Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3gs 16gb wyświetlacz zapala się na biało i gaśnie. FILM

Okevas 06 Mar 2012 15:41 4411 17
  • #1 06 Mar 2012 15:41
    Okevas
    Poziom 7  

Witam. Mam problem. Mam iphone 3gs po upadku, ma zbity digitizer.
    Iphone normalnie się włącza, ponieważ jest normalnie wykrywany w itunes.
    I do tej pory na ekranie nie było nic widać.

Dzisiaj założyłem nowy wyświetlacz no i jak podłącze go do ładowania to wyświetlacz zapala się na biało i po paru sekundach gaśnie, jak odłącze go od ładowania jest to samo zapala się na pare sekund na biało i gaśnie.

Nie wiecie co to może być?
    PS. wspomne jeszcze że brakuje chyba z 6 śrubek przy płycie głównej, bo pacan od którego go kupiłem nie założył, czy to może jakoś wpływać na to?

Za chwile rzuce filmik jak tylko wrzuci się na youtube.

Proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam.

0 17
  • MagBoss
  • #2 06 Mar 2012 16:09
    xSirLancerAlotx
    Poziom 15  

Jasne,że może wpłynąć.Taśma się odkleja od płyty i działa tylko podświetlenie.

0
  • #3 06 Mar 2012 17:01
    Okevas
    Poziom 7  

Mam 2 iphony czy mam z tego działającego wykręcić te śrubki i przykręcić do tamtego? Żeby sprawdzić czy chodzi?

Ponieważ płyte główną dociskałem i nic się nie zmieniało.

Oto film: http://www.youtube.xxx

0
  • #4 06 Mar 2012 17:08
    xSirLancerAlotx
    Poziom 15  

Justin Bieber w polecanych :D
    a wracając do tematu to spróbuj wkręcić te sróbki.Potem pojedziemy dalej i zobaczymy co się dzieje.Wkręć je narzędziami zegarmistrzowskimi,bo jedziesz gwinty i będzie kaplica.

0
  • #5 06 Mar 2012 17:32
    Okevas
    Poziom 7  

No przykręciłem te śrubki i niestety nic to nie dało po za tym że teraz jak podłączam do kompa to jeszcze wibracje zadziałają. ;/

Tak generalnie to mam jeszcze wduszony przycisk POWER i nie jestem pewien czy on chodzi ;/
    Nie wiecie co jeszcze mogłoby być tego przyczyną.

0
  • #6 06 Mar 2012 17:34
    xSirLancerAlotx
    Poziom 15  

A spróbuj odłączyć ten przycisk od płyty i samemu odpal (zewrzeć ze sobą blaszki od tego przycisku na płycie)

0
  • #7 06 Mar 2012 17:38
    Okevas
    Poziom 7  

Przycisk chyba nie chodzi, bo jak go wciskam to nic sie nie dzieje a jak wcisne przycisk home to się tak samo zapala ekran na biało i gaśnie.

Ale to płyte główną wyciągnąć muszę żeby te blaszki zewrzeć?

0
  • #8 06 Mar 2012 17:39
    xSirLancerAlotx
    Poziom 15  

Nie wiem.Nie miałem nigdy w życiu IPhone'a.Korzystam z doświadczeć z innych telefonów.

0
  • #9 06 Mar 2012 17:43
    Okevas
    Poziom 7  

No ale to po co mam ten przycisk zewrzeć nawet jakby mi nie działał, ponieważ wciskam home to jest to samo, czyli przycisk power nie powinien nic zmienić...

Czekam na dalsze odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 07 Mar 2012 00:19
    mefistofilos
    Poziom 28  

1. Zrobiles mu Hard Reset po zmianie LCD?
    2. Dziala Ci przycisk wygaszania/budzenia ? Bo z Twoich wypowiedzi nie moglem tego wyciagnac...
    3. Wyswietlacz gdzie kupiony i jakiej jakosci?

