Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony TC-K620 - różnica poziomów na kanałach

05 Mar 2012 08:30 1052 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich! Jestem nowym użytkownikiem Forum ;)
    W ostatnim czasie zakupiłem używany deck Sony (model jak w temacie).
    Sprzęt ma mankament w postaci różnicy poziomów na kanałach. Lewy jest mniejszy o około 6-8 dB. Trzy odtwarzaniu z kasety, jak i przy monitorowaniu Line-in. Nie sprawdziłem niestety nagrywania. Jeszcze.
    Różnica jest widoczna na wyświetlaczu ale też słyszalna.
    Wskaźnik poziomów na wyświetlaczu wskazuję tę różnicę.

Pierwotnie sądziłem, że to wina kaset. Ale różnica pojawia się na każdej odtwarzanej. I dodatkowo na Line-in

Dodam, że potencjometr balansu pozwala na wyregulowanie i zniwelowanie różnicy tylko przy monitorowaniu wejścia Line-in. Z tym, że poziom całości jest niższy. (można ściszyć prawy do głośności lewego).
    Proszę bardziej doświadczonych użytkowników - Specjalistów o pomoc i ewentualne wskazówki gdzie poszukiwać rozwiązania usterki.
    Pozdrawiam Serdecznie, Marcin
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Posługując się instrukcją serwisową http://elektrotanya.com/sony_tck620_tck650es_sm.pdf/download.html i schematem magnetofonu w niej zawartym, należy dokonać pomiarów napięcia akustycznego w obydwu kanałach magnetofonu.
    Zacząć od podania na wejścia liniowe sygnału, np. o częstotliwości 1kHz i napięciu 0,25V, regulator balansu ustawić na środek, regulator wzmocnienia na 1/3 zakresu i mierzyć sygnał od wejścia liniowego do styków potencjometrów nastawnych RV241/RV141, które są połączone z rezystorami R241 i odpowiednio R141.
    Te pomiar da Ci pewność, że układ toru zapisu, przynajmniej w części obejmującej układ Dolby, działa równo lub nie.

GM
  • Poziom 2  
    Dziekuję, działam więc. Mam nadzieję że uda się rozwiązać i doprowadzić sprzęt do używalności.
    Pozdrawiam,
    Marcin