Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 64 bit - uszkodzony dysk?

filozof91 05 Mar 2012 16:20 1131 4
  • #1 05 Mar 2012 16:20
    filozof91
    Poziom 8  

Witam!
    W moje ręce wpadł najnowszy tablet samsunga, model: Slate 700T1A - w polsce niedostępny. Próbowałem zainstalować na nim polski pakiet językowy pod windowsa, niestety z rozpędu, czy raczej nie wiedzy rozpakowałem plik .cab na pulpit i w tym momencie szlag trafił system - explorer mimo restartów w koło się zawieszał, aż w pewnym momencie (za 7 restartem) zadziałał, zadowolony, usunąłem pliki z pulpitu i uruchomiłem system ponownie. Ku przerażeniu funkcje tabletu przestały działać, system uruchamia się, lecz funkcje dotykowe, w tym klawiatura nawet się nie pojawiają, Windows instaler i inne funkcje systemu również padły. Nie wykrywa wifi, etc.
    W biosie na liście napędów dysk twardy, a jest to 128 GB SSd jest widzialny, postanowiłem więc naprawić system tworząć bootowalny USB. Niestety mimo pozycji nr 4 - FDD USB w biosie , po podłączeniu USB przed uruchomieniem systemu widnieje tylko napis - 4. FDD USB - N/A(not added). Instalacja spod systemu nie wychodzi wcale - system zwraca errory typu : "Unkown error , pocałuj się w d***".

Czy ktokolwiek mógłby mi pomóc?

• #2 05 Mar 2012 16:55
    coyot
    Poziom 17  

Pendrive z systemem ma być emulowany jako HDD (dysk), do zrobienia pena najprościej użyć programu M$ Windows 7 USB DVD Download Tool, z takiego pena raczej każdy nowy sprzęt powinien się uruchomić. Inna sprawa że nie widziałem jeszcze opisywanego sprzętu i nie dam głowy.

• #3 05 Mar 2012 17:50
    filozof91
    Poziom 8  

Właśnie tym programem miałem wszytsko zrobione. Nie wykrywa.

Dodano po 2 [minuty]:

Bootowalny pendrive zrobiłem najpierw z płyty recovery dołączonej przez samsunga, a potem prosto ze świeżej instalki .iso pobranej z MSDNAA. Kiedy próbuję instalować pod systemem ,instalator łapie błąd , zawsze inny lub instalator przestaje działać.

• Pomocny post
    #4 05 Mar 2012 21:34
    coyot
    Poziom 17  

Proponuje zapuścić memtesta, i zobaczymy co dalej. Chyba że jest magiczna opcja do przestawienia w BIOS-ie, ale to pewnie przerobiłeś.

• #5 06 Mar 2012 01:08
    filozof91
    Poziom 8  

Wpadłem na pomysł by zrobić podmianę uszkodzonego eksplorera. Wrzuciłem explorera z windy na laptopie i udało mi się włączyć usługi - services.msc. O dziwo, parę funkcji uruchomiło się samo. Otóż wydaje mi się, że uszkodzenie spowodowane błędami doprowadziło do zablokowania się wszyskich usług oprócz dwóch umożliwiających działanie systemu. Potem to już tylko powłączałem usługi i wszystko śmiga:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME