Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCX-3200. Nie drukuje, nie kopiuje. Zapalona jest czerwona lampka

05 Mar 2012 13:04 7486 8
 • Poziom 8  
  Witam. Mam problem z drukarką scx-3200. Nie drukuje , nie kopiuje. Zapalona jest czerwona lampka. Może ktoś podpowiedzieć co z nią jest i czy można jakoś na tą dolegliwość zaradzić ??
  Pozdrawiam Sylwia
 • Poziom 28  
  Sylwio.
  Lampka ta może się świecić z powodu niedomkniętej klapy tonera lub niewłaściwego położenia samego tonera. Proponuję wyjąć ów toner, uważnie zainstalować oraz dokładnie zamknąć klapę zewnętrzną.
  Powodzenia
  Mateusz
 • Poziom 8  
  Dziękuję za podpowiedź . :) Hmmmm... , wszystko według wskazówek jest dobrze. Nadal niestety nie mogę nic wydrukować. Toner ma jakieś 2,5 miesiąca , czy istnieje możliwość , że już się skończył i czy te objawy mogą o tym świadczyć? Zwykle , przy kończącym się tonerze jakość wydruku jest gorsza , a tutaj nic takiego nie miało miejsca. Drukowała , kopiowała i nagle STOP i nic :((
 • Poziom 8  
  Nie pomogło niestety :(( dzięki
 • Poziom 28  
  Cześć.
  Wydrukowało stronę testową? Dioda zaczęła migać na zielono?
  Mateusz
 • Poziom 8  
  Tak dioda migała na zielono, ale nie wydrukowała nic :(
 • Poziom 28  
  Cześć.
  Czy dioda migała na zielono, a po puszczeniu przycisku znowu świeciła się na czerwono? Jeśli tak, to wskazywałoby to na tkwienie problemu w obrębie nieprawidłowego umiejscowienia tonera, niedomknięcia klapy tonera oraz uszkodzenia samego tonera. Piszę to z doświadczenia z podobną drukarką tej firmy. Proponuję spróbować wyjąć i ponownie włożyć toner. Należałoby też sprawdzić licznik wydrukowanych stron, być może po iluś wydrukowanych stronach drukarka sygnalizuje błąd (świeci się czerwona lampka) z jednoczesną blokadą drukowania. Jeśli masz stary toner, wówczas jego instalacja i próby wydrukowania strony testowej mogą być pomocne. W dalszej kolejności trzeba by zajrzeć do wnętrza urządzenia. Pytanie: na ile Koleżanka zorientowana jest w naprawach urządzeń elektronicznych?
  Mateusz
 • Poziom 8  
  Dziękuję ślicznie za podpowiedzi , okazały się bardzo pomocne. Zainstalowałam stary tusz i wszystko ok. Ten pewnie miał jaką blokadę. Jest nieoryginalny , więc może ma limit.
  Myślę , że już nie będę ryzykowała z tuszami w tańszej cenie.
  POZDRAWIAM Sylwia