Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

usterki elektryki passat b5

12DEX09 05 Mar 2012 22:21 6181 18
  • #1 05 Mar 2012 22:21
    12DEX09
    Poziom 8  

witam całkiem nie dawno zakupiłem passata b5 1.8 z 1998 r nie działały w nim szyby znaczy jedna działa, tylko ta od kierowcy nie działało oświetlenie i centralny... Postanowiłem powalczyć z tym, dowiedziałem sie tutaj co i jak trzeba zrobić gdzie zajrzeć i okazało sie iż nie mam modułu komfortu przynajmniej tam gdzie pisali go nie ma, podniosłem dywaniki z prawej i lewej strony instalacja idzie od strony pasażera od pierwszego słupka, tam sa kostki po szerokości auta w stronę kierowcy do jego słupka i tam też sa kostki do tego kolejna wiązka kabli wychodzi z komory silnika (chyba od komputera) i nigdzie nie ma modułu a klimatyzacja, otwieranie wlewu podgrzewane fotele działają, znalazłem popsute kable odswierzyłem je złączyłem i dalej nic, naprawiłem tylko światełka, czarno-czerwony kabel zmasowałem chyba z plusowym czerwono-białym i pojawiła sie jasność i nic więcej nie działają szyby centralny no i te światełka też nie działają jak powinny bo moge wł je tylko ręcznie... proszę o pomoc

0 18
  • #2 05 Mar 2012 23:07
    baraka
    Poziom 17  

Witam
    Zacznij od sprawdzenia czy masz całe niepołamane kable które wchodzą ze słupków w drzwi (ściągnij gumy i sprawdź), a co do oświetlenia to największą zmorą są mikrowyłączniki umieszczone w zamkach, nieraz wystarczy rozebrać i polutować (problemem jest dostęp do tych włączników, trzeba rozebrać tapicerkę, odpiąć szyby i dopiero wykręcić zamek).
    Tu masz pokazane http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/ ,
    poczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...&sid=bcc43ace0d2422e4e522c3c6bee8c941#5213557
    Pozdrawiam

0
  • #3 05 Mar 2012 23:12
    12DEX09
    Poziom 8  

no tak ale co z modułem komfortu ? ja podniosłem całą wykładzinę do góry ze strony pasażera i kierowcy i nie ma kable ida od słupka pasażera przez całe auto do kierowcy i tam w słupku znowu wchodzą w kostki a nigdzie po drodze nie ma modułu wiec to może być winą tylko czy teraz mozna to jakoś naprawić ? dodam że widać sporo po izolowanych kabli

0
  • #4 05 Mar 2012 23:20
    panam
    Poziom 29  

Napewno sprawdziłeś dobrze? Więcej danych o samochodzie ( jakie wyposażenie)

0
  • #5 05 Mar 2012 23:25
    12DEX09
    Poziom 8  

sprawdzałem podniosłem wykładzinę z obu stron wysoko bo wymontowałem fotele ten passat podobno był kiedyś anglikiem tak mi sie wydaje bynajmniej a wyposażenie to elek szyby elek lusterka climatronic podgrzewane fotele wszystko działa prócz oświetlenia w środku i szyb działa tylko szyba kierowcy ale nie jestem pewien czy poprzedni właściciel jakos tego nie obszedł bo wlutowany jest kabelek do sterowania szybami jakiś dodatkowy

0
  • #6 05 Mar 2012 23:29
    baraka
    Poziom 17  

Moduł komfortu znajduje się centralnie na środku pod nogami kierowcy.Musisz wyjąć znajdujący się po lewej stronie plastikowe poparcie na nogi(kluczyk 10-tka),wyjąć listwę plastikową przy progu i poszukać czarną plastikową obudowę.
    Jeśli nie masz to prawdopodobnie ktoś wymontował i poprzerabiał, najczęściej przyczyną uszkodzeń modułu jest woda.

Próbowałeś podłączyć samochód pod komputer ????, jesli skomunikuje ci się z modułem komfortu to znaczy że gdzieś jest,

Dodano po 3 [minuty]:

Skoro piszesz że to był anglik to może być problem, tylko autor przeróbek będzie wiedział o co chodzi.

