Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik GGP czy Tecumseh - jaki do kosiarki?

06 Mar 2012 19:23 7799 3
  • Poziom 10  
    Muszę kupić nowy silnik do kosiarki i mam dylemat: co wybrać? Silnik GGP SV150 3,5 KM -lecz nie mam dokładniejszych informacji o tym silniku (producent,trwałość), czy też Tecumseh Prisma 40 4 KM ale nie wiem jak kompozytowe krzywki wpłyną na jego wytrzymałość (jakoś nie mam zaufania do tego typu wynalazków). Będę wdzięczny za sugestie od znawców tematu.
  • Poziom 27  
    Dariusz P. napisał:
    Silnik GGP SV150 3,5 KM

Jest to chińszczyzna nie najgorszej jakości, mało się psuje, jedynie linki hamulca często się rozciągają i nie da się odpalić (oczywiście jako że kupisz silnik to linkę będziesz miał z poprzedniej kosiarki i na pewno jakoś dopasujesz). Wały mocne, rzadko od uderzenia w przeszkodę ulegają skrzywieniu, klin koła wentylatora stalowy i również mocny, czasami korki zbiornika paliwa zapowietrzają układ paliwowy. Minusem jest na pewno słaby rozrusznik, a raczej jego obudowa, no i też to że czy ciepła czy zimna odpala z ssania, lub trzeba pompować primer-em.

Dariusz P. napisał:
    Tecumseh Prisma 40 4 KM

Jest to już wymierająca epoka silników, fabryka upadła, na oryginalne części czasami długo się czeka, a i sam silnik nie do polecenia, jego budowa i rozwiązania konstrukcyjne czasami dobijają. Nie trwała miska, czuła na zgięcia wału, często pękają. Jednym słowem słabizna.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Czyli z dwojga złego lepiej wybrać GGP lub też dołożyć 200 zł i zainwestować w Briggs&Stratton.
    Czy do kosiarki będzie nadawał się silnik GGP SV200, z opisu wynika, że ma ciężkie koło zamachowe i może być stosowany w glebogryzarkach.
  • Użytkownik usunął konto