Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat B5 115kM błąd w szynie CAN

05 Mar 2012 20:54 6724 9
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich wczoraj diagnozowałem passata 1,9 TDI 115 koników i w szynie danych występuje błąd ( błędne kodowanie sterownika silnika), który nie daje się wykasować co może być przyczyną czego mam szukać. Diagnozowałem komputerem diagnostycznym KTS. Dodam jeszcze że samochód jeździ ale ni do końca jestem zadowolony pali około 12 - 14 ON na 100 km w mieście słabo przyśpiesza. Test porównanie ilościowe sugeruje iż dwa PD są do wymiany, co robić?
  • MetalWork
  • Admin grupy Samochody
    parker000 napisał:
    w szynie danych występuje błąd ( błędne kodowanie sterownika silnika)
    parker000 napisał:
    który nie daje się wykasować
    parker000 napisał:
    co może być przyczyną czego mam szukać
    Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i pomyśl.
  • MetalWork
  • Poziom 21  
    Jeśli jest sterownik zakodowany na automat a masz manual skrzynię to będzie więcej palił, będzie turbo później wstawało. Podaj jakie masz kodowanie i więcej szczegółów o aucie/.
  • Poziom 21  
    możliwe ze stracił kodowanie trzeba zakodowac na nowo. mozna zrobic to kts-em jest to bardzo proste kts poprowadzi cie za rączke. zapyta czu automat czy manual czy naped na 4 kola itd.
    możesz jeszze sprawdzic moduł komfortu pod dywanikiem kierowcy. On często generuje błąd na szynie Can
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich odnośnie T5 o co chodzi?, Ja już nie wiem co mam myśleć o tym złomie ale już tyle kasy w niego włożyłem że nie opłaca mi się sprzedawać wiec muszę doprowadzić to do porządku i niech brat jeździ.
    Odnośnie modułu komfortu to jeszcze nie sprawdzałem ale to cenna uwaga, wyczytałem gdzieś ze jeżeli wymieni się jakiś nastawnik to też tak będzie
    a ja właśnie wymieniałem zawór sterujący recyrkulacją spalin. Jak tylko będę miał dostęp do KTS a to sprawdzę a kodowanie przeprowadzałem bo często mi w pada sterownik w tryb awaryjny. Przeprowadzę adaptację tych członów wykonawczych które ruszałem odłączałem i wymieniłem jeden z nich. Samochód szarpie przerywa jak benzyniak kiedy ma zawilgocone przewody wysokiego napięcia.

Dodano po 2 [minuty]:

Czy spalanie 13 l on nawet jak na automat to nie za dużo ?
  • Poziom 21  
    Dużo za dużo, może tam jakiś "tjuning " zrobiony jest? a może czujnik temperatury uszkodzony, trzeba popatrzeć w parametry, odczyt błędów to za mało.
  • Poziom 11  
    Ok jak tylko znajdę czas i komputer będzie wolny to pogrzebie i poczytam parametry
  • Poziom 11  
    Tak więc dziś testowałem , sprawdzałem autko może z 4 godziny
    kod silnika to : ATJ
    sterownik silnika: Diesel EDC 15P
    porównanie ilościowe mg/H :
    zawór 1 -1,01
    zawór 2 0,49
    zawór 3 0,61
    zawór -0,11
    kąt wyprzedzenia zapłonu 63,5 stopnia,
    wartość masy powietrza zadana 250 mg/H a zmierzona 401,5 mg/H,
    w szynie CAN BUS błąd 0.414 Sterownik błędnie kodowany ale nie wiadomo który.
    Test na ciśnienie doładowania wykazuje że przy 1162 hPa i obrotach 1407 obr/min otwiera się zawór i ciśnienie spada.

Dodano po 12 [minuty]:

Ciśnienie doładowania podczas dodawaniu obrotów zmienia się zadane i mierzone równomiernie jest różnica paru hPa ale niewielka,
    natomiast test recyrkulacji spalin to tak: zawór otwiera się na początku testu od razu jest 20% a potem po jakimś czasie przy 1407 obr/min i 465.7 mg/H
    do 65%
    Czy to normalne ?
    Czy kąt wyprzedzenia zapłonu 63,5 stopni to normalne?
    Czy ta masa powietrza zassanego i zmierzonego nie powinna być równa czy to wina przepływomierza?
    Kolega twierdzi że winny jest czujnik położenia wału.
    W modułach komfortu i esp znalazłem błędy i wykasowałem dotyczyły czujników i podnośnika szyby. Przeprowadziłem kodowanie tych sterowników wszystko jest tam ok.
    Dalej zostaje ten błąd z szyną can i kodowaniem sterownika.
    Jakieś sugestie ?
  • Poziom 39  
    Czytając twoje posty, widać że nie masz zielonego pojęcia co robisz i po co.
    parker000 napisał:
    jak tylko będę miał dostęp do KTS a to sprawdzę a kodowanie przeprowadzałem bo często mi w pada sterownik w tryb awaryjny.
    Wyniki z twoich pożal się boże 4 godzinnych testów też nic konkretnego nie mówią albo nie potrafisz ich przekazać.
    Oddaj ten samochód kumatemu fachowcowi i po sprawie.
    parker000 napisał:
    w szynie CAN BUS błąd 0.414 Sterownik błędnie kodowany ale nie wiadomo który,
    Dobre.

Dodano po 2 [minuty]:

parker000 napisał:
    przeprowadziłem kodowanie tych sterowników wszystko jest tam ok
    Może napisz co nazywasz kodowaniem bo chyba nie rozumiesz tej funkcji.
  • Poziom 11  
    Samochód naprawiony winne były pompowtryski a kodowanie to nie mój wymysł tylko KTesa zamykam dywagacje.