Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ogromne przesłuchy w przedwzmacniaczu z AT9100

30 Gru 2004 16:23 1131 6
 • Poziom 16  
  Jak w temacie jestem ciekawy czemu są tak duże. Zmontowłem do tego wzmacnicza koncowke na TDA 7294 bo tamta mnie nie zadowalała i zauwarzyłem ten ogromny przesłuch. Czy może to być spowodowane wyschnietymi elektrolitami czy może coś jeszcze innego ?
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 42  
  Witam! Ty się dziwisz, dlaczego są takie wielkie przesłuchy, a ja się bardzo dziwie, dla czego w ogóle są jakieś przesłuchy, przecież to są oddzielne dwa kanały, wiec, jakim cudem? Może trochę jaśniej?
  Pozdrawiam
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 16  
  Juz wyjasniam. Po zmontowaniu całości tj koncowki do nowego modułu zasilania i do przedwzmacnicza, przekreciłem pokretlo balance w dwa skrajne położenia i na obu grały obie kolumny tylko jedna znich zawsze ciszej... To jest przesłuch jak domniemam...
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Witam! Takie coś to jest normalne w niektórych rozwiązaniach, Gdyby to było zrobione inaczej to by nie było nic słychać, po przekręceniu gałką. Podprowadź sygnał z jednego kanału do lewej nogi potencjometru, drugi sygnał do prawej nogi potencjometru, a środek podepnij do masy, w tedy nie będzie nic słychać.
  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  A może wiesz jak zmniejszyć szumy tego preampa moze elki wysły i to dlatego ?

  Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

  Oki już poprawiłem całość. Poskracałem kable zasilające, sygnałowy wymieniłem na lepszy i już nie ma uciążliwego szumu. A jak zwiększyć moc sygnału w tym przedwzmacniaczu bo te TDA7294 potrafia jednak zagrać głośniej a na tym preampie jakby nie umiały...
 • Poziom 26  
  Regulacja ,,balance,, nie służy do pomiaru przesłuchu lecz do równoważenia kanałów (audiofil by nas zabił). Piszesz ,,Poskracałem kable zasilające, sygnałowy wymieniłem na lepszy i już nie ma uciążliwego szumu,, co masz tak naprawdę na myśli. Gra ciszej bo inne napięcia sterujące mcz.są na oryginalną końcówkę i na TDA .
 • Poziom 27  
  Pomiar przesłuchów przeprowadza się podłączając sygnał do wejścia tylko jednego kanału, na drugim wejściu powinna być "zapięta" impedancja równa typowej impedancji źródła sygnału.
  Potencjometry balansu (szczególnie w polskich konstrukcjach) nie muszą regulować "od zera do nieskończoności".
  By uzyskac taką pełną, płynną regulację stosowane były (i są) specjalne podwójne potencjometry typu M/N - do połowy zwarte (każdy od innej strony) a potem regulujące logarytmicznie (też w przeciwnych kierunkach).
  Aby w miarę płynnie przyciszać o 6-10 dB, wystarczą np. dwa oporniki i pojedyńczy liniowy potencjometr z uziemionym suwakiem.

  Co do małej czułości - zobacz aplikację tych TDA - powinno się dać zmienić wzmocnienie ,dobierając dzielnik sprzężenia zwrotnego.

  Wmak