Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Bosch smi58m95eu

rpilski 07 Mar 2012 07:30 3510 2
  • #1 07 Mar 2012 07:30
    rpilski
    Poziom 2  

Noszę się z zamiarem zakupu zmywarki do zabudowy. Szer. 60cm. Skłaniam się ku modelowi Bosch smi58m95eu. Znalazłem temat o problemie z tą zmywarką

www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10237153

Czy ten model ma jakieś szczególne elementy/cechy konstrukcji, które sprzyjają takiej lub innej awarii, czy po prostu przywołany powyżej przypadek jest awarią, która w jednostkowych przypadkach może się zdarzyć i w najlepszym produkcie ?
    Czy ta zmywarka jest produkowana w Łodzi (nie widziałem jej na żywo)?

0 2
  • #2 16 Mar 2012 08:43
    destructor_0
    Poziom 17  

Mam praktycznie odpowiednik tej zmywarki w wersji wolnostojącej sms58m98eu. Odgłosy u mnie takie same. Nie sugeruj się opiniami typu ale super zmywarka ale super domywa, suszy do suchej nitki i pobiera 6,5 litra wody.

Odgłosy mojej zmywarki są identycznej jak tej z podlinkowanego tematu.
    Z ciekawości włączyłem pustą zmywarkę bez naczyń i odgłosów tych nie było. Wynika z tego że jest to odgłos uderzeń strumienia o np.pionowo ustawione garnki. Słychać jakby to młockarnia chodziła. Ale nie jest to non stop, trochę młockarni, trochę ciszy.
    Zamywarka generalnie nie domywa wszystkiego. Resztki drobnego jedzenia zamiast lądować w filtrze zdarza się że lądują w górnej szufladzie lub 3 szufladzie na sztućce, nie wiem jak one tam zostają wyrzucone z dolnej szuflady. Także zawsze kilka drobnych domyć płynem jest. Smugi na szklankach to norma, choćby nie wiem jak ustawić nabłyszczać i sól. Nie na wszystkich ale są. Mycie patelnie bez teflonowego dna po jajecznicy - niemożliwe, jajko sie trzyma nawet po 3 myciach w zmywarce.

Osobiście wartość tej zmywarki pod względem mycia oceniam na 800 zł plus 100 zł za tą szufladę na sztućce, jest ona wygodna plus 100 zł za pojemne kosze i dobrą konstukcję. Czyli 1000zł a jej wartość w sklepach to średnio 2000zł Drugi raz na pewno nie kupiłbym bosha ani siemensa.

Jeśli chodzi o te 6,5 czy 7 litrów wody to zwykła ściema marketingowa, jest to możliwe do uzyskania w jakimś specjalnym programie (można doczytać w instrukcji). Moja zużywa 10-16 litrów na programie auto, eco czy garnki. Zresztą w specyfikacji jest dokładnie wypisane zużycie wody w poszczególnych programach i jest tam właśnie dopiero podany prawdziwy zakres zużycia wody.

Jeśli chodzi o suszenie - w instrukcji jest że jesli naczynia nie sa suche to znaczy ze zmywarka za wczesnie otwarta. Kiedys nie otwierałem przez ponad dobę zeby to sprawdzic. Po otwarciu wszystko mokre jakby dopiero wodą polał. Jest to logiczne bo przeciez para sie skrapla. Zeby naczynia wysychały trzeba otworzyć drzwi.

Być może część rozterek spowodowana jest środkiem do mycia (finish). Niedługo spróguje lidlowskich czy innych wynalazków i porównam.

Niedomycia to nie tylko wina tego modelu i tej marki. Jak rozmawiam z ludźmi to niedomycia są normą.

0
  • #3 16 Mar 2012 10:29
    rpilski
    Poziom 2  

Witam,
    dzięki za praktyczną opinię. Używam od bodajże 8 lat zmywarki Simensa wolnostojącej (nie znam z pamięci modelu) i generalnie nie ma kłopotów z niedomywaniem, natomiast są białe smugi na szklankach i szklanki wyraźnie się niszczą - matowieje szkło (to może być wina wody, środków czyszczących a może wina słabego szkła, nie dostosowanego do mycia w zmywarce ?) .
    Szczerze mówiąc też sceptycznie podchodzę do tych 6,5l. Ostatecznie wybrałem trochę inny model boscha SMI53M82EU. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

0