Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba odzyskiwania utraconych plików zakończona powodzeniem ale pliki uszkodzone

06 Mar 2012 14:37 1840 7
 • Poziom 14  
  Witam kolegów,

  sytuacja jest taka, że partycja, na której znajdują się dane do odzyskania są nadpisane przez reinstalację systemu Windows (NTFS) jednak bez zmian w partycjonowaniu.

  Przy pomocy oprogramowania DMDE w wersji 2.4.0 odzyskuję całe katalogi plików excela i worda (xls i doc) jednak ani jeden z wielu plików nie daje się prawidłowo otworzyć (nawet pdf-y są uszkodzone).

  Czy jest na to jakaś rada (otwarcie z opcją naprawy pliku w pakiecie office nie rozwiązuje problemu).

  Dodam jeszcze, że pomimo, iż reinstalacja systemu operacyjnego była jednokrotnie przeprowadzona bez zmian w rozmiarach partycji to DMDE ukazuje mnóstwo woluminów i nie wiem czy jest sens i potrzeba szukania w każdym z tych woluminów utraconych plików, skoro znalazłem je w jednym z nich lecz okazały się wszystkie uszkodzone ?

  Próba odzyskiwania utraconych plików zakończona powodzeniem ale pliki uszkodzone Próba odzyskiwania utraconych plików zakończona powodzeniem ale pliki uszkodzone
 • Poziom 31  
  Po pierwsze kopia posektorowa na sprawny dysk i dopiero zabawa z odzyskiem.
 • Poziom 14  
  irondick napisał:
  Po pierwsze kopia posektorowa na sprawny dysk i dopiero zabawa z odzyskiem.


  Oczywiście było to pierwszą czynnością.
 • Poziom 43  
  Możesz poszukać w innych woluminach (szczątkach tablic itp) ale szansa nie jest zbyt duża. Zastanów się nad przeszukaniem na podstawie sygnatur.
 • Poziom 14  
  helmud7543 napisał:
  Możesz poszukać w innych woluminach (szczątkach tablic itp) ale szansa nie jest zbyt duża. Zastanów się nad przeszukaniem na podstawie sygnatur.  Skanowanie na podstawie sygnatur chyba odpada bo wówczas nazwy plików (jeśli się nie mylę) będą losowymi nazwami. Poza tym gdybym odzyskał je po sygnaturach to czy problem ich uszkodzenia nie pozostałby ?
 • Poziom 43  
  Chodzi o to, że jak masz bardzo poszatkowane poprzednie tablice, to program działający na podstawie wyszukiwania tablic może nie znaleźć plików, które jeszcze byłyby do odzyskania gdyby szukać ich po sygnaturach. Po prostu możesz nie mieć innego wyjścia.
 • Poziom 14  
  Czy DMDE w wresji pro umożliwia poszukiwanie danych po ich sygnaturach ?
 • Poziom 43  
  Z tego co wiem, to nie. Do tego są inne programy - darmowy PhotoREC lub płatny R-Studio.