk twardy to lepiej jak byś miał pamięć wirtualną tylko na partycji systemowej bo jest ona na szybszej (delikatnie) części dysku. Oczywiście defragmentacja dysku to podstawa jeżeli używasz pamięci wirtualnej (najlepiej zrobić defragmentację przy całkowicie wyłączonym pliku stronicowania po czym go dopiero ustawiasz).

p.s.
    Nadal się nie dowiedzieliśmy jakiej przeglądarki używasz. I koniecznie napisz jaki to model laptopa.
    __ShAdOw__
    Level 9  
    bardzozlysim wrote:
    Microsoft Silverlight nie uruchamia flasha tylko go zastępuje to raz.
    Więcej jak 2 gb pamięci wirtualnej ci nic nie da to dwa.
    Jeżeli masz 1 dysk twardy to lepiej jak byś miał pamięć wirtualną tylko na partycji systemowej bo jest ona na szybszej (delikatnie) części dysku. Oczywiście defragmentacja dysku to podstawa jeżeli używasz pamięci wirtualnej (najlepiej zrobić defragmentację przy całkowicie wyłączonym pliku stronicowania po czym go dopiero ustawiasz).

p.s.
    Nadal się nie dowiedzieliśmy jakiej przeglądarki używasz. I koniecznie napisz jaki to model laptopa.

Z Mozilli Firefox (tej starszej bo nowsza się przecinała) zmieniłem na Google Chrome i zauważyłem szybsze wczytywanie się stron www, ale problem z flashem nie zniknął do końca, przed chwilą zrestartowałem system i teraz na dwóch dyskach mam całkowitą pojemność stronicowania około 5000mb, przypominam że na dwóch dyskach! Na C jest 1200. Odinstalowałem też Adobe Flash Player i zainstalowałem Microsoft Silverlight - Sytuacja jeszcze bardziej się poprawiła.

Model laptopa to Actina D230S

http://lancut.olx.pl/laptop-actina-d230s-tanio-mozliwa-zamiana-za-inny-tanio-iid-18508475
    __ShAdOw__
    Level 9  
    FxJ wrote:
    https://chrome.google.com/webstore/detail/mfidmkgnfgnkihnjeklbekckimkipmoe

Ewentualnie możesz kontrolować bardziej flasha, a na jakich stronach jest największy problem?

No na youtube - oglądanie filmów w jakości domyślnej 360p.

PS. Opps! Mam inny problem. Po odinstalowaniu flasha przestał mi działać jeden programik (GameRanger) który teraz informuje, że potrzebuje Adobe Flash Player Activex Control. Myślałem że silverlight to zastąpi. Jakieś pomysły? xD

EWENTUALNA POMOC!
    Jeśli chcecie wiedzieć na czym mi naprawdę zależy to już wam pisze, filmiki na yt nie są moim największym problemem ale programik OnLive który po włączeniu strasznie się przycina, dodam tylko że musiałem doinstalować tzw. Pixel Shader 2.0 (imitacja) Ponieważ moja karta tego nie posiada.

Pozdrawiam.
    bardzozlysim
    Level 19  
    MS Silverlight zastąpi flasha (chyba) tylko przy odtwarzaniu filmików a jeżeli są programy co wymagają flasha to tego nie przeskoczysz. Musi byc flash i tyle.

Dopytam z ciekawości jak w laptopie zamontowałeś 2 dyski twarde? Wiem że niektóre mają specjalnie zrobione miejsce na 2giego twardziela ale czy ty nie mylisz partycji z dyskiem twardym przypadkiem?
    __ShAdOw__
    Level 9  
    bardzozlysim wrote:
    MS Silverlight zastąpi flasha (chyba) tylko przy odtwarzaniu filmików a jeżeli są programy co wymagają flasha to tego nie przeskoczysz. Musi byc flash i tyle.

Dopytam z ciekawości jak w laptopie zamontowałeś 2 dyski twarde? Wiem że niektóre mają specjalnie zrobione miejsce na 2giego twardziela ale czy ty nie mylisz partycji z dyskiem twardym przypadkiem?

Ktoś wie jak to sprawdzić nie rozbierając laptopka? Mi się wydaje, że jest to partycja. C ma około 9gb natomiast D około 21.
    Kasek21
    Level 43  
    Oczywiście, że partycje.

Oczywiście, że SR nie zastępuje Flash'a - może być wykorzystywany ale dana witryna musi być kompatybilna.

Co to dokładnie za program ten OnLive? Jakiś link?
    bardzozlysim
    Level 19  
    Jeżeli partycja C ma tylko 9 GB to wyrzucił bym całkowicie (lub zostawił ze 100 MB) z niej pamięć wirtualną. 224 MB zwykłej pamięci czasem na samego XP +podstawowe programy (jak antywirus którego nie wiem czy masz bo mi nie odpisałeś) nie wystarczy nie mówiąc o tym że jak się włączy filmiki na YT to przeglądarka potrafi ponad 200 mega ramu "pożreć". A pamięć wirtualna jest DUŻO wolniejsza niż sam RAM.
    Cudów nie zdziałasz na tym sprzęcie. Teraz trzeba tylko wymyślić jak ma silverlight działać w przeglądarce przy zainstalowanym flashu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:
    1. Właściwości systemu -> zaawansowane -> wydajność i zakładka efekty wizualne i tam zaznaczasz najwyższą wydajność.
    Możesz zostawić:
    - użyj wizualnych stylów okien... jeżeli nie chcesz żeby xp wyglądał jak W98 (ale może troszeńke dzięki temu xp przyspieszy)
    - użyj cieni dla etykiet... jeżeli nie lubisz niebieskiego tła w nazwach ikonek na pulpicie
    - użyj popularnych zadań w folderach - to też może się przydać.
    Artek_łódź
    Level 17  
    Pamiętam, że różne problemy z odtwarzaniem filmów (nie tylko online ale i w grach – cut scenki itp.) rozwiązywało u mnie otworzenie narzędzia DirectX. W razie wystąpienia problemów z poprawnym działaniem animacji w grach lub odtwarzaniem filmów warto wpisać w Menu Start -> Uruchom: dxdiag i wcisnąć Entera.
    Poczekaj aż system sobie wszystko podliczy i przejdź do zakładki Ekran. Zobacz jak masz ustawione poszczególne funkcje i pozmieniaj je. Zwróć zwłaszcza uwagę na sekcję przyspieszenie sprzętowe. Przyspieszenie możesz również włączyć w inny sposób (nie pamiętam jak wchodzi się tam w XP-ku ale w Viście jest tak, więc sobie znajdź):
    Panel Sterowania -> Ekran -> Właściwości -> Zaawansowane ustawienia -> Rozwiązywanie problemów -> Zmień ustawienia -> Przesuń suwak pola Przyspieszenie sprzętowe.
    Wiadomo, że użycie takich narzędzi jak defragmentator dysków, oczyszczanie dysków i rejestru to podstawa aby mówić o przyspieszaniu systemu. Sprawdź też co masz w autostarcie i usługach. Sprawdź też ustawienia sterownika układu graficznego oraz jego aktualność.
    __ShAdOw__
    Level 9  
    Nie mam antywirusa, Aktualizacje automatyczne wyłączyłem ze względu na "Piracki" Windows XP.
    bardzozlysim
    Level 19  
    Jak znam życie temat zaraz będzie zamknięty.
    Jak nie masz antywirusa to pewnie masz jakieś syfy na kompie ale w twoim przypadku to chyba mniej obciąża system niż byś go miał zainstalowanego...
    Nic więcej już nie zrobisz niż zostało napisane.
    vinko
    Level 10  
    Witam Wszystkich,
    Odświeże trochę temat. Mam Thinkpad'a x30 z procesorem PIII mobile 1,2 i 512 RAM. Grafika to jakiś zintegrowany intel 48 RAM. Pracuje na XP(SP3). Po zainstalowaniu najnowszego Firefox'a i Flasha 11, tną się filmy na YT i większość flashowych animacji. Czy myślicie, że jest szansa na płynne odtwarzanie Flash'a na tym sprzęcie? Może instalacja starszej wersji Firefox'a by pomogła i wgranie starego Flash'a 10? Tylko czy wtedy YT będzie chodził?
    Pozdrawiam,
    Qukac
    Level 20  
    vinko

Po pierwsze zainstaluj najlepiej flashplayera 10.2 lub 10.3 operę 11.50 lub 11.60 zainstaluj rozszerzenie adblock. Niedawno sprawdzałem taką konfigurację na linuxie i działa. Ale najpierw musisz odnistalować najnowszą wersję flashplayera.
    Tu masz Link do flashplayer uninstaller, możesz jeszcze powyłączac zbędne procesy i usługi,.
    vinko
    Level 10  
    Qukac.
    Dzięki za tipa! Możesz jeszcze podpowiedziedzieć jakie procesy pod xpekiem są na tyle zbędne i zasobożerne, że warto je wyłączyć? Spróbuje tego uninstalera, bo samo zainstalowanie wcześniejszego flasha niewiele dało. Opera faktycznie mniej zasobów niż ff zjada?[/quote]
    Qukac
    Level 20  
    Tak naprawdę to przy 512MB ramu to już nie ma znaczenia ile przeglądarka zjada zasobów, przeciętnie to jest około 200MB-260MB. Na swoim PC z dwurdzeniowym prockiem 1,86 Ghz mam FF15.01 i Operę 12.02 i różnica w szybkości jest bardzo duża na korzyść Opery, a wersje 11.50 działają znacznie szybciej.

A co do procesów pod Xpekiem to pilnuję żeby w tle niebyły uruchomione żadne niepotrzebne programy jak skype, gg, od telefonów komórkowych czy drukarki, do tego zadania wykorzystuję a-squared free.