Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ładownością pojazdu.

06 Mar 2012 00:02 2039 4
 • Poziom 2  
  Witam. Mam taki problem : Posiadam Mercedesa 609D o DMC 5600. Był to samochód Ciężarowy o DMC 5600 Masa własna 3095 Ładowność 2505 Kg.Został przerobiony na pojazd specjalny Pomoc Drogowa. Podczas wymiany dowodu rejestracyjnego okazało się że ten pojazd nie może mieć wpisanej ładowności.Tak stwierdził pan który wymieniał mi dowód w WK. Posiadam wszystkie dokumenty tj. Faktura,przegląd,opis zmian. Proszę o pomoc ponieważ przy pierwszej kontroli jestem uziemiony.Rozmawiałem z Diagnostą który robił przegląd po zmianie i twierdzi że wszystko jest zrobione zgodnie z PoRD.
 • Pomocny post
  Moderator na urlopie...
  robekC180 napisał:
  Podczas wymiany dowodu rejestracyjnego okazało się że ten pojazd nie może mieć wpisanej ładowności


  To pójdź jeszcze raz do tego Pana w WK i poproś o udokumentowanie swoich tez, tzn. podparcia przepisami itd. Przecież skoro tak twierdzi, to musi mieć "podkładkę" do tego... Niech Cię uświadomi, co i jak...
 • Poziom 2  
  Ten pan z WK powiedział że pojazd specjalny nie może mieć wpisanej ładowności. Powiedział też że jak będę wiózł jakieś auto tym pojazdem (Pomoc Drogowa) to przy pierwszej kontroli ITD będę miał mandat w wysokości od 30000 zł.Stwierdził również że poleci Diagnosta który robił przegląd.
 • Poziom 2  
  Witam i zna ktoś jakieś Akty Prawne co do tej ładowności.Dokładnie czemu ten Pan z WK nie chce wpisać ładowności takiej jak wyszła po zważeniu pojazdu i jest odnotowana w Przeglądzie Technicznym.