Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć telewizję n multiroom do sieci

05 Mar 2012 17:20 4573 6
  • Poziom 8  
    Witam

Mam gorącą prośbę do znających się na sieci.
    Otóż posiadam dostęp do sieci poprzez usługodawcę multimedia. Od nich modem Motorola.
    Kupiłem w promocji router Canyon.
    Czy mogę jednocześnie do routera podłączyć kompa (stacjonarny), laptop poprzez WIFI i telewizję N.
    Co do ostatniej, na stronach N-ki pokazane jest połączenie netu do N-ki czarnego i białego dekodera poprzez router.
    I teraz pytanie, czy można tak skonfigurować router aby wszystko zagrało, chodzi mi głownie, jak biały i czarny będzie połączony routerem, to jak to wszystko ustawić??
    https://obrazki.elektroda.pl/1964048000_1330964865.png

Pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Modem od multimedi podłanczasz do portu WAN w routerze. PC i tunery wpinasz do dowolnych portów LAN 1-4.
    Potem już tylko konfiguracja routera (możliwe że będzie wymagane sklonowanie adresu MAC z komputera) i wifi.

Napisz dokładny model routera
  • Poziom 8  
    Obydwa dekodery czarny, jak i biały widzą IP routera 192.168.2.101 i 102.
    Ale nie mogą się ze sobą połączyć.

Router Canyon 300N CNP-WF514N3
  • Poziom 8  
    W opcjach LAN, przy dzierżawieniu DHCP dodałem dwa urządzenia, czyli czarny i biały dekoder, podałem ich MAC adresy oraz IP i nic :(
    Może gdzieś w ustawieniach WISP?

Nie znam się na tym kompletnie. Po prostu robię to metodą prób i błędów.
    Kopiuję opisy i wklejam do tłumacza google. :):)
  • Poziom 9  
    Heinzek napisał:
    Modem od multimedi podłanczasz do portu WAN w routerze. PC i tunery wpinasz do dowolnych portów LAN 1-4.
    Potem już tylko konfiguracja routera (możliwe że będzie wymagane sklonowanie adresu MAC z komputera) i wifi.

Jak najbardziej sie zgadzam mialem ten sam problem pol roku temu
  • Poziom 8  
    Dziś spróbuję najpierw przez switch podłączyć dekodery, jak nie zagra to scrossuję skrętkę, może to pomoże.
  • Poziom 8  
    Więc połączyłem switchem dekodery, po czym switch do routera i wszystko śmiga jak talala.
    I obraz, i nie przerywa, i net jest w obu dekoderach, i komp, i wifi.

Co prawda jeszcze popróbuję bez switcha :) Trzeba czasem powalczyć :)

Ale mimo wszystko dzięki za pomoc.

DODAM TYLKO, ŻE I TAK PO JAKIMŚ CZASIE SIĘ ROZŁĄCZAŁ MULTIROOM.
    Mają jakieś błędy, które wyeliminowałem podłączając dodatkowy kabel antenowy do białego dekodera. To rozwiązało wszystkie problemy dotyczące połączenia.
    Gdybym wcześniej o tym wiedział, zamówiłbym 2 dekodery standard za tą samą kasę i dodatkowy miałbym odbiornik w kolejnym pokoju, ale to wszystko wina konsultantów na platformie.

Pozdrawiam
    JK