Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5315 - Nię włącza się, piszczy.

06 Mar 2012 22:21 4125 11
  • Poziom 20  
    Witam, dzisiaj po zwykłym czyszczeniu laptopa z zewnątrz, jak i plików(programem Vista manager, czy jakoś tak) po 6h zaczęły się problemy. Więc tak, laptop po czyszczeniu działał normalnie, potem wyłączyłem go i jakąś 1h temu znów chciałem z niego skorzystać, gdy pisałem na gg, tak jakby zacinał się jeden klawisz i ciągle pisał: ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;... itd. Po naciśnięciu na ten klawisz ; przestało pisać, ale nie mogłem go używać. Chwile potem znowu to samo, więc postanowiłem zresetować go(uruchom ponownie). Włączam go i niby wszystko chodzi, wiatraki itp jednakże Jest czarny ekran i ciągle powtarzający sie pisk: 1,1,1,1,1. Dodam że do czasu ladowania się hasła, które mam ustawione w Biosie jest wszystko ok, dopiero po wpisaniu i naciśnięciu Enter zaczyna się głośne piszczenie i czarny ekran. Proszę o rade od czego może to być, zależy mi na czasie. Laptop Acer Aspire 5315 series
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie problem z klawiaturą. Czym czyściłeś klawiaturę z zewnątrz?
  • Poziom 20  
    Jakaś piana w sprayu, która po niewielkiej chwili wyparowywała. Robiłem to samo z klawiaturą od PC i ani razu nie miałem problemu.
  • Poziom 10  
    Dalej stawiałbym na klawiaturę, najlepiej to sprawdzić wypinając ją z laptopa akurat w tym modelu nie jest to bardzo skomplikowane.
  • Poziom 20  
    I przykładowo powiedzmy że jest to klawiatura, to kupywać nową, czy jak?
    Jutro rozkręcę lapka to zobaczymy.
  • Poziom 10  
    Można kupić nową, na allegro to koszt ok 50-60zł jak do tego modelu lub można korzystać z klawiatury pod usb.
  • Poziom 20  
    Niestety u mnie odpada klawiatura pod usb. Mam neta pod usb i do tego myszkę także pod usb. Dobrze ze te klawiaturki nie są drogie. Chyba że istnieją jakieś "rozdzielniki" usb, np: podłączam do jednego usb a drugi koniec ma przykładowo 2 wyjścia usb. Jeżeli istnieją, prosiłbym o nazwę.
  • Poziom 10  
    Także pozostaje kupno nowej (lub używanej) lub można wyposażyć się też w hub usb żeby powiększyć liczbę portów. Oczywiście po stwierdzeniu, że to jednak klawiatura :) Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jeszcze jedno pytanie, czy może się stać tak ze to jakby wyparuje i do jutra będzie laptop normalnie funkcjonował?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Nie spotkałem się niestety z takim przypadkiem, że klawiatura po "zalaniu" (bo tak to można teoretycznie nazwać) zaczęła działać. Prawdopodobnie tworzy się zwarcie na klawiaturze i niestety jest ono stałe ale mogę się mylić. Napisz po rozebraniu i wypięciu klawiatury jak wygląda sytuacja.
  • Poziom 20  
    Jutro od montuje i zobaczymy. Jeżeli to była klawiatura, to rozważę kupno klawiatury do tego Acera, czy może zwykła na usb i do tego jakieś Hub usb i dam Ci łapkę w górę :)
  • Poziom 20  
    No więc tak: Dzisiaj rano spróbowałem jeszcze raz włączyć go i ku mojemu zdziwieniu poszło coś dalej (bez żadnego piszczenia) Było to okno(zwykłe okno) w którym coś tam pisało, nie pamietam dokładnie co, ale brałem next.. Potem jakby w tym oknie zaczęło coś się ładować i wyskoczyło drugie okno, jeszcze mniejsze, nacisnąłem next, one znikło i te pierwsze większe też. Wyskoczyło po załadowaniu tego 1 okna czy chcę zrestartować, nacisnąłem tak i po zrestartowaniu wszystko dobrze się włączało, tak gdyby nic się nie stało. Moje pytanie od czego to mogło być?