Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica pa5580a510 cieknie.

06 Mar 2012 11:53 5101 12
  • Poziom 8  
    Witam, mam następujący problem:

posiadam pralkę amica pa5580a510. ostatnio zauważyłam, że cieknie. za pralką jest sucho, więc to nie wina przyłącza wody albo jej odprowadzania. mokro jest natomiast pod pralką z przodu po lewej stronie, dokładnie z okolicach nóżki pod dozownikiem na proszki i płyny. odkręciłam obudowę przednią dolną pralki, opróżniłam filtr i udrożniłam wężyk. w środku pralka jest sucha, nawet troche zakurzona, co oznacza, że mokra raczej nie była. wszystkie węże suche. na obudowie nie ma śladów zacieków, pod dozownikiem też nie. woda zbiera się w obudowie zewnętrznej, konkretnie w jednym miejscu trudnym do opisania :P w zagłębieniu plastikowym w samym rogu pralki, nie w środku pralki a w plastikowym narożniku na który przychodzi metalowa obudowa. nie mam pojecia skąd tam się zbiera woda, i którędy wycieka, bo pojawia się też pod pralką. czy ma ktoś może jakiś pomysł? ewidentnie mokra jest też sama nóżka pralki.

z góry dzięki za sugestie, bo ja już w głowę zachodzę co to może być.
  • Poziom 28  
    Do zasobnika na proszek wchodzą dwa wężyki od elektrozaworów. Poniżej wejścia tych dwóch wężyków jest troszkę grubszy wężyk odpowietrzający zbiornik. Ten trzeci wężyk trzeba uszczelnić od strony zasobnika.
  • Specjalista AGD
    Może wyciekać między szybą drzwi a fartuchem; ramka drzwi to zasłania, spływa na dolną obudowę , po niej w lewo i na dół do rogu. Albo po wierzchu obudowy z dozownika.
  • Poziom 8  
    jeśli chodzi o wężyki dochodzące do zasobnika, to nie jestem chyba w stanie sama rozkręcić pralki do tego stopnia, żeby się do nich dostać i później doprowadzić ją do stanu używalności ;P

woda wycieka po zakończeniu prania przez jakiś czas, potem przestaje. nie zauważyłam, by ciekła w czasie prania ani długo po tym jak pralka nie chodziła.

na zewnątrz obudowy nie ma śladów zacieków, drzwi szczelne, od środka pralki fartuch też wydaje się być szczelny. nie mam pojęcia którędy przedostaje się ta woda i skąd się wydobywa... ręce opadają, bo w środku wszędzie sucho, a pod pralką plama.

dwa tygodnie temu miałm remont, i pralka stała w innym miejscu. wtedy nie zauważyłam, żeby coś z niej wyciekało. czy jest to możliwe zmianą wypoziomowania? tzn. że pralka w nowym miejcu niewypoziomowana może ciec?

Dodano po 1 [minuty]:

tzn. pralka przed remontem w łazience stała w innym miejscu i z niej nie ciekło. W czasie remontu nie była używana.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Trzeba odkręcić z tyłu u góry pralki pokrywę (dwa blachowkręty na krzyżak).
    Po odkręceniu przesunąć pokrywę do tyłu i zdjąć z pralki.
  • Poziom 8  
    odkręciłam - wężyki suchutkie :/ i zakurzone, więc nie wiem czy tamtędy coś cieknie :/ any more ideas? ;(

Dodano po 14 [minuty]:

wstawiłam jakieś szybkie pranie, po nim będę obserwować z góry i z dołu co się dzieje. póki co pomysły mi się wyczerpały :|
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli stała w innym miejscu to radziłbym ponownie wypoziomować morze ciec pod zasobnikiem proszku .
  • Poziom 8  
    rozkręciłam pół pralki i nic :P ale dzisiaj jeszcze raz posprawdzałam wszystkie zawory i okazało się, że to może być wina zaworu doprowadzającego wodę, od strony pralki. odkręciłam, wyczyściłam z kamienia, przykręciłam z powrotem. Zobaczymy. Gdyby dalej ciekło, czym mogę to uszczelnić? tam jest tylko taka jakby uszczelka z miękkiego plastiku zespolona na stałe z końcówką węża, można tam władować np. pakuły? czy to tylko do zaworów metalowych?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    kakarla napisał:
    tam jest tylko taka jakby uszczelka z miękkiego plastiku zespolona na stałe z końcówką węża
    Uszczelka w wężu jest gumowa i wyjmowana.
    kakarla napisał:
    można tam władować np. pakuły
    nie!
  • Poziom 8  
    u mnie jest taki jakby kołnierz, plastikowy. nie dało rady go wyjąć. sprawdzę jeszcze jak pralka skończy prać, ew. wstawię zdjęcie. jest możliwe, że np. nie ma uszczelki? że tam jeszcze powinna być? chociaż ciężko by się ją ustawiało w odpowiednim miejscu, bo wąż kończy się niebieską nakrętką, i trzeba wycelować idealnie by nie ciekło, prawda? dzięki wielkie za odpowiedź, i to jaką szybką :)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Z twojego opisu wynika, że chyba nie ma uszczelki a być powinna; czarna gumowa. Mogła wypaść przy odkręcaniu węża. Rzadko się zdarza, żeby bez uszczelki nie ciekło. Kupisz w każdym sklepie z częściami agd lub z art. wodno-kanaliz..
  • Poziom 8  
    ok, to super :) dziękuję :) zobaczymy czy wtedy skończy się problem wiecznie mokrej podłogi :)
  • Poziom 8  
    uszczelka założona - problem rozwiązany :) super, bardzo wszystkim dziękuję :)