Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows widzi AGP jako PCI

30 Gru 2004 12:32 1130 4
  • Poziom 15  
    Witam

Wczoraj złożyłem sobie komputer
    Sempron 2300+ Epox 8kra2i na via kt 600, ma problem z kartą grafiki ASUS v3800 VIVO nVIDIA TNT2 32 mb na AGP
    Po właczeniu zasilania grafika uruchamia monitor, ale od początku są krzaki i pionowe czerwone pasy. Windows widzi kartę jako standardowa karta VGA na PCI i nie pozwala załadować orginalnych sterowników. Aida 32 pokazuje,że port agp jest Pusty. Wykrywa ASUSa jako urządzenie 3d w 2d jest znowu standardowa karta PCI.
    Wyczyściłem styki,sprawdziłem osadzenie w slocie, oglądałem scieżki pod lupą, pamięci są zimne, na procesorze pod radioator położyłem arctic silwer ceramiq, zmiejszyłem taktowanie procesora i nic. . W tej chwili nie mam możliwości podmiany innej karty lub sprawdzenia tej na innym kompie.
  • Moderator Samochody
    A zainstalowałeś najpierw sterowniki do płyty Via 4in1 ?
  • Poziom 15  
    Tak zainstalowałem, a karta już w ekranach biosu ma krzaki i pasy więc,
    chyba to nie to.

Chcę spróbować zfleszować nowy bios. Mam już program, ale nigdzie nie mogę znaleźć samego wsadu.
  • Poziom 10  
    a próbowałeś z jakąś inną kartą na AGP (pewną ) wtedy wykluczysz kartę lub port AGP.

Dodano po 6 [minuty]:

prawdopodobnie jest coś uwalone bo żadne sterowniki nie pomogą jeśli kłopoty są już na poziomie biosu. tom ma być ciemny ekran z wyrażnymi napisami a nie jakieś kolorowe pasy. pozdrawiam i proponuje kontrolę z inną kartą i kontrolę ustawień biosu najlepiej ustawić na prubę wszystko na Load optimal settings.
  • Poziom 19  
    Cześć!
    Monitor i kabel są na 100% sprawne? Czy te krzaki i linie są też pod Windowsem? Według mnie karta jest uszkodzona.

Pozdrawiam!
    Alfrednovi