Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki zewnętrzne dużej mocy do komputera, pomoc w wyborze

05 Mar 2012 17:09 5714 33
  • Poziom 8  
    Witam.
    Zacznę od tego że kompletnie nie znam się na nagłośnieniu, a chciałbym zakupić jakiś zestaw grający pod komputer który dobrze sprawdzałby się w pokoju jak i na podwórku. Kwota jaką posiadam to ok. 400zł. Zestaw ten ma służyć głównie do wszystkich rodzajów muzyki zaczynając od techna na blues kończąc. Kolega proponował mi tubę tylko nie wiem czy bas z takiej tuby nie będzie przekrzykiwać muzyki ].;p w sumie to najważniejsze żeby było bardzo głośno;p Z góry dziękuję za porady i propozycje. Pozdrawiam:)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
    Mógłby pan pogrubić to co wg. pana jest niechlujne w tym tekście bo nie bardzo mogę się połapać:)
  • Poziom 43  
    konrad2815 napisał:
    Kolega proponował mi tubę

Tuba to taki instrument, więc mamy się domyślać ze grasz na tym ? Czy on jest jakimś muzykiem i chce się tego pozbyć ?

Rozumiem że poszukujesz kolumn i wzmacniacza stereo, zgadza się ?
    Od razu napiszę że za 400zł nie spodziewaj się rewelacji i fajerwerek. Poza tym nie ma sprzętu uniwersalnego który zagra i w pokoju i w plenerze. Więc zdecyduj się czy więcej przebywasz w pomieszczeniu czy na dworze.
    Jakiej wielkości jest pokój w którym sprzęt będzie stał ?
  • Poziom 8  
    Wiec tak pisząc tuba miałem na myśli tubę samochodową ze wzmacniaczem. Wybieram jednak pokój. Powierzchnia pokoju 16m2. Wiem nie spodziewam się jakichś rewelacji no ale myślę, że coś przyzwoitego można za to kupić:)
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    konrad2815 napisał:
    Wiec tak pisząc tuba miałem na myśli tubę samochodową ze wzmacniaczem.
    A co to jest tuba samochodowa ? Jakaś część tłumika ? Nie bardzo się orientuję w samochodach.
    A może chodzi Ci o tubę czyli odwrotkę ? Bo jesli chodzi Ci o walec, to:
    Głośniki zewnętrzne dużej mocy do komputera, pomoc w wyborze
    Z tego chcesz słuchać muzyki ? Przecież to jest subwoofer.

Powiedz na czym Ci zależy. W tym budżecie to tylko używany sprzęt polskiej produkcji. I to dość wiekowy.
    Na allegro, można dostać teraz Tonsil Scherzo160 za 340zł z wysyłką. Kolumny niezłe, jak cała seria Scherzo. Wzmacniacz, to na początek wystarczy coś polskiego o mocy 35W. Foniaca PW 9013 lub coś podobnego.
  • Poziom 8  
    Dobrze przepraszam chodziło mi o ten walec u mnie w okolicy w języku podwórkowym nazywany tubą. Zależy mi na jakichś dwóch głośniczkach + jakimś wzmacniaczu które grałyby znacznie głośniej od zestawu 2+1(2 głosniczki + sub. mocy nie znam ale sa to standardowe glosniczki do komputera) z Creativa który obecnie posiadam.
  • Moderator
    konrad2815 napisał:
    w sumie to najważniejsze żeby było bardzo głośno;p

Kolega chyba pomylił forum. Ja mogę doradzić np. zakup młota pneumatycznego. Więcej propozycji znajdziesz na forach dziecięcych. My już z tego wyrośliśmy.
  • Poziom 8  
    Czemu wszyscy są tacy nie mili. Napisałem na początku że się kompletnie nie znam dlatego szukam rady od kogoś kto w tym siedzi. Jeśli ktoś się na czymś nie zna to nie powód żeby go od razu wyśmiewać. Użyłem słowa tuba ponieważ myślałem że wszyscy będą wiedzieć o co chodzi mój błąd. Dziękuje Panu telecaster1951 przynajmniej teraz wiem, czego mam dokładnie szukać wcześniej myślałem że jeśli kolumna będzie duża i będzie w miarę mocna to wystarczy poczytałem trochę o tych Tonsilach i muszę coś w tym stylu szukać. Mógłby mi Pan jeszcze polecić coś w stylu tego Tonsila tylko że słabszej jakości a nowsze? Jeśli wgl. coś takiego jest;p.
    A do pana Moderatora chyba pana post nie wnosi nic do tematu wiec po co to. Jakiś sposób na dowartościowanie się czy jak? Jeśli kiedyś będę potrzebował porady w sprawach zakupu młota pneumatycznego na pewno się do pana zgłoszę
  • Moderator Akustyka
    konrad2815 napisał:
    Mógłby mi Pan jeszcze polecić coś w stylu tego Tonsila tylko że słabszej jakości a nowsze? Jeśli wgl. coś takiego jest;p.
    Nowsze od Scherzo ? Nie da rady. Nie za te pieniądze. Ale czemu chcesz gorszego a nowszego ?
    W tej chwili na allegro to jest najlepsze co możesz wziąć.
    konrad2815 napisał:
    Czemu wszyscy są tacy nie mili. Napisałem na początku że się kompletnie nie znam dlatego szukam rady od kogoś kto w tym siedzi. Jeśli ktoś się na czymś nie zna to nie powód żeby go od razu wyśmiewać.
    Bo dziennie jest 20 takich tematów, gdzie autor nie odróżnia tuby od walca. Przecież o budowie kolumn, są podwieszone tematy.
  • Poziom 8  
    Chodzi mi przede wszystkim o gwarancje na te poniżej mam jakąś

