Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OSTRÓWEK szwankuje hydraulika po wymianie pompy

05 Mar 2012 14:38 7429 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Posiadam jak w temacie ostrówka 87r , biegi w podłodze , z przodu łyżka

Mój problem jest następujący.

Jesienią trochę się wziołem za remont
    Koparka odpalała ale kopciła i musiałem dawać duże obroty żeby normalnie kopać.

W silniku był rozleciany rozrząd więc wymieniłem komplet kół zembatych , nowe komplety w blok , końcówki wtrysków pompa wody sprzęgło i inne rzeczy , panewek nie ruszałem bo jest ok. Wymieniłem też niektóre uszczelniacze , od obrotu i ramienia

na pompę wtryskową i głowice niestety brałko kasy , silnik odpalił nie kopcił

Sprzedając koparkę poprzedni właściciel dał mi główną pompę hydr. po remoncie , ale nieco się różni jest trochę więkrza , przerobiłem mocowanie króćce , była już zima odpaliłem niby ok i tak zostawiłem

W piątek wziołem się za kopanie i co sięokazuje ostrówek odpalił nawet ładnie po całej zimie stania na dworze

ALE na pustej łyżce przedniej i tylniej , jak chcę podnieść to mi aż silnik przygasa albo gaśnie, tylnią łyhę muszę na 3 razy podnosić bo mi dławi silnik , podpory wysuwają się nawet ładnie ale może dlatego że mniejsze tłoczyska , nawety jak dam dużo gazu i delikatnie na rozdzielaczu chcę podnieść to mi silnik dławi, myślałem że islnik źle złożyłem ale przy jeździe i pchaniu ziemi jest ok

teraz moje pytania.
    - pompa jest więkrza może to od waryńskiego ? możliwe że założyłem silnik hydrauliczny od gąsienicy z waryńskiego ?
    - możliwe że jest ustawione za duże ciśnienie ? jeśli tak jak mierzyć jak regulować?
    - może filtr hudraul , nigdy do niego nie zaglądałem (nawet nie wiem gdzie jest)ale na starej pompie jakoś szło?

jeśli jest ktoś w temacie mogę zrobić foty mojej starej pompy i tej co ją założyłem , są tam bodajrze nawet widoczne oznaczenia.

to na tyle mam nadzieję że nzadzie się ktoś pomocny gdyż nie chcę siępchać w niepotrzebne koszty
    aha tym sposobem wykopałem ok 12 pełnych rozrzutników piachu ale to jest męczarnia.

mieszkam woj Świętokrzyskie okol. Wodzisławia , tel 508 632 206 dzięki z góry.
  • Poziom 16  
    Według mnie masz założoną pompę hydrauliczną za dużą, o zbyt dużej wydajności i regulacja ciśnienia na niewiele się zda. Układ hydrauliczny musi być ze sobą spasowany, tzn wydajność pompy, przekroje węży(!). rozdzielacz, zwór przelawowy musi mieć możliwość odprowadzenia nadmiaru oleju. U Ciebie możliwe że pompa podaje za dużo oleju, w wężach występują opory przepływu, przepływ jest też blokowany w rozdzielaczu i niepotrzebnie tłoczysz za dużo oleju, stąd dławienie silnika . Załóż mniejszą pompę, najlepiej o wydajności zalecanej przez producenta koparki a później wyreguluj (obowiązkowo) ciśnienie. W zasadzie pompy niewiele się różnią od silników hydraulicznych.