Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TomTom GO 700 - wymiana ekranu na z innego modelu

zolnierz_20 06 Mar 2012 15:19 2094 5
 • #1
  zolnierz_20
  Level 9  
  Witam - użyłem opcji szukaj i znalazłem kilka interesujących informacji ale chciałbym mieć pewność.
  Wysiadł mi ekran w nawigacji Tomtom GO 700 (podświetla się na biało i tylko słychać sygnał powitalny po podłączeniu do PC TomTom Home wykrywa go i działa normalnie - w komputerze oczywiście) i czy będzie pasował od niższego modelu - 500/700 oraz czy taśma jest taka sama i nic nie będzie trzeba przylutowywać??
  Dziękuje za wszelkie informacje.
 • #3
  zolnierz_20
  Level 9  
  Dziękuję.
  Zakupiłem już (czekam na przesyłkę) podobno "padnięty" Go 300 z dobrym LCD ale ma jedna rysę na panelu dotykowym. Czy taśmy od LCD i digitizera są połączone czy można je bez problemu zamienić - LCD od jednego, panel dotykowy od drugiego?
 • #5
  marek216

  Level 43  
  Taśma na 100% lutowana.
  Żeby rysa nie okazała się pęknięciem.
 • #6
  zolnierz_20
  Level 9  
  Witam.
  Postanowiłem przełożyć całość gdyż bez porządnej lutownicy nic nie wskórałbym przy tej taśmie i z tego co zauważyłem to panel dotykowy z LCD są czymś klejone i obawiałem się pęknięcia przy próbie rozdzielenia.
  Panel dotykowy ma jena rysę pośrodku, praktycznie niewidoczną przy włączonym urządzeniu. Wszystko działa należycie tylko zrobiło się przesunięcie kursora względem dotykanego miejsca, tak o 3 mm ale znalazłem już informacje na temat kalibracji na tym zacnym forum.
  Wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc.