Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer resetuje się po reinstalacji systemu

MrRaca 06 Mar 2012 21:50 1746 16
    MrRaca
    Level 9  
    Witam, mam spory problem.

Chodzi o to, ze postanowilem sformatowac dysk c. Format przebiegl bez problemu jednak zainstalowac juz nie moge. Chodzi o to, ze po formacie, podczas kopiowania plikow instalatora, komputer resetuje sie przy 85% a podczas wlaczania wyskakuje komunikat "Brak pliku NTLDR, wcisnij....". Probowalem zgrywac plik poprzez funkcje "Napraw" i plik oczywiscie sie kopiuje. Jednak podczas pozniejszego wlaczania systemu ten ciagle sie resetuje.
    Wiem, ze plyta dziala poniewaz moj poprzedni Windows byl z niej instalowany, chyba, ze jakims trafem, jakis szalony czarodziej ja zaczarowal...

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z laptopa, na ktorym ich brak.

Z gory dzieki za pomoc!
    warka2000
    Level 18  
    Może masz czytnik przybrudzony i nie odczytuje dokładnie płyty, lub płyta porysowana.
    MrRaca
    Level 9  
    Plyta nie jest brudna. Czytnik nie wiem jak sprawdzic...

Teraz to juz w ogole jest bajecznie! Po wczytywaniu plikow, pojawia sie czarny ekran z migajacym "_" i nic juz sie nie dzieje (to sie dzieje tuz przed wybraniem polecenia R = Napraw, ENTER = Kontunuuj)
    warka2000
    Level 18  
    Wacik taki do czyszczenia uszu i przeczyść bardzo delikatnie oczko w napędzie czystym alkoholem.
    MrRaca
    Level 9  
    No jednak nie wydaje mi sie aby to byl problem z czytnikiem...
    chudym3
    Level 11  
    Jeżeli masz możliwość podpięcia dysku pod inny komputer to spróbuj usunąć z niego wszelkie partycje tak aby było "nieprzydzielone miejsce" i wtedy odpal instalację windowsa.
    BRAXTONPL

Level 12  
    skoro jesteś dopiero na etapie wgrywania windowsa, warto żebyś zastosował sobie program MHDD - zerowanie dysku i format , wychodzi na to, że jakieś bootsectory mogą być uszkodzone a program MHDD je naprawi, albo przydzieli nowe. Skasuj całkiem partycje, podziel na nowo i instaluj.
    MrRaca
    Level 9  
    Tylko, ze ja nie moge usunac innych partycji poniewaz mam na nich wazne pliki...
    chudym3
    Level 11  
    Walczyłem z tym problemem i chyba najłatwiej jest usunąć te partycje tak aby było tylko puste nieprzydzielone miejsce, dane sobie skopiuj po podłączeniu dysku do innego komputera jeżeli jest taka możliwość.
    BRAXTONPL

Level 12  
    inne rozwiązanie, podłącz ten dysk do kompa, skopiuj pliki z tych partycji i dopiero formatuj, najszybsze i najprostsze rozwiązanie, bo tak kleić to do kupy , naprawiać sie nie opłaca w trakcie, ja teraz opłakuje takie właśnie rozwiązanie bo po mozolnej instalce windowsa podobnej do twojego problemu nie mogę żadnych programów instalować.
    MrRaca
    Level 9  
    Podlaczalem tez moj stary dysk twardy, ktory do niedawna sluzyl jako Slave ale kupilem zewnetrzny. Problem taki sam...
    chudym3
    Level 11  
    Jest też opcja, że winę ma karta graficzna. Jaką kartę graficzną masz w tym komputerze i czy płyta główna posiada zintegrowaną grafikę też?
    MrRaca
    Level 9  
    ATI Radeon 9550 a plyta glowna ma zintegrowana swoja. Jednak co to ma do rzeczy? Widze obraz, tylko nic sie nie dzieje (teraz, a wczesniej sie resetowal)
    chudym3
    Level 11  
    Spróbuj wykręcić tego Radeona i odpal instalkę na zintegrowanej. Nie chodzi tu o obraz wiem o tym. Spotkałem się kiedyś z podobnym problemem i po prostu podmieniłem kartę graficzną na czas instalacji ponieważ występował ten sam problem.
    MrRaca
    Level 9  
    Nie wiem czy nie jest to wina kabla IDE. Z tego co widze po rozkreceniu kompa, kabel jest caly jakis zakurzony i stary. Zmienilem kabel IDE ten z CD-Rom i HDD i teraz juz nie wykrywa mi CD-Romu. Jutro kupie inny kabel IDE i sprawdze.
    iagre
    Level 35  
    Zrób memtest i diagnostykę dysku. Obejrzyj kondensatory na płycie głównej i w zasilaczu, sprawdź czy nie są spuchnięte. Sprawdź multimetrem czy na zasilaczu niema spadków napięcia. Usuń kurz z wentylatorów i sprawdź czy wentylatory nie zwalniają.
    MrRaca
    Level 9  
    Podlaczylem inny twardy dysk a tamten jako slave i dziala.
    Dzieki za pomoc!