Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1,9dti alarm Cobra 0144 - jak rozbroic

06 Mar 2012 17:15 2781 5
  • Poziom 9  
    Trzy tygodnie temu kupiłem to auto i przypadkiem przy wymianie przepalonych żarówek na konsoli znalazłem wypiętą z kostek centralkę alarmu cobra 144.
    Po wpięciu alarm jest cały czas uzbrojony. Próbowałem wszystkie sposoby rozbrojenia z forum bez powodzenia:
    Po wyjęciu bezpiecznika 3A z centralki i po ponownym włozeniu kierunki mrygneły i mogłem rozbroic alarm z oryginalnego pilota-dioda kontrolna przestała migac myślę sukces. Nic z tego po kilkukrotnym otwieraniu centrala alarm znowu uzbrojony i muszę wyjmowac bezpiecznik i tak wkoło. Na forum wyczytałem, że można go rozbroic na stole ale jak.
    POMÓŻcie !!!
  • Poziom 43  
    Impuls plusowy na fioletowo/biały uzbraja, na pomarańczowo/biały rozbraja
  • Poziom 9  
    Czyli centralka na stół masa zasilania do masy centralki a plusem zasilania sterowanie-zazbrojenie lub rozbrojenie tak rozumiem.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedzi jutro zabieram się za montaż.
    Nocne zmiany to udręka, ale jutro mam wolne.
    O efektach poinformuję.
  • Poziom 9  
    Niestety po padaniu impulsu na rozbrojenie nie daje efektu. Odłączyłem centralkę od kostek podałem +12V na rozbrojenie następnie podłączyłem kostki przy wyjętym bezpieczniku 3A (wszystkie drzwi i klapy pozamykane), następnie wkładam bezpiecznik kierunki 3 razy się zapalą a dioda kontrolna mruga. Gdy pilotem IR zamknę central nadal dioda mruga, a gdy ponownie nacisnę pilota central się otworzy dioda przestaje mrugac. Mogę tak kilka razy uzbrajac i rozbrajac otworzyc drzwi i zamkąc myślę sukces. Nic podobnego po określonym czasie kierunki mrugają a syrena wyje. Dodam jeszcze,że IMO mam wycięte, ale gdy używam pilota to dioda na konsoli od IMO gaśnie, czyli ominięcie tego układu powinno byc dobrze wykonane.
    Co mogę jeszcze sprawdzic, czy mam już centralkę oddac do recyklingu i sobie odpuścic ?