Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka do aluminium - pomoc w wyborze

xxxxvvvvvvvvvvvvvv 06 Mar 2012 18:49 9690 7
  • #1 06 Mar 2012 18:49
    xxxxvvvvvvvvvvvvvv
    Poziom 2  

Witam, jestem nowy i chciałem się poradzić specjalisty. Mam zamiar kupić spawarkę do aluminium. Prowadzę warsztat Auto Klima i potrzebuję spawarki do spawania rurek klimatyzacji lub innych jej elementów oraz innych prac warsztatowych. Czyli potrzeba mi spawarki do małych przekrojów lecz dużej dokładności wykonania spawu.
    pozdrawiam

• #2 06 Mar 2012 20:40
    pawel-jwe
    Poziom 30  

A nie wygodniej jest lutować aluminium? Ewentualnie chyba migomat był by lepszy niż spawarka.

• #3 06 Mar 2012 21:13
    xxxxvvvvvvvvvvvvvv
    Poziom 2  

Niestety w klimie nie wytrzymuje lutowanie, zbyt duże ciśnienia. Migomat mam, raczej do tego się nie nadaje. Mam spawacza który mi to robi , ale ceny rosną (spaw -30-50zł), przestaje mi się powoli opłacać. Za to mam spaw i daję klientowi gwarancje na robotę.

• #4 07 Mar 2012 07:20
    darek4168
    Poziom 20  

W takim wypadku tylko kolego metodą TIG, ale spawarka do takiej metody spawania nie jest tania, wiem coś o tym sprzęcie bo spawam takim w pracy.

• #5 07 Mar 2012 09:34
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

pawel-jwe napisał:
    A nie wygodniej jest lutować aluminium? Ewentualnie chyba migomat był by lepszy niż spawarka.

Coś się zmieniło w branży spawalnictwa i już spawarki MIG-MAG nie są spawarkami? ;)

Co do spawania aluminium, to tylko i wyłącznie TIG. Do tego musi to być specjalny TIG, z dużym prądem zmiennym, impulsowym - spawarki z oznaczeniem AC/DC. Najtańsza tego typu spawarka to chyba spawarka inwertorowa Dedra DESTi 205AC ok. 2,2 - 2,5 tys.
    Jednak lepiej dołożyć trochę kasy i kupić spawarkę Sherman TIG 200 P AC/DC Profi za niewiele ponad 3 tys. zł.
    Jeżeli stawia się na wysoką jakość, dużą wygodę oraz niezawodność, to trzeba kupić spawarkę firmy Kemppi z serii Master Tig AC/DC.
    Niestety tu już ceny zaczynają się od 15 tys. zł.
    Z innych dobrych firm produkujących spawarki profesjonalne należy wymienić: Esab, Miller, Lincoln.
    Można też spawać aluminium zwykłym palnikiem acetylenowo-tlenowym lub wodorowo-tlenowym z zastosowaniem specjalnych topników do spawania oraz lutowania twardego aluminium, np. "Amasan ALU 22".
    Można też pokusić się o spawanie aluminium z użyciem tego topnika dowolną spawarką TIG - niestety nie miałem okazji tego sprawdzić.

Spawarki MIG-MAG (nazywane często migomatami) nie nadają się raczej do tak precyzyjnych robót.

• #6 07 Mar 2012 10:00
    xxxxvvvvvvvvvvvvvv
    Poziom 2  

Dzięki koledzy. Właśnie o takim shermanie myślałem (około 3500zł), tylko nie wiedziałem czy taka maszynka już wystarczy. Wiecie czyta się o spawarkach za 6 ,8, 10 i więcej tysięcy że dopiero te spawają, reszta to zabawki tak że chciałem poradzić się fachowców bo na takie sprzęty mnie nie stać (chyba żaden warsztat bo klient się krzywi że ma zapłacić 40 zł za spaw.

• #7 07 Mar 2012 15:03
    motorcyklista
    Poziom 11  

Plumpi napisał:
    pawel-jwe napisał:

Coś się zmieniło w branży spawalnictwa i już spawarki MIG-MAG nie są spawarkami? ;)

Co do spawania aluminium, to tylko i wyłącznie TIG. Do tego musi to być specjalny TIG, z dużym prądem zmiennym, impulsowym - spawarki z oznaczeniem AC/DC. Najtańsza tego typu spawarka to chyba spawarka inwertorowa Dedra DESTi 205AC ok. 2,2 - 2,5 tys.
    Jednak lepiej dołożyć trochę kasy i kupić spawarkę Sherman TIG 200 P AC/DC Profi za niewiele ponad 3 tys. zł.
    Jeżeli stawia się na wysoką jakość, dużą wygodę oraz niezawodność, to trzeba kupić spawarkę firmy Kemppi z serii Master Tig AC/DC.
    Niestety tu już ceny zaczynają się od 15 tys. zł.
    Z innych dobrych firm produkujących spawarki profesjonalne należy wymienić: Esab, Minarc, Lincoln.
    Można też spawać aluminium zwykłym palnikiem acetylenowo-tlenowym lub wodorowo-tlenowym z zastosowaniem specjalnych topników do spawania oraz lutowania twardego aluminium, np. "Amasan ALU 22".
    Można też pokusić się o spawanie aluminium z użyciem tego topnika dowolną spawarką TIG - niestety nie miałem okazji tego sprawdzić.

Spawarki MIG-MAG (nazywane często migomatami) nie nadają się raczej do tak precyzyjnych robót.

CO to jest za firma Minarc?

• #8 08 Mar 2012 06:41
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze

motorcyklista napisał:

CO to jest za firma Minarc?

He he he. To jest tak jak się szybciej pisze niż myśli ;)
    Minarc to oczywiście seria spawarek firmy Kemppi.
    Miałem na myśli firmę Miller, a napisałem Minarc :)
    Dzięki za zwrócenie uwagi.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson