Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ekspres Moulinex DP4 Gusto - KAPIE WODA Z GÓRY PO ZAPARZENIU KAWY

05 Mar 2012 10:30 1661 2
  • Poziom 12  
    Witam,

Problem jak w temacie.

Jest to ekspres uproszczony. Kawę nasypuje się ręcznie do pojemniczka z dźwignią i zakłada do ekspresu.

Po zrobieniu kawy dłuższy czas woda kapie i przez to zalewa podstawkę (ten zbiorniczek na "skapki"). Niekiedy to się przepełnia.

Najpierw myślałem, że skapują resztki wody z fusów. Niestety jeżeli po zaparzeniu zdjąć pojemnik z fusami to nadal kapie z kotła.

Nie leci ciurkiem, ale dosyć systematycznie kapie spora kropla po kropli.

Jakie macie pomysły w tej kwestii?
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Po zdjęciu jak to ujełeś "pojemnika z fusami", widoczne powinno być sitko komory parzenia lub termobloku.. Proszę wybaczyć lecz tego modelu dokładnie nie znam..
    Aczkolwiek na jego środku znajduje się jedna śrubka.. Ostrożnie ją odkręć, po wystygnięciu ekspresu i uważaj gdyż może wypaść spręzynka i grzybek.. Najlepiej było by wymienić te częsci, jezeli jednak nie masz dostępu do tych częsći postaraj się rozciągnąc spręzyne , oczyścić z kamienia grzybek i skręcić tak jak było.. Potem odkamienić ekspres.. Powinno coś tam pomóc..
  • Poziom 12  
    nioop

Składam podziękowanie. Widać, że wiesz o co chodzi nioop i Twoja wiedza mi pomogła w 100%. Zrobiłem tak jak napisałeś ale bez wymiany części. Wyciągnąłem tylko sprężynkę. Ekspres ma swoje lata. Mam więc zamiar zamówić te części bo pewno sprężynka niebawem odpuści. Ale na razie jest dobrze.