Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster P2470HD - zawiesza się.

07 Mar 2012 03:11 5191 2
 • Poziom 15  
  Witam, jest to monitor z tunerem tv, przy oglądaniu telewizji, po jakimś czasie przestaje reagować na działania pilota, lub reaguje z b.dużym opóźnieniem. W "odwieszce" pomaga tylko i wyłącznie naciśnięcie czerwonej diody na obudowie, która wyłącza po kilku-kilkunastu sekundach Samsunga. Po ponownym włączeniu jakiś czas jest ok i mamy znowu to samo. Usterka ta zdarza się także przy dokonywaniu zmian w menu, czy też wyborze źródła.

  Przywracanie firmware'u do fabrycznego jak też wgranie najnowszego - bez efektu.
 • Pomocny post
  Spec od monitorów
  P2470HD (model code LS24EMDKU/EN ) to chassis Ecofit-MFM z matrycą AUO M240HW01 V2 ( T-con na AUO-12301, scalak DC-DC AAT11731) (BN07-00765A) na "znanym-uniwersalnym" scalaku SEMS12-LF.
  Układ ten stosowano w wielu TvV "dolnej półki" firmy S. pod nazwa Mstar Saturn4

  Problem masz w elementach otoczenia w/w ukł. scalonego na Main (często eeprom ATMLH 912 > jeśli pomagało "schładzanie" to on winny lub po oscyloskopie > brak wymiany danych po I2c czyli co z : SDA, SCL, +3V3 ? )
  * lub zobacz co się dzieje z nap. zasilacza i tymi nap, stabilizatorów na Main (+ ukł.Reset)
  Jeśli możesz napisz jaki masz zasilacz (było kilka wersji)

  Samsung SyncMaster P2470HD - zawiesza się.

  p.s
  Poczytaj o testach tej serii Link
  Rozkodowanie (code model)
  Samsung SyncMaster P2470HD - zawiesza się.
 • Poziom 15  
  Po dłuższej obserwacji zauważyłem, że zawiesza tylko podczas oglądania TV z anteny kablowej, ale analogowej. Oczywiście wtedy zawieszki zdarzają się także w menu i przy wyborze źródła, ale tylko przy korzystaniu z wejścia TV.

  Wyczytałem też, że dość częstą wadą tych układów jest zawieszanie się przy odbiorze telewizji, gdy sygnał/jakość są słabe lub niestabilne.

  Ruszając anteną w gnieździe telewizyjnym zauważam rozbieżności w jakości sygnału, przy minimalnym poruszeniu telewizora antena na gnieździe jest niestabilna i obraz zaczyna śnieżyć, może gdzieś tutaj jest mój problem.

  W podobnych przypadkach sugerowano też podłączenie telewizji kablowej cyfrowej przez dekoder z HDMI, niestety w chwili obecnej wiązałoby się to z dopłatą za pakiet multiroom, gdyż nie jest to mój główny odbiornik.
  Tak więc usterka pozostaje.