Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fusion 1.4benzyna gasnie na zimnym silniku na halowym

Pabelud 05 Mar 2012 21:45 2424 3
  • #1 05 Mar 2012 21:45
    Pabelud
    Poziom 2  

Witam. Pomozcie proszę dzieje się tak już 3 tydzień po wymianie rozrzadu. Zakład który wymieniał, sprawdził wszystkie ew podłączenia, które mogli zepsuć w trakcie wymiany i cały czas twierdza ze to nie oni. Pojechałem na komputer do feu verta w Poznaniu i na początku wykrylo błąd czujnika doplywu paliwa-wykasowali. Jakby na kilka dni pomogło ale wczoraj znówu to samo,czyli słabo odpala jakby się dusil a pózniej łapie obroty 1200-1300 trochę faluja. Często na zimnym w trakcie jazdy i wcisniecia sprzegla bądź wrzucenia na luz-gasnie. Znowu ciężko odpala ale jak już chwile pojezdzi i się rozgrzeje chodzi idealnie 750-760 obrotów. Dziś pojechałem znowu na kompa i nic nie wykrylo! Rozkładają ręce twierdząc ze silniczek super chodzi ze to na pewno nie problem z rozrzadem ze ten inny zakład nie spartolil. Poradzcie coś jak ktoś ten problem na 100% rozwiązał?mi się ciagle wydaje ze to coś z ssaniem albo z układem paliwowym ale nie chce wymieniać 50rzeczy szukając powodu.

0 3
  • #2 05 Mar 2012 22:33
    kortyleski
    Poziom 41  

1) Podłącz tester - taki prawdziwy
    2) Odpal zimny silnik
    3) Podglądaj temperaturę silnika - najlepiej na wykresie bo ten pokaże ci anomalie
    Objawy które opisujesz bardzo pasują mi do uszkodzonego czujnika temp silnika.

0
  • #3 06 Mar 2012 08:37
    Pabelud
    Poziom 2  

Ok, ale o jakim testerze mowisz? panowie z serwisu podlaczali pod komputer boscha... powiedzieli ze obroty sa idealne jak sie rozgrzal, a na zimnym tez niczego sobie choc bardziej sie wahaly niz na cieplym. Jezdzac staram sie nie "srzeglic" tylko dlugo dojezdzac na biegu i pozniej dopiero wciskac sprzeglo. Jakby pomaga ale to jest tylko prowizorka. Oczywiscie dzieje sie tak tylko jak chodzi na ssaniu, albo pzynajmniej jak jest zimny. Gdzie ten czujnik szukac? wymienia sie go w razie czego?

Dodano po 2 [minuty]:

i jeszcze jedno. Gdyby byl walniety jakis czujnik to komputer w serwisie feu verta nie poinformowalby o tym? Jak wczoraj bylem to wykazal zero bledow...

0
  • #4 06 Mar 2012 17:13
    kortyleski
    Poziom 41  

Diagnostyka nie polega na odczycie i kasowaniu błędów

0