A na kupione używki muszę liczyć na to że mi się od razu nie zepsują.
    Te wyżej podałem tylko jako przykład oczywiście
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    konrad2815 napisał:
    Chodzi mi przede wszystkim o gwarancje na te poniżej mam jakąś
    Gwarancja na kolumny, obejmuje co najwyżej rozłażenie się obudowy. Nie obejmuje spalenia głośników.
    W tym dziale, nie podaje się linków. To co dałeś to syf, nawet nie patrz na to.
    konrad2815 napisał:
    A na kupione używki muszę liczyć na to że mi się od razu nie zepsują.
    Dla czego ? Używane kolumny mogą grać jeszcze wiele lat. Bardzo wiele osób kupuje używki i w cele się nie psują.
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Cała seria F od STXa to tragedia. Na prawdę gorsza od Scherzo. Ale wiesz, że te 3 setki, to cena za sztukę, a nie za parę ?
    Wybacz, dział "Co kupić", więc linki można dawać.
  • Poziom 8  
    wiem wiem tylko chciałem sie zorientować czy za wieksza kasę też szit. Pomysle nad tymi tonsilami bo na allegro znalazlem za 300zł do tego jakiś wzmacniacz i narazie by wystarczyło, a jeszcze jedno pytanie odnosnie tych nowszych co w nich jest nie tak czym one sie roznia od tych starszych tonsilow jakością tylko czy również wytrzymałością czy też mocą. Bo w sumie mi aż tak nie zalezy na czystosci dzwieku wazne zeby nie charczały w porównaniu do tych głosniczkow co mam teraz każde podejrzewam ze beda lepsze:)

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]
  • Poziom 8  
    jeszcze jedno pytanie odnosnie tych nowszych co w nich jest nie tak czym one sie roznia od tych starszych tonsilow jakością tylko czy również wytrzymałością czy też mocą. Bo w sumie mi aż tak nie zalezy na czystosci dzwieku wazne zeby nie charczały w porównaniu do tych głosniczkow co mam teraz każde podejrzewam ze beda lepsze:)
  • Moderator Akustyka
    konrad2815 napisał:
    jeszcze jedno pytanie odnosnie tych nowszych co w nich jest nie tak czym one sie roznia od tych starszych tonsilow jakością tylko czy również wytrzymałością czy też mocą.
    Akurat moc, to parametr określający wytrzymałość głośnika.
    Te nowe kolumny VK, to chłam. Słabe wykonanie, tragiczny dźwięk. Seria F, to sztuczne parametry i słabe wykonanie. Dźwięk też nie za ciekawy.
    Scherzo to po prostu dobre w swojej cenie kolumny.
    konrad2815 napisał:
    Bo w sumie mi aż tak nie zalezy na czystosci dzwieku wazne zeby nie charczały
    Jak chcesz wydawać pieniądze na coś, co zagra gorzej od używanych kolumn, tylko dla tego że jest nowe... Ja Ci tego nie zabronię.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nowsze porządne Tonsile niestety kosztują. A te tańsze to niska półka choć dla ciebie po przejściu z plastykowych głośników komputerowych to i tak będzie ogromny skok. Problem w tym że z 400 złotymi nie uda się kupić żadnych sensownych (nie chińskich) nowych kolumn z gwarancją, które pograją dłużej niż pół roku.
    Musisz się niestety uśmiechnąć do sprzętu z drugiej ręki, możesz najwyżej liczyć na gwarancję rozruchową.
  • Poziom 8  
    http://allegro.pl/tonsil-scherzo-200-zgb-130-8-566-gwarancja-i2174709657.html
    a co o tych sądzicie cena w miare do tego jakis nie drogi wzmacniacz byłaby już jakaś moc z nich?

