Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana sprężyn w Opel Astra f kombi

06 Mar 2012 22:07 2909 5
  • Poziom 20  
    Witam.
    Muszę wymienić sprężyny w swojej Asterce i tak sobie pomyślałem o sprężynach sportowych.
    Ale mam pytanie:
    czy wymieniając sprężyny na sportowe obniżające o 4cm muszę wymienić również amortyzatory, czy mogę zostawić stare?
    Pytam, gdyż jeden mechanik mówi tak,a drugi inaczej.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    Sportowa sprężyna ma krótszy skok tak że jak założysz zwykły amor to będzie słabo tłumił.
  • Poziom 20  
    Ale to autko będzie się trzymało drogi załóżmy na" pół sportowo" :wink: ,czy będzie się bardzo źle prowadził ?
  • Poziom 17  
    Tak drogi będzie sie lepiej trzymało tylko po pewnym czasie zaczną cię nerki boleć i powrócisz do standardu tak jak ja
  • Poziom 20  
    To jeszcze raz,jesli założę same sprężyny sportowe to autko będzie lepiej się trzymać tak?

SEED_29 napisał:
    Tak drogi będzie sie lepiej trzymało tylko po pewnym czasie zaczną cię nerki boleć i powrócisz do standardu tak jak ja

No ja osobiście lubię twardsze autka,kiedyś posiadałem starego kadeta na pełnym sportowym zawieszeniu i do dziś go dobrze wspominam . A w trasy raczej nie jeżdzę,więc nerki raczej będą bezpieczne na krótkich traskach :wink:
  • Poziom 10  
    Witkacy8 napisał:
    To jeszcze raz,jesli założę same sprężyny sportowe to autko będzie lepiej się trzymać tak?
    Tak, ale

Z tego co kojarzę to w tym modelu bez wymiany amortyzatorów na sportowe nie ma mowy, będą taczki na metalowym kółku :)