Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Desynchronizacja dźwięku z obrazem w filmie

05 Mar 2012 10:57 6066 7
  • Poziom 8  
    Witam! Prosiłbym o pomoc z usterką, która prawdopodobnie nosi nazwę "desynchronizacja postępująca". Chodzi o to, że dźwięk w filmie zaczyna przyspieszać. Na początku filmu różnice są niewielkie, ale z czasem różnice są tak duże, że zupełnie nie można powiązać dźwięku z obrazem. Szczegóły pliku z filmem:

• Poziom 15  
    W VLC media palyer można jest opcja poprawienia tego typu błędu.
  • Poziom 8  
    A mógłbyś napisać jakieś szczegóły?
  • Poziom 15  
    Narzędzia>Synchronizacja ścieżki. Pojawi się takie okno.

• Poziom 8  
    Sprawdzałem tą opcję. Działa w przypadku przesunięcia dźwięku o konkretną stałą jednostkę czasu (np. 1,5 sekundy w całym filmie). Mój problem polega na tym, że np. w 3 minucie filmu przesuniecie wynosi 1 s., w 25 minucie przesuniecie to 2,5 s. a w 75 minucie ponad 6 sekund. próbowałem dekodować dźwięk do ac3 i mp3, dekodować obraz i dźwięk całkowicie. Dalej nic nie działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Po dekompresji dźwięku, długość ścieżki wynosi 1:25:21.14 czyli jest krótsza niż po kompresji (1:25:23.34) - nie bardzo rozumiem co się dzieje - to pewnie wynik braków w wiedzy teoretycznej. Biorąc "na słuch" to ok 27 sek. przed końcem następuje cisza (plus te 2,2 sek. wynikające z różnicy czasów) - czyli tyle mniej więcej wynosi max. przesuniecie dźwięku. co do odtwarzaczy do próbowałem: allplayer, subedit, vlc, win movie maker, virtualdub oraz w odtwarzaczu dvd. W każdym przypadku jest przesunięcie.
  • Użytkownik usunął konto