Poza tym, jezeli brakowalo srubek ktos juz przy nim kombinowal. Wyjmij plyte glowna i sprawdz czy pod zlaczem LCD ( po drugiej stronie plyty ) nie ma uszkodzen mechanicznych elementow.
    Przypuszczam, ze telefon nie byl po zalaniu ( biale papierki na ekranach )

0
  • #11 07 Mar 2012 07:27
    Okevas
    Poziom 7  

witam. Nie nie robiłem mu hard reset po zmianie lcd, bo nie nie pamiętam jak się to robiło, to było to że trzeba przez 10s trzymać power i Home?
    Jak tak to najpierw muszę naprawić power, bo chyba mi nie chodzi. Jak przyjde ze szkoły to się za to wezme.

Wyświetlacz dobrej jakości, chodzi na 100% bo podłączałem po drugiego iphone, zresztą z tego drugiego iphona przekładałem całą ramke z wyświetlaczem itp. do tego uszkodzonego i to samo świeci na biało.

Telefon na pewno nie był zalany, wszystkie złącza wyglądają na w miare ładny stan nie rdzewieją ani nic, po za tym wszystkie papierki są białe.

0
  • #12 07 Mar 2012 16:31
    Okevas
    Poziom 7  

Witam. Sprawdzałem dzisiaj, na złączu od wyświetlacza tylko na 2 stronie płyty głównej jest jakieś dziwne lutowanie nie wiem skąd to się wzięło, przypuszczam że jakiś pacan tam to chiał jakimś gównem zlutować. Niżej dołączam zdjęcie.

Przycisk power nie działa, ale przekładałem płyte główną do sprawnego iphone i robiłem hard reset i nic nie pomógł nadal wyświetlacz świeci na biało.

Raczej na pewno to będzie przyczyna tego lutu.
    Tylko teraz kłania się pytanie co mogę z tym zrobić? ;]

Oto zdjęcie: http://imageshack.xxx

Proszę zamieszczać zdjęcia i filmy wg. instrukcji podanej na https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html następnym razem temat poleci do kosza i będzie ostrzeżenie. - mod arti123

0
  • #13 07 Mar 2012 16:43
    mefistofilos
    Poziom 28  

No to juz masz rozwiazanie, dlaczego nie dziala Ci LCD ;) Zdejmij te gluty z cyny i popatrzymy.

0
  • #14 07 Mar 2012 16:46
    Okevas
    Poziom 7  

Ale czym mam to zdjąć zwykłą lutownicą nagrzać i ściągnąć?
    Zresztą przecież jak to ściągne to tak nie będzie chodził, bo na marne by nikt tego nie lutował, czekam na odpowiedź.

-1
  • #15 07 Mar 2012 16:49
    mefistofilos
    Poziom 28  

Topnik ( ewentualnie kalafonie ) nalozyc i lutownica sciagnac te cyne. Masz tam chlopie perfidne zwarcie 2 elementow do masy. Wiec nawet bez elementow, lepiej zeby tego zwarcia tam nie bylo...

0
  • #16 07 Mar 2012 21:33
    Okevas
    Poziom 7  

Ściągnąłem troche tego topnikiem, troszkę się to rozmazało, ale to już by mi ktoś z drobniejszą lutownicą poprawił. Niżej zdjęcie.

Tylko co teraz, tam trzeba coś połączyć? Bo nie wiem czy dać to do jakiegoś servisu albo do avisa żeby mi czymś drobniejszym to połączyli. Czekam na odpowiedź pozdrawiam.
    Obraz nadal świeci na biało.

Jutro wrzuce zdjęcie.

0
  • #17 07 Mar 2012 21:46
    mefistofilos
    Poziom 28  

Masz miernik? Zaplecze sprzetowe + elementy potrzebne do naprawy? Musisz wstawic dwa rezystory i zrobic kilka crossow bo masz powyrywane pady z plyty...

Pola, ktore miales zwarte do masy sa niezbedne do poprawnej pracy LCD.

0
  • #18 08 Mar 2012 07:09
    Okevas
    Poziom 7  

Nie no co ty chłopie, już wspominałem nie mam sprzętu, miejsce mam ale sprzętu brak ;]. Dopiero zacząłem się interesować elektrniką i mam zamiar skompletować jakiś sprzęt, możecie polecić coś nie drogiego na początek ;]

Tylko kurde znowu u mnie jest w mieście tylko 1 serwis, gdzie tacy pracują co np. nie podejmą się wymiany dławika, także nie wiem czy mi to zrobią zapytam się.

Pozdrawiam.

0