Dodano po 3 [minuty]:

I jeszcze te http://allegro.pl/tonsil-scherzo-350-polecam-okazja-i2167158302.html
    I te czy są również takie tragiczne http://allegro.pl/wysoki-model-2-kolumny-voice-kraft-500w-kable-i2176355593.html
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ja mam Tonsil scherzo 200 i są bardzo dobre
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zarówno 200 i 350 z aukcji to jakieś kombinowane kolumny, nieoryginalne membrany a w drugich całkowicie zmienione głośniki na jakąś chinszczyznę więc to już nie są te same kolumny co fabryczne. Nie wspomnę ze są za duże do 16m2 - one się tam uduszą.
    Zastanów się nad tymi http://allegro.pl/tonsil-alton-80-i2174744515.html do wymiany tylko pianka w jednym średniotonowcu ale to groszowa sprawa.
  • Moderator Akustyka
    konrad2815 napisał:
    To jest totalny chłam. Chińszczyzna o nieznanych parametrach.
    konrad2815 napisał:
    http://allegro.pl/tonsil-scherzo-200-zgb-130-8-566-gwarancja-i2174709657.html
    a co o tych sądzicie cena w miare do tego jakis nie drogi wzmacniacz byłaby już jakaś moc z nich?

Dodano po 3 [minuty]:

I jeszcze te http://allegro.pl/tonsil-scherzo-350-polecam-okazja-i2167158302.html
    Głośniki regenerowane na chińskich membranach. Nic nie warte.
    Do tego pomieszczenia Scherzo 160 to maksimum. http://allegro.pl/glosniki-tonsil-scherzo160-i2177305043.html Te wyglądają ok.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Scherzo 160 też za duże ;)

Od siebie proponowałbym Ci poszukać np. Sonabó B1, zawstydzą te wszystkie scherzo w prawie każdej kategorii ;)

Co do metrażu to posłuchaj co Ci ludzie radzą, ja nie słuchałem i wstawiałem kolejne szafy 100W +++ do 13 metrowego pokoju ;)
    Jak będzie to kiepski sprzęt to najwyżej dudnienia sobie posłuchasz ;)

Tu masz recenzje:
    Link]Link[/url]

Parametry nie powalają, ale mają wszystko co potrzeba i są śmiesznie tanie ;)
    Ja za moje dałem 130zł z dostawą do domu...

Niestety pograły tylko kilka dni i stoją w kącie nieużywane, bo dopadłem okazję i kupiłem Infinity SM155, wstawiłem sprzęt przewidziany na min 50 mkw, a sądzę jest zdolny wypełnić muzyką nawet 100 mkw do tej mojej klitki i nie narzekam :P
    Ale Sonabów B1 nie pozbyłbym się nawet za 750zł (6 x tyle ile za nie zapłaciłem) z prostego powodu: odpowiada mi ich dźwięk i mogą mi się jeszcze nie raz przydać ;)

Jak masz jakieś pytania wal na PW, ja za tubę cie nie wyśmieje, bo sam tak nazywam głośnik niskotonowy wpakowany w "tube" bądź prostopadłościenną skrzynke ;)
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Dlaczego jestes negatywnie nastawiony do uzywanych kolumn? Prawda jest taka ze jezeli nie zrobisz zwarcia ani nie bedziesz gral na 150%mocy 24h na dobe to kolumny beda grac. To tylko magnes + papier + drewno i raczej nie ma prawa sie zepsuc. Chyba ze kopniesz w membrany albo nie wiem :)
  • Moderator Akustyka
    Też niewiele. Nowa Diora, to chińszczyzna i to słaba w dodatku.

Przepraszam za błąd. Poprawiłem.
  • Poziom 8  
    a coś chinskiego nie az tak słabego w jakiej firmie szukac?

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.
    Tydzień na poprawienie wszystkich postów i zapamiętanie, że KAŻDE zdanie rozpoczyna WIELKA litera, a kończy kropka.
    W wypadku braku poprawy temat wyląduje w koszu, a Kolega otrzyma stosowną nagrodę wraz z wpisem do księgi pamiątkowej.

• Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie bierz np. te: Link

20cm na basie to wystarczająco do twojego pokoju ;)
    a i reszta jeżeli jakiś nieudolny majster nie zepsuł sprzętu powinna być odpowiednia ;)

Mówie jakby co daj na PW lub na gg ;)
    Przerobiłem trochę mebli i nadal u mnie niektóre stoją, będe sprzedawał, może sie dogadamy ;)
  • Poziom 8  
    Chciałbym odświeżyć temat ponieważ udało mi się skombinować jeszcze 400zł. Czyli teraz mam 800zł. Za 800 coś nowego w miarę da rade zakupić czy będzie podobnie jak z tymi 400zł??
  • Poziom 43  
    Za około 900zł są bodajże kolumny Pylon Pearl na Tonsil'owskich głośnikach.