Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40A551 P2R - nieodświeża ekranu, biały ekran

05 Mar 2012 23:32 5263 13
  • Poziom 23  
    Witam, po włączeniu matryca stopniowo się rozświetla (matryca:V400H1- L01), przechodzi z zamazanego koloru czerwonego stopniowo aż do poziomu bardzo jasnego- białego.Wygląda to tak jakby jaskrawość w szybkim tempie wzrasta. Inverter i świetlówki działają prawidłowo. Widać, że obraz jest zamrożony. Po wywołaniu menu, (bo jest widoczne na tym jasnym tle) wywołuje się kolejne opcje menu, ale te wcześniejsze pozostają na ekranie. Pomierzyłem napięcia na zasilaczu, są zgodne z opisami. Na płycie zasilacza nie widać, jak to zazwyczaj bywa popuchniętych kondensatorów. Podejrzewam, że to może być uszkodzona płyta T-CON V400H1-C01, ale nie mam nic do podstawienia. Proszę o pomoc.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Pomierzyłem napięcia na zasilaczu, są zgodne z opisami. Na płycie zasilacza nie widać, jak to zazwyczaj bywa popuchniętych kondensatorów.
    Podejrzewam, że to może być uszkodzona płyta T-CON V400H1-C01

To Pomierz jeszcze napięcia na T-con w pkt. opisanych. Link_ taki T-con
  • Poziom 20  
    Jesli wystepuje tam na t-Conie uklad serii AS15 to nalezy go wymienic.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Już do gościa pisałem, ma ten t-con za 100zł z przesyłką i chyba zaryzykuję, bo ten układ scalony to raczej nie do zdobycia, chociaż znalazłem go za 49zł w Impelu, lecz ma trochę inne oznaczenie tj. AS19-HG i nie wiadomo czy podejdzie.?Link
  • Poziom 40  
    Ja to nie byłbym taki pewny do wydania pieniędzy na zakup tcona. Nie raz szybko można zdiagnozować takie objawy bez rozbierania tv, wystarczy przytrzymać za górne rogi TV i lekko spróbować go przegiąć gdy jest jeszcze zimny ekran i powtórzyć to na ciepłym.
  • Poziom 40  
    Poprzednio pisano że ten ic na tcon powoduje to że jest obraz tylko nie właściwe kolory. Na razie nie trafiłem na tv z takim uszkodzeniem tego ic.
  • Poziom 23  
    Wyginanie matrycy nic a nic nie wnosi, natomiast jeśli mowa o przegrzewaniu się tego układu tj.AS19 to fizycznie namacalnie nie jest on nawet gorący jest tylko ciepły. Więc kupuję T-cona u gościa wskazanego w linku powyżej i zobaczymy.
  • Poziom 23  
    Wymiana płyty T-con załatwiła sprawę. Powinienem wcześniej napisać o tym, ale zwyczajnie zapomniałem, a ludzie piszą na priva i pytają czy udało się naprawić ten tv.