0
  • #7 05 Mar 2012 23:29
    12DEX09
    Poziom 8  

baraka napisał:
    Moduł komfortu znajduje się centralnie na środku pod nogami kierowcy.Musisz wyjąć znajdujący się po lewej stronie plastikowe poparcie na nogi(kluczyk 10-tka),wyjąć listwę plastikową przy progu i poszukać czarną plastikową obudowę.
    Jeśli nie masz to prawdopodobnie ktoś wymontował i poprzerabiał, najczęściej przyczyną uszkodzeń modułu jest woda.

Próbowałeś podłączyć samochód pod komputer ????, jesli skomunikuje ci się z modułem komfortu to znaczy że gdzieś jest,

no całą wykładzinę do góry podniosłem nie znalazłem skrzynki widać instalacje przerabiana bo po izolowana jest... tak sprawdzałem... VAG wykrył brak komunikacji z modułem komfortu

autora nie znajdę ponieważ auto kupił mi chrzesny w komisie... cena była atrakcyjna to pomyśleliśmy że to tylko silniczki w szybach do wymiany i to sie kupi

0
  • #8 05 Mar 2012 23:32
    baraka
    Poziom 17  

To masz kolego problem, nie pozostały żadne wtyczki po module ????

0
  • #9 05 Mar 2012 23:40
    12DEX09
    Poziom 8  

nie własnie nie ma żadnych wtyczek, szukałem bo pomyślałem że dokopię moduł i bedzie ok ale lipa bo nie ma nic takiego

Dodano po 5 [minuty]:

czy da sie to jakoś podłączyć aby to działało bez modułu ? szyby centralny itd ? światełka w środku po otwarciu drzwi ?

0
  • #11 05 Mar 2012 23:46
    12DEX09
    Poziom 8  

tak ale tutaj jest ten moduł a ja go nie mam no i mam bardzo duży problem z którym ciężko będzie mi samemu sobie poradzić

0
  • Pomocny post
    #12 05 Mar 2012 23:49
    baraka
    Poziom 17  

Zgadzam się, ktoś poprzerabiał na swój sposób, będzie ciężko dojść do ładu z tą instalacją.
    Życzę powodzenia, dalej ci już raczej nie pomogę.
    Pozdrawiam

0
  • #13 26 Mar 2012 16:00
    12DEX09
    Poziom 8  

dobra moduł znaleziony był pod półka kierownicy... potrzebuje teraz schematu elektryki przednich drzwi i bedzie chyba po kłopocie

0
  • #14 26 Mar 2012 16:06
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Potrzebujesz o wiele więcej niż schemat drzwi. Bierz schemat auta w łapę i pierwsze co, to przywróć komunikację z modułem. Zobacz czy sam moduł nie jest zielony od wilgoci.

0
  • #15 26 Mar 2012 16:14
    12DEX09
    Poziom 8  

hmmm... no właśnie potrzebuje wszystkie możliwe schematy do passata b5 ale ich nie posiadam szukam właśnie w necie ale co znajdę to wszystko do b4 a nie b5 a co do reszty działają mi drzwi kierowcy i tylne za kierowcą chce naprawić drugą stronę i centralny zamek, chemat centralnego znalazłem jeszcze potrzebuje schematu elektryki przednich drzwi to mi powinno wystarczyć

0
  • #16 26 Mar 2012 16:18
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Nie ma czegoś takiego jak schemat drzwi. Są schematy na elektrodzie! Wystarczy pobrać.

0
  • #17 26 Mar 2012 16:25
    12DEX09
    Poziom 8  

szukam i nie mogę znaleźć właśnie... wyświetla mi 1300 stron w szukajcie

0
  • #19 29 Mar 2012 19:18
    pawlo1809
    Poziom 11  

Proszę bardzo ,też mam angola i podobne problemy miałem z modułem.Przenieśli go pod kierownice ,prawdopodobnie z powodu wody lejącej się kiepsko uszczelnioną przegrodą silnika.Opisz dokładnie jak masz z tymi szybami ja swoje jako tako pokonałem.Proszę schematy;pozdro

0