Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia N95. Czarny ekran. Taśma? LCD? Filtr? Na TV wyświetla menu telefonu.

arturoA8 05 Mar 2012 23:07 5076 13
    arturoA8
    Level 9  
    Witam

Jestem nowy i szczerze mówiąc nie znam się na telefonach, naprawiłem już kilka sztuk amatorsko ale ten przypadek mnie przerósł.
    ale do rzeczy:

Nokie dostałem od znajomego w rozliczeniu (za 40zł) mówił że pewnego dnia przestał działać wyświetlacz.
    Pomyślałem więc o taśmie. Po wymianie taśmy LCD okazało się że jest to samo, po wymianie wyświetlacza dalej to samo. Doszło do tego że mam już 2 taśmy i 2 wyświetlacze i na żadnej kombinacji nie działa (cały czas czarny ekran).

Klawisze górne się nie podświetlają, klawiatura numeryczna działa cała, górna klawiatura (czyli ta z taśmy) nie działa prawie cała (działa tylko strzałka w lewo, czerwona słuchawka oraz to 2 menu takie obrotowe)

Telefon podłączałem z kabla do TV i wyświetlało obraz z telefonu, telefon się normalnie włącza, jest wibracja, gra muzyczka powitalna.

Tylko cały czas czarny ekran.

Nie wiem czy to ważne ale pod klawiaturą numeryczną są 4 takie kostki z których 1 nie świeci. Ten lewy górny (1152)

Pozdrawiam i proszę o pomoc :|
    Pocieszny
    Level 38  
    Elementy, które wymieniałeś były oryginalne? Jeżeli to była jakaś chińszczyzna za 20zł to może tu jest problem, bo felerne sztuki często się zdarzają. Jeżeli taśma i LCD są na pewno sprawne to jeszcze mogą być uszkodzone filtry, ale do ich wymiany potrzebujesz lutownicy hot air i trochę wprawy.
    piotrek19833@
    Level 13  
    Czy przy gniezdzie tasmy nic nie jest uszkodzone -chodzi mi o 4 małe kostki (ic)
    arturoA8
    Level 9  
    Taśma nie była oryginalna na 100%. Kosztowała 18zł a wyświetlacze były po 15zł. Zastanawia mnie czy uszkodzeniu nie uległo coś poważniejszego, kiedyś miałem N95 i wsadziłem do niej tandetną taśmę to działało od razu. HA mam, coś tam się w życiu w sumie lutowało też. Poza taśmą i LCD oraz filtrami może coś jeszcze być? Czytałem gdzieś że te kostki pod numeryczną mają jakiś wpływ (1150,1151,1152,1153)

Dodano po 1 [minuty]:

kolego piotrek19833@, te 4 małe kostki są całe nie odstają, sprawdzałem pod lupą nawet i wyglądają ok
    piotrek19833@
    Level 13  
    Nie mam przy sobie schematu ale jeżeli chodzi ci o te przy gniezdzie tasmy to własnie są to filtry lcd i klawiatury.

Dodano po 9 [minuty]:

A czy gniazdo jest ok, nie ma przegżanych pinow?
    arturoA8
    Level 9  
    nie mam pojęcia, ale nie wyglądają na takie, wyglądają na całe i zdrowe
    piotrek19833@
    Level 13  
    A płytka sie nie grzeje?

Dodano po 8 [minuty]:

Musisz przetestowac swoje lcd i tasmy na innym tel. (sprawnym...)
    arturoA8
    Level 9  
    nie żadna płyta się nie grzeje
    Pocieszny
    Level 38  
    To, że filtry wyglądają dobrze, to wcale nie znaczy, że działają. A co do wyświetlacza i taśmy - sprawdź je na innym telefonie, bo niestety takie tanie często mają jakiś problem.
    arturoA8
    Level 9  
    Tylko że nikt ze znajomych nie ma takiego telefonu, byłem dzisaj w serwisie i powiedział mi facet że montuje oryginalne slidery z taśmami za 180zł i na to udziela gwarancji - ale to się w cale nie opłaca:( . Jak to można przetestować jakoś inaczej?
    qazik123
    Level 14  
    W tym wypadku nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana filtrów LCD i klawiatury, nie ma dalej co kombinować, ponieważ na 99,9% jest to ich wina.
    miecio86
    Level 16  
    a podstawiałeś inny lcd? W tym modelu przy uszkodzeniu taśmy świecił raczej na biało, a własnie uszkodzone lcd świeciły na czarno
    qazik123
    Level 14  
    Podczas uszkodzenia taśmy oryginalne LCD świeci na czarno, a zamiennik LCD na biało.
    piotrek19833@
    Level 13  
    Pisales ze masz 2 tasmy i 2 wyswietlacze..
    Czy to znaczy ze masz 1 stary i 1 nowy czy po 2 nowe?

Dodano po 5 [minuty]:

Czy na tym bialym lcd klawiatura podswietla sie?
    Jezeli tak to na czarnym lcd zobacz ten 1 pin od lewej.