Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stare kolumny tonsila. Renowacja, usunięcie okleiny.

30 Dec 2004 12:42 2421 5
  • Level 11  
    witam serdecznie
    Posiadam stare kolumny kupione w czsach duzego kryzysu ktore ulegly juz sile czasu. Wszystko to przez przeprowadzki i ich wyglą zewnętrzny zostawia trochę do życzenia. Przyszło mi do glowy aby je odnowić. Czy ktoś usuwał starą czarną okleinę z takich kolumn i ma może jakiś extra sposób na taką renowację. Ważne ze po usunieciu" pięknej czarnej okleiny" chciąłbym zrobic z nicich jakiś inny kolor w naturalnym fornirze.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 14  
    Witam. Sprubuj opalarką do drewna. Tylko nie za blisko bo można przypalić. A okleine można kupić w każdym sklepie z tepetami. Narazie.
  • Level 20  
    Witam
    owszem jest pare sposobów , ja osobiście okleine usuwalem w ten sposób ze najpierw nożem do tapet ciąłem ja na drobniejsze paski i następnie każdy z nich obdzierałem z całej siły , wcześniej podgrzewając ja delikatnie żelazkiem przez szmatę jak masz mniejsze kawałki do zdarcia to idze latwiej bo mniejszej siły używasz na odklejenie , a te okleiny to jak by nie było są wprasowywane w płyte MDF i cięzko to usunąć ale daje rade , pozniej tylko fornir na klej i zabawa z wykończeniem , ale łatwiej jest starą okleinę jeśli sa w niej jakieś ubytki zaszpachlować i oklejać okleiną do drewna , następnie żelazkiem , wtedy okleina pięknie sie obkurcza i sprzet jak nowy a pracy mniej niż z fornirem , osobiście reanimowałem w ten sposób setki takich pudełek :) efekt jak z fabryki
    pozdrawiam !
  • Level 11  
    wydaje mi sie iz jedna to milton druga cos podobnego z wygladu i mocy.
    Obie w czrnej okleinie.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    A moze "kominy" na 2x gdn20/40 , gds 12/60, gdwk9/80? Tez czarna okleina.