Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu.

kostnerpl 05 Mar 2012 17:05 7466 3
Relpol
    kostnerpl
    Level 9  
    Witam! Mam problem z alarmem w moim A3. Często mam tak, że się zawiesza i nie reaguje na pilota a że mam blokadę zapłonu to nie mogę odpalić auta (zamknięcie i otworzenie drzwi). Czy ktoś może mi napisać jak wyłączyć ten alarm? Przeciąć któryś z kabli czy coś?

Tak wygląda:
    Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu. Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu. Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu.
  • Relpol
  • Relpol
    Artixxxx1
    Level 9  
    Nie chciałem zakładać nowego tematu ale potrzebuję pomocy . Uszkodzony pilot spowodował zablokowanie samochodu. Mam ten sam typ alarmu a przynajmniej wyglada identycznie :). Nie dziala zapłon ponieważ nie chce sierozbroić . Ma ktos pomysł co by trzeba zmostkowac żeby to obejść ? Kable na kostce koloru bialego idą do modułu komfortu więc chyba odpada . Kostka czarna na niektórych pinach ma napięcie więc pewnie tam leży myk.
    Texalarm AV21B55E
    Samochód dał bym do elektryka bo mówił że zrobi za 50 zł . Ale na piatek i musiał bym go cholować 40 km :( . Więc proszę o pomoc bo samochód potrzebuje juz na jutro . Nie mam drugiego pilota żeby sprawdzic czy to jego wina .
    Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu. Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu. Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu. Texalarm AV2155, zawieszająca się blokada zapłonu.

Tłumaczenie czarnej kostki
    A1 = czarny / zielony / biały (zielony / biały) Układ zapłonowy blokada główna
    A2 = czarny / zielony (zielony) Dom Obwód rozrusznik
    A3 = czarny brązowy / biały pompa paliwa / Dom Obwód
    X
    A5 = czarny brązowy / brązowy Uruchamianie pompy paliwa / wyłączniki
    A6 = Żółty / Zielony Nieużywane
    A7 = biały / czerwony + wyzwalacz alarmu Loop
    B1 = biały / czarny drzwi alarmu - wyzwalanie
    B2 = biały / niebieski wyzwalanie alarmu maski
    B3 = biały / zielony alarm ładunek trzymać, wyzwalanie
    B4 = Czarny 2mm2 Gleba
    B5 = zapłon Czarny / pomarańczowy +24 V
    B6 = Różowy +24 V max. 500mA
    B7 = Black / Red 2mm2 (Red) +24 V bateria

Złącze białe
    A1 = Biały front-wyzwalacz alarmu
    A2 = żółte / czerwone światła w
    A3 = Żółte światła z
    X
    A5 = Purpurowy Centralny
    A6 = Purple / Red Centralny
    A7 = Purpurowy / Czarny Centralny
    B1 = Niebieski Syrena
    B2 = Brown LED +
    B3 = zapala się żółty
    B4 = kablowe brakujące pagerów
    B5 = Szary Centralny
    B6 = Szary / Czerwony Środek
    B7 = Szary / Czarny Centralny
    Artixxxx1
    Level 9  
    Rozwiazanie to mostek na pinach A1 z A2 oraz drugi na A3 z A5 , oczywiście na czarnej kostce. Kostka widziana z tyłu od strony kabli. Szkoda że wybebeszyłem cały alarm żeby do tego się dobrać :/