Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner Denon DRA-385RD wyłącza głośniki

speedy9 06 Mar 2012 20:58 2002 4
 • #1
  speedy9
  Helpful for users
  Witam
  Posiadam wymieniony amplituner. Wszystko było ok do dzisiaj, gdy podczas słuchania radia zauważyłem, że milknie ono co jakiś czas. Okazało się, że amplituner odłącza głośniki. Ma on dwa wyjścia głośnikowe, kolumny podpięte były do A, kanał B był wyłączony. W tej chwili głośników na kanale A w zasadzie nie da się załączyć, czasem włączają się na kilka sekund. Przepiąłem je na kanał B, ale i tu zauważyłem podobny problem, ale nie tak nasilony. Jak kolumny zostaną włączone to już grają. Nie zawsze zaskakują po włączeniu amplitunera.
  Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć schematu tego amplitunera, a nie za bardzo wiem od czego zacząć diagnozowanie. Czy mogą to po prostu być zużyte przekaźniki (Omron G5Z-2A 24VDC)?
 • #2
  MAJSTER XXL
  Level 29  
  Na to wygląda, wystarczy pomierzyć styki, przeczyścić, przelutować- ostatecznie wymienić przekaźniki. Piszesz, że odłącza głośniki- tzn. słychać przełączanie przekaźników?
 • Helpful post
  #4
  MAJSTER XXL
  Level 29  
  W takim razie się wstrzymaj z wymianą- tu jest problem z zasilaniem przekaźników- obejrzyj płytę pod kątem zimnych lutów.