Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes sprinter 311 cdi 2.2 2006 dziwny przypadek, PSUJE WTRYSKI

07 Mar 2012 01:31 8423 15
  • Poziom 2  
    Bradzo prosze o jakas pomoc bo nigdy sie z czyms takim nie spotkalem i nie moge znalezc na zadnym forum. Mianowicie mialem problem z wtryskami w moim sprinterze Wymienilem je wszystkie i bylo ok przez okolo 60 km. Pozniej padly mi znowu dwa. Dodam ze zmienilem na uzywki bo kolega mi zalatwil Pomyslalem ze moze byly wyjezdzone to zalozylem nowe Ale zrobilem kolejne 100 km i padl jeden nowy i jeden poprzedni z tym ze dwa inne I teraz jak robie test na przelew to juz padlo mi 3. Auto palilo ok po wymianie wszystkich pozniej poprostu zaczely padac jeden po drugim Nie wiem co jest grane to jakas paranoja. W sumie mam juz 7 zuzytych wtryskow na stanie i jeden dobry tylko jak silnik na nim troche pochodzi to i tego rozwali. Podpowiedzcie bo mam juz ochote zepchnac go w przepasc;/...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Paliwo masz do bani. Ewentualnie ktoś Cię "lubi" i nalał czegoś do zbiornika.
  • Poziom 2  
    To nie to, mam drugiego takiego samego i na tym samym paliwie zrobilem 500 tys. juz. Dodam ze to o nowa wersje sprintera mi chodzi.
  • Poziom 9  
    Sprawdź jakie ciśnienie wytwarza pompa wysokiego ciśnienia na wolnych i wysokich obrotach.

Dodatkowo standardowa procedura czyli czyszczenie układu paliwowego od zbiornika poczynając + nowy filtr.

Najlepiej rozebrać uszkodzony wtrysk i zobaczyć czy niema w nim opiłków z pompy.
  • Poziom 21  
    Wtryskiwacze do regeneracji, filtr paliwa do wymiany i czyszczenie układu paliwowego za filtrem. 99% że filtr paliwa przepuścił zanieczyszczenia.
  • Poziom 2  
    Pompe zalozylem druga i jest to samo Filtr paliwa tez jest nowy. Rece opadaja... Kumpel mi mowil ze to moze byc wina ECU ze moze jest w nim woda bo lezy na plasko Ale zebym nie rozbieral bo wtyczka zardzewiala i moze ponownie nie zadzialac ze lepiej sprzedac z usterka. Moze byc jak mowi?

Dodano po 9 [minuty]:

Co do Cisnienia wszystko sie miesci w normach StarDiagnostic. Takze skonczyly mi sie pomysly Jedyne na co to wyglada to na popsute ECU. Poprosze o Wasze opinie Koledzy. Z gory dzieki.

Dodano po 17 [minuty]:

A takie pytanie mam Gdzie najlepiej zregenerowac elektrowtryski i jaki jest koszt? jesli ktos z Was posiada sprawdzone info
  • Poziom 9  
    Tylko że z tego co piszesz to wtryski uszkadzają się mechanicznie a nie elektronicznie. Wina leży po stronie złej jakości paliwa tudzież syfu bądź badziewnej regeneracji wtrysków.
    ECU zostaw w spokoju.
  • Poziom 39  
    lokosinski napisał:
    Podpowiedzcie bo mam juz ochote zepchnac go w przepasc;/...
    Przyprowadź go do mnie. Mam taką ładną przepaść.
  • Poziom 9  
    Ja wtryski regeneruje w Olsztynie i zero problemu. Jeżeli masz nie daleko to polecam. Stare na gwarancje oddaj jak po regeneracji są.
  • Poziom 2  
    co do tej przepasci to chetnie zajze ale sie boje czy dojade hehe A jesli o regeneracje chodzi w tym Olsztynie To moglbym poprosic o namiary ? Robia wysylkowo? W jakiej cenie za sztuke? i to na bank elektrowtryski te bez sprężynek w srodku tak?
  • Poziom 14  
    Ja jak oddaję wtryski do regeneracji to i chcą pompę wysokiego ciśnienia bo to najczęściej pompa się uszkadza i lecą z niej opiłki które zatykają wtryski.I mają wtedy postawę do gwarancji na regenerację.

Dodano po 13 [minuty]:

romansu napisał:
    Ja jak oddaję wtryski do regeneracji to i chcą pompę wysokiego ciśnienia bo to najczęściej pompa się uszkadza i lecą z niej opiłki które zatykają wtryski.I masz wtedy postawę do gwarancji po regeneracji że coś nie jest tak.
  • Poziom 9  
    Człowiek który regeneruje wtryski jest po jego rozebraniu w stanie określić czy wtrysk uszkodziły opiłki z pompy.
  • Poziom 14  
    Tego to nie wiem,ale trzeba zawsze sprawdzić paliwo z filtra czy nie ma opiłków i jeszcze wykręć z szyny jakiś czujnik i tam też mogą być opiłki.A jak są to już wiesz gdzie jest wina.
  • Poziom 21  
    Bolo159 napisał:
    Człowiek który regeneruje wtryski jest po jego rozebraniu w stanie określić czy wtrysk uszkodziły opiłki z pompy.

Tak jeśli klijent chce wiedzieć co jest powodem uszkodzenia wtryskiwacza.
  • Poziom 2  
    Hejka, doszedłeś, co było z tymi wtryskami? Co je psuło, bo ja mam identyczny problem.
  • Poziom 1  
    mam pytanie co do mercedesa sprintera 2.2 CDI 2004 , przy większej prędkości kiedy samochód jest zagrzany słychać cykanie (jak przy starym polonezie zawory) dodam że wtryski są po regeneracji .