Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault kangoo 1.2 Rn 60u 1998r szukam schematu instalacji elektrycznej.

PrzemyslawMr 05 Mar 2012 16:00 7492 8
    PrzemyslawMr
    Level 8  
    Renault kango 1.2 Rn 60u 1998r szukam schematu instalacji elektrycznej układu chłodzenia wentylator konkretnie. Wentylator w trakcie jazdy nie włącza się a temperatura idzie w górę. Proszę o pomoc.
    milejow
    Level 43  
    Grzeje się aż do zapalenia czerwonej kontrolki temperatury?
    PrzemyslawMr
    Level 8  
    czerwona lampka zapala sie gdy temperatura gwaltownie wzrasta tym samym płyn chłodzący ubywa dość szybko.

Dodano po 2 [minuty]:

od elektryka dowiedziałem sie,iż nie ma prądu na kablach dlatego potrzebuje owego schematu aby dojść gdzie jest usterka,w kabinie prąd jest bo sprawdzał.
    milejow
    Level 43  
    A co ma prąd w kabinie do działania wiatraka chłodnicy??? Zmień lepiej elektryka bo chłopina sam nie wie co plecie. W skrzynce pod maska siedzi przekaźnik wiatraka, wyjąć, sprawdzić zasilania, zewrzeć styki robocze, po ich zwarciu wiatrak powinien ruszyć
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dobre.... :D

Elektryk samochodowy który każe klientowi schematów szukać, Panowie elektrycy, też to praktykujecie ? :D

Panie doktorze, nogę mam złamaną, Panie wróć Pan ze szkieletem na wzór. :lol:
    PrzemyslawMr
    Level 8  
    również mnie to zdziwiło zalece mu pana sugestie. Dziekuje z góry

Dodano po 2 [minuty]:

w sumie z tego co widziałem to sprawdzał na kablach czy jest napięcie nie ma go wogóle dlatego nie chce wiatrak ruszyć.
    milejow
    Level 43  
    Żeby na kablach wiatraka pojawiło się napięcie, najpierw sterownik silnika musi wysterować przekaźnik wiatraka a ten dopiero podać prąd na kable. Do czego temu elektrykowi potrzebny jest schemat układu chłodzenia skoro ten układ jest prosty jak budowa latarki na płaską baterię?
    Schemat:
    Przekaźnik w skrzynce obok akumulatora oznaczony literą M zasila wiatrak:
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Milejow, o czujniku temperatury zapomniałeś :D
    PrzemyslawMr
    Level 8  
    Dziękuje nie mam pojęcia ja nim nie jestem i tak jak pisałem jestem laikiem w tej kwestii,ale dziękuję za pomoc.