Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sky Sapience HoverMast - urządzenie gromadzące informacje w otoczeniu terenu

piokrza 05 Mar 2012 22:30 1715 3
 • Sky Sapience HoverMast - urządzenie gromadzące informacje w otoczeniu terenuSky Sapience, ekspert w dziedzinie produkcji autonomicznych maszyn latających, opracował właśnie nowy typ urządzenia, zwanego HoverMast. Maszyna jest przeznaczona dla służb specjalnych, służb granicznych i ochrony portów oraz piechoty morskiej. Może być zamontowana na każdym typie pojazdu takim jak samochód, ciężarówka pick-up, bezzałogowym pojeździe naziemnym lub powierzchniowym (UGV/USV), pojeździe terenowym (ATV) i innych małych pojazdach stosowanych we flocie marynarki.

  HoverMast Flying waży jedynie 10kg i może się wznieść w górę do 50 metrów, w czasie 10 do 15 sekund. Urządzenie zostało przeznaczone do szybkiego zbierania informacji w otoczeniu terenu, w którym się znajdzie. Do przesyłu informacji wykorzystuje szerokopasmowe łącze danych. Według źródła Suasnews, HoverMast zostanie przedstawiony na nadchodzącej konferencji targów AUVSI w Tel-Awiwie.

  Źródło: http://www.suasnews.com/2012/02/12294/hoverma...autonomous-hovering-platform-makes-its-debut/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 124, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • #2
  Arek G.
  Poziom 14  
  Kupa kasy w bloto wyzucone. Ta konstrukcja jest na podstawie modeli Quadrocopterow. 50m tylko w gore? To moj Quadrocopter byl juz na 300m. 50m to ja osiagne w 5 sekund przy wadze 500 gram.
 • #4
  Frog_Qmak
  Poziom 25  
  co w takim przypadku jest ograniczeniem wysokości? Bo 50 metrów to faktycznie nie jest rewelacja...?