Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podlączyć subwoofer do wieży?

nitek2 05 Mar 2012 01:15 3885 7
  • #1 05 Mar 2012 01:15
    nitek2
    Poziom 7  

Witam. Mam wieżę sony rg270. Chcę podłączyć do niej subwoofer. Na płycie z elektroniką mam wyjście na ów głośnik:
    https://obrazki.elektroda.pl/5337826600_1330905759.jpg (na odwrocie płytki napis: to subwoofer pwb).
    Gdzie mam przylutować + oraz masę żeby zadziałało? Metodą prób i błędów sprawdzałem chyba wszystkie kombinacje ale nic z tego. Dodam, że subwoofer 100% sprawny.
    Ktoś wie o co może chodzić?

0 7
  • #2 05 Mar 2012 01:43
    tomaszyk084
    Poziom 13  

Witam

Czy możesz zrobić zdjęcie tylnego panelu tej płyty z elektronika gdzie chcesz przylutować

Czy ta wieża ma podłączenie do subwofera bo w instrukcji obsługi (jeśli na pewno dobrą czytałem ) nie widzę wyjścia na subwofer

0
  • #3 05 Mar 2012 08:29
    nitek2
    Poziom 7  

Próbowałem zrobić telefonem ale nic nie widać. Z tyłu nie ma żadnego wyjścia. Są wyższe modele które mają np rg495. I one mają dodatkowy wzmacniacz wewnątrz. U mnie jest pewnie ta sama płyta tylko po prostu zostawili miejsce bo model bez subwoofera. W to miejsce co wysłałem powinno się podpiąć tylko wtyczkę z kabelkami i do płytki wzmacniacza do subwoofera. Nie wiem czemu jest 5 pól lutowniczych i w tym dwa złączone ze sobą a opis dotyczy tylko trzech. Postaram się później jakoś zrobić to zdjęcie.

0
  • #5 05 Mar 2012 19:15
    tomaszyk084
    Poziom 13  

Jakieś słabe to zdjęcie i nic nie widać , a co to za subwoofer i czy jest tak jak mówiłem że ta wieża nie ma specjalnego wyjścia na subwoofer (tzn. przewidzianego przez producenta) ?
    i czemu akurat chcesz lutować kable do płytki ?

0
  • #6 05 Mar 2012 19:41
    nitek2
    Poziom 7  

Nie ma przewidzianego wyjścia na subwoofer. A chcę tak podłączyć bo nie ma problemu z przesterem. Poza tym łatwiej przylutować dwa kabelki niż montować jakiś sumator. Wzmacniacz ze schematu irka 2xtda, subwoofer na gdn 22/140/8scx.

0
  • #7 05 Mar 2012 22:21
    tomaszyk084
    Poziom 13  

Nie mam schematu tej wierzy ale jeśli wzmacniacz tam jest na układzie scalonym to zobacz w nocie katalogowej układu gdzie są wejścia do tego wzmacniacza i tam przylutuj
    jeśli na tranzystorach prościej będzie znaleźć elektroniczny potencjometr i tez sprawdź które nóżki wyprowadzają dźwięk i tam przylutuj dwa kable ale to będzie tylko jeden kanał i wyjdzie Mono

0