Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nokia 7230 - wyświetlacz się zaświeca i zaraz gaśnie

molowek 06 Mar 2012 11:00 2212 4
    molowek
    Level 9  
    Witam mam problem, rozebrałem nokie by ją wyczyścić i po złożeniu zwariował wyświetlacz, a mianowicie po włączeniu zapala się na chwilę podświetlenie i wszystko niby ok ale za chwilę podświetlenie gaśnie wyświetlacz działa bez podświetlenia po chwili znów się zaświeca i zaraz gaśnie po naciśnięciu dowolnego klawisza brak jest podświetlenia klawiszy górnych, numeryczne działają poprawnie.
    czy może to wina tasiemki i inny problem.
    AB47
    Level 27  
    Zacznij od rozebrania telefonu i poprawienia taśmy.
    molowek
    Level 9  
    telefon mam rozebrany i podłączony tzw na krótko i nawet po poruszeniu tasiemka nic się nie zmienia, zauważyłem że po odczekaniu aż telefon przejdzie w blokadę klawiatury to po naciśnięciu dowolnego klawisza wyświetlacz na krótko mignie
    być może to tasiemka bo brak jest podświetlenia klawiszy przy wyświetlaczu, ale jeśli ktoś miał coś podobnego i to rozwiązał to czekam na podpowiedź

i czy może wyświetlacz jest zasilany dwoma ścieżkami bo gdy się zaświeci i nic nie dotykam to sam powoli się ściemnia, a gdy się świeci i nacisnę przycisk to gaśnie podświetlenie
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość. jever 23
    AB47
    Level 27  
    W jaki sposób czyściłeś telefon ?
    Na 99% masz uszkodzoną taśmę.
    molowek
    Level 9  
    Witam. Nastawiłem się na wymianę tasiemki, wymienię ją i jeśli sytuacja będzie bez zmian to zmienię na inny telefon i będzie bez stresu. Dziękuję za pomoc, dam znać po wymianie tasiemki w przyszłym tyg. Pozdrawiam.