Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dzwięku w kinie domowym z pendrive podłączonego do TV

mmowin01 05 Mar 2012 13:14 6233 12
  • #1 05 Mar 2012 13:14
    mmowin01
    Poziom 7  

Witam

zakupiłem nowy TV samsung ue37D6500 podłączyłem go ze starszym kinem domowym Panasonic SA-MT1 za pomocą przejscióki od TV na Euro do kina domowego . Gdy oglądam TV z kablówki wszystko jest oki dźwięk jest na kinie domowym ,problem jest gdy do TV podłącze pendrive w USB wtedy dźwięk jest tylko w głośnikach na TVa w kinie domowym nic nie słychać , dodam że kino domowe nie ma wejścia ani optycznego ani HDMI jest tylko Euro(scart) + audio video + aux. prośba o pomoc ponieważ nie chce inwestowac w nowe kino domowe

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Mar 2012 13:36
    egon42
    Poziom 37  

Sprawdź czy tv ma wyjście OUT audio i to wyjście podłącz do kina domowego jako audio i sprawdź. Często bywa tak że sygnał z pendrive czy też z hdmi nie pojawia się na wyjściu euro tv i dlatego nie masz głosu w kinie domowym.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 05 Mar 2012 13:52
    mmowin01
    Poziom 7  

w tv mam takie
    * HDMI: 4
    * USB: 3
    * Component In (Y / Pb / Pr): 1
    * Composite In (AV): 1 (w użyciu jako komponentowe Y)
    * Cyfrowe Audio (Optyczne): 1
    * Wejście PC (D-sub): 1
    * Wejście CI (Common Interface): 1
    * Scart: 1
    * Słuchawki: 1
    * PC Audio In (Mini Jack): 1
    * DVI Audio In (Mini Jack): 1
    * Ethernet (LAN): 1

rozumiem zepodłączyc kino w to co pogrubiłem ?

Dodano po 3 [minuty]:

przperaszam mam poniższe wejscia

* HDMI: 4
    * USB: 3
    * Component In (Y / Pb / Pr): 1
    * Composite In (AV): 1 (w użyciu jako komponentowe Y)
    * Cyfrowe Audio (Optyczne): 1
    * Wejście PC (D-sub): 1
    * Wejście CI (Common Interface): 1
    * Scart: 1
    * Słuchawki: 1
    * PC Audio In (Mini Jack): 1
    * DVI Audio In (Mini Jack): 1 (Common Use for PC Audio Input)
    * Ethernet (LAN): 1

0
  • #4 05 Mar 2012 16:48
    uzbek86
    Poziom 16  

Do TV masz jakiś dekoder czy tak bezpośrednio koncentryk wpięty do gniazda antenowego w TV?
    Z tego co napisałeś będziesz musiał skorzystać z wyjścia słuchawkowego czyli jakiś kabel jack->2xchinch do kina domowego.

0
  • #5 05 Mar 2012 16:59
    mmowin01
    Poziom 7  

Bezpośrednio kabel od kablówki jest do TV bez żadnych dekoderów ponieważ dali mi kartę która włożona jest do TV , kupiłem dziś kabel z jenej strony jack z drugiej 2 x chinch jutro dam znać czy zadziałało

0
  • #6 05 Mar 2012 17:14
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Jeśli niema audio R,L out to musisz z słuchawkowego na chinch w kinie

0
  • #7 05 Mar 2012 20:29
    mmowin01
    Poziom 7  

mimo połączenia z tv przez wejscie słuchawkowe do kina 2 x chinch dalje nie słychać dzwięku na kinie z pendrive , nie wiem już co zakombinować, może kupić kabel z końcówka z jednej strony Euro(scart) a z drugiej component ?

0
  • #8 05 Mar 2012 22:19
    uzbek86
    Poziom 16  

hmmm... a w kinie domowym zmieniłeś źródło? jak podłączyłeś pod aux to źródło też musisz zmienić na aux w kinie. Podłącz słuchawki do TV i zobacz czy jest dźwięk, jeśli tak to przy poprawnym podłączeniu kablem jack->2xchinch powinien być dźwięk z kina.

0
  • #9 05 Mar 2012 23:31
    mmowin01
    Poziom 7  

jest git Dzięki za podpowiedz :) będę musiał tylko kabel wyjmować z tv jeśli będę chciał słyszeć tylko dźwięk z głośników tv ale to już nie jest problem:) chyba że jest jakaś przejściówka z przełącznikiem na dzwięk ze słuchawek albo ze scart ?

0
  • #10 06 Mar 2012 18:39
    uzbek86
    Poziom 16  

O niczym takim nie słyszałem

0
  • #11 06 Mar 2012 18:47
    mmowin01
    Poziom 7  

ok jak nie ma to niema :) ważne że działa ,jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)

0
  • #12 09 Mar 2012 19:12
    leszekpo59
    Poziom 26  

mmowin01 napisał:
    jest git Dzięki za podpowiedz :) będę musiał tylko kabel wyjmować z tv jeśli będę chciał słyszeć tylko dźwięk z głośników tv ale to już nie jest problem:) chyba że jest jakaś przejściówka z przełącznikiem na dzwięk ze słuchawek albo ze scart ?

Witam. Zaciekawił mnie Twój problem. Zrozumiałem, że widziałbyś taki układ, że aby wybrać źródło dźwięku oglądanego programu pomiędzy głośnikiem w TV a w kinie domowym, móc skorzystać z jakiegoś przełącznika lub przejściówki. O ile dobrze sie orientuję, to włożenie wtyczki do gniazdka słuchawkowego, powoduje mechaniczne odłączenie głośników. Dlatego, uważam, że żadna przejściówka ani przełącznik nie jest w stanie Tobie tego problemu rozwiązać, tak jak to sobie pomyślałeś. Ja rozważałbym inne rozwiązanie. Jako, że TV ma EURO wykorzystałbym je, aby wydobyć dźwięk z TV. Wcześniej proponowałem komuś innemu właśnie takie rozwiązanie, dlatego pozwolę sobie je powtórzyć w tym przypadku. Otóż, sygnał analogowy do kina domowego możesz uzyskać, wykorzystując do tego przewód EURO - 2 X Chinch. Euro wpinasz w TV a chincz w kino domowe ( AUDIO IN AUX ). Tylko w tym przypadku ważne jest, aby przewody chincz w Euro były podłączone pod właściwe końcówki ( za dźwięk odpowiada końcówka 1,2,3,6,a 4 to ich masa ). To rozwiązanie sprawdzi sie w przypadku, gdy TV ma aktywne końcówki EURO odpowiedzialne za dźwięk, które wcześniej podałem. Sam przewód, to można sprawdzić, demontując wtyk EURO i odszukać czy potrzebne nam końcówki sa podłączone - powodzenia - leszekpo59

0
  • #13 17 Kwi 2012 19:51
    czuczuwwl
    Poziom 2  

Witam
    Powiem wam koledzy że mam podobny problem ale nie wiem jak go rozwiązać.
    Podczas oglądania tv z dekodera dźwięk mam zarówno w TV ( mogę to wyłączyć) jak i w kinie domowym starym kinie SONY.Podłączenie przez chincz - chincz
    Lecz gdy włączę odtwarzanie filmu z pendrive nie mam dzwieku juz w kinie nawet gdy podlącze chincze ktore byly w dekoderze do wyjsc w TV.Chyba ze coś źle podłączem ale próbowałem wszystkich opcji.Stare ino domowe SONY bez wyjsc cyfrowych a TV z Cyfry plus podajżę ten TV LG dm2780d-PZ

0