Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jeep Grand Cherokee 3.1 TD dymi i nierówno pracuje

michal_32 06 Mar 2012 18:19 5977 4
    michal_32
    Level 1  
    Witam. Mam problem z jeepem 3.1td. Jakiś czas temu przy podjechaniu do świateł silnik zaczął mi nie równo pracować i bardzo mocno dymić. Pojawił się tez olej w płynie. Wymieniłem uszczelkę pod głowicą. Głowice były planowane oraz sprawdzone na szczelność. Po naprawie było wszystko ok. Po przejechaniu około 150 km zaczął znowu dymić i nie równo pracować ale olej w płynie się nie pokazał. W tej chwili rano jak jest silnik zimny pracuje poprawnie , do momentu złapania temp. około 70 stopni .Mechanik stwierdził ze przyczyna jest turbina(wymieniłem)dalej dymił, później stwierdził ze to mogą być wtryski(zostały sprawdzone, są ok)i dalej dymi.Teraz twierdzi ze trzeba wymienić wtrysk sterujący. Według mnie jest to zjeb.... robota przy wymianie uszczelki czego mechanik nie przyjmuje do wiadomości i wymyśla coraz to nowe części do wymiany. Czy jest taka możliwość ze jest to coś innego niż uszczelka pod głowica? Dzięki
    cezaryccc
    Level 2  
    witam
    rzadko bywam na forum jeśli dalej nie rozwiązany problem napisz może coś doradzę podpowiem zajmuje się silnikami VM 15 lat lub na prv
    archi25
    Level 12  
    Cześć,odezwij się do mnie w sprawie Jeep 3.1 dzięki
    mój mail organizator(malpa)poczta.fm
    awisniewski81
    Level 10  
    Witam właśnie w moim jeepku pojawił się dokładnie ten sam problem . Pomocy;)
    awisniewski81
    Level 10  
    Przyczyną kopcenia byly uszczelniacze zaworów a tworzenia sie cisnienia w ukladzie oczywiście pęknięta